CNN Prima News Rio de Janeiro

Rio de Janeiro

Výpis příspěvků ke štítku „Rio de Janeiro“

Novodobý trosečník. Muže smetla vlna, na pustém ostrově přežil díky citronům a dřevěnému uhlí

16. srpna 2022 13:39

Chtěl si užít krásného výhledu, nakonec bojoval o život. Zahradníka Nelsona Nedyho překvapila na vyhlídce vlna, která ho odnesla na otevřené moře. Na souš se dostal až na opuštěném ostrově. Pět dní se snažil muž přežít, pomohly mu citróny, dřevěné uhlí i dvě lahve vody, které našel. Zachránili ho až lidé na vodních skútrech.

Unikátní operace. Dvojčata sdílela mozek, lékaři je dokázali oddělit díky virtuální realitě

3. srpna 2022 05:43

Týmu brazilských a britských lékařů se podařilo za pomoci virtuální reality oddělit tříletá siamská dvojčata Bernarda a Artura Limovy, která byla spojena v oblasti lebky a sdílela mozkovou tkáň. Dvojčátka podstoupila celkem sedm operací, přičemž jen poslední dvě si vyžádaly neuvěřitelných 33 hodin a podílelo se na nich téměř 100 zdravotníků, píše web Sky News.

Anesteziolog měl znásilnit pacientku přímo při porodu. Žena si myslela, že má halucinace

15. července 2022 07:19

Anesteziolog Giovanni B. měl podle policie znásilnit svou pacientku v nemocnici v brazilském Riu de Janeiru přímo při porodu císařským řezem. Žena si v době útoku myslela, že má halucinace. Vyšetřovatelé se obávají, že 32letý muž mohl ve stejný den znásilnit ještě další dvě ženy. Policie už lékaře zadržela, v případě odsouzení mu hrozí až 15letý pobyt za mřížemi.

Karneval je zpět. Loni zrušená přehlídka škol samby se vrátila do ulic Ria de Janeira

21. dubna 2022 14:16

Tradiční karneval v brazilském Riu de Janeiru je po loňské přestávce vynucené pandemií koronaviru zpět. Starosta přímořského města na jihovýchodě země Eduardo Paes ve středu slavnostně předal klíč od karnevalu králi Momo, symbolickému vládci slavností. „Hrdě oznamuji, že největší show na světě je zpět: Ať žije karneval!“ prohlásil Paes.

Tragédie v rodině známé olympioničky. Její matku zasáhla kulka z projíždějícího auta

14. dubna 2022 20:02

Šestapadesátiletá Mabel Martinez Antongiorgiová, matka členky portorického olympijského střeleckého týmu Yarimary Mercado Martinezeové, byla v neděli zastřelena v americkém městě Waterbury. Podle místní policie šlo zřejmě o nešťastnou náhodu, když ženu do hlavy zasáhla kulka z projíždějícího auta při přestřelce související s drogami.

Masivní záplavy a sesuvy půdy opět zasáhly Brazílii. V troskách domů umírali lidé

16. února 2022 05:12
Aktualizováno

Kvůli záplavám a sesuvům půdy způsobeným intenzivními dešti, které zasáhly v úterý večer místního času brazilské město Petrópolis nedaleko Ria de Janeira, zemřelo nejméně 34 lidí. Záchranné týmy dál prohledávají zničené čtvrti města, informovala stanice G1. Radnice města, které je i oblíbeným cílem turistů, vyhlásila stav nouze a civilní ochrana nařídila zřídit polní nemocnici.

Pachuť olympijského snu: Od ničení habitatů po zabíjení psů

4. února 2022 12:30

Proti olympiádě v Číně nebrojí jen aktivisté za lidská práva, ale i ochránci přírody. Podle nich za sebou totiž sportovní veselí pokaždé zanechává nevratnou ekologickou stopu. Olympiáda v Číně, která dnes oficiálně začíná, přitom byla Mezinárodní olympijskou komisí vychvalována jako „dosud nejzelenější a nejčistší“.