CNN Prima News Rio de Janeiro

Rio de Janeiro

Výpis příspěvků ke štítku „Rio de Janeiro“

OBRAZEM: Podívejte se na nejlepší pláže světa. Sedm jich najdete v Evropě, jednu blízko Česka

Která pobřeží si zaslouží vaši pozornost? S výběrem může pomoci publikace s názvem „Nejlepší pláže: 100 nejúžasnějších pláží světa“, kterou připravilo vydavatelské impérium cestovatelských průvodců Lonely Planet. Dvacet z nich odhalili na svém webu. Místa zahrnutá do žebříčku, v němž se nachází kromě dvaceti vyhlášených míst i ty méně známé, jsou rozdělena podle kontinentů. Sedm z nich se nachází v Evropě a jedno je kousek od Česka.

Zemřel fotbalový idol Zagallo. Mistr světa s Brazílií a trenér „nejlepšího týmu všech dob“

Ve věku 92 let zemřela brazilská fotbalová legenda Mário Zagallo. O úmrtí hráče a trenéra, který celkem čtyřikrát vyhrál mistrovství světa, informoval server brazilského listu O Globo s odvoláním na oficiální Instagram fotbalové hvězdy. Zagallo se z titulu na fotbalovém mistrovství světa přímo na hřišti radoval v letech 1958 a 1962, z lavičky pomohl národnímu týmu k triumfu v roce 1970 jako trenér a v roce 1994 coby asistent.

Hrozivá vražda manžela: Brazilka proměnila muže na záběrech v živou pochodeň, o motiv se hádá

Hrozivá smrtelná muka připravila svému manželovi Brazilka Ana Maria Paixao. Svého životního partnera se údajně kvůli žárlivosti a hádce rozhodla polít hořlavinou a zapálit. Padesátiletý Andre Luiz de Amorim Chapeta podle záběrů pořízených průmyslovými kamerami z místa činu okamžitě vzplanul a jako „živá pochodeň“ se dal na útěk od své ženy. Čtyři dny po děsivém útoku Chapeta na následky popálenin zemřel. Píše o tom zpravodajský web Mirror.

Další smrt na turné Taylor Swift. Mladý fanoušek přicestoval za idolem, brutálně ho ubodali

V průběhu turné zpěvačky Taylor Swift v Riu de Janeiru zemřel již druhý její fanoušek. Pětadvacetiletý Gabriel Milhomem Santos, který měl na ruce náramek popové hvězdy, byl podle zahraničních zdrojů ubodán na pláži Copacabana. Zpráva o tragédii přišla nedlouho poté, co přímo během pátečního koncertu na zástavu srdce zemřela 23letá žena.

„Nejhorší zranění, co jsem viděl.“ Bývalý obránce Realu Madrid prošlápl soupeře, pak brečel

Bývalý dlouholetý obránce Realu Madrid a brazilské fotbalové reprezentace Marcelo, nyní ve službách Fluminense, způsobil v úterním utkání Poháru osvoboditelů hrozivé zranění Lucianu Sánchezovi z Argentinos Juniors. Argentinský obránce skončil po zásahu slavného Brazilce s vykloubeným kolenem v agónii, vyloučený Marcelo opouštěl trávník v slzách a později se na sociálních sítích omlouval. Podle fanoušků se jednalo o „jedno z nejhorších zranění“.