CNN Prima News rodina

rodina

Výpis příspěvků ke štítku „rodina“

Bolestné zpovědi Ukrajinek: Vracíme se domů. Máme strach, ale je to možná poslední šance

8. srpna 2022 10:31

Bojíme se, ale rodina nás potřebuje, vysvětlily v rozhovoru pro CNN Prima NEWS na pražském Hlavním nádraží čtyřiadvacetiletá Margarita a její matka, devětačtyřicetiletá Aljona, těsně předtím, než nastoupily do vlaku směrem Košice. Odtud chtějí přejet na Ukrajinu, cílem je Záporoží. Cestují ve třech, za ruku drží tříletého Míšu.

Odhady inflace? Děsivé, zadlužujeme naše děti. Horská řekla, kdo pomoc státu zřejmě nedostane

8. srpna 2022 08:18

Mnozí experti kritizují vládu, že lidem v současné ekonomické krizi dostatečně nepomáhá. S tím částečně souhlasí i ekonomka Helena Horská. „Současná situace je velmi tíživá pro všechny domácnosti, zejména pro ty nízkopříjmové. Pomoc státu musí být cílená,“ vyjádřila v pořadu Nový den a některé rodiny varovala, že se jim pomoci státu nedostane.

Otcovská dovolená posiluje loajalitu. Čerpat se dají už dva týdny

8. srpna 2022 00:59

Zákonná možnost čerpat volno po narození potomka pro otce v Česku platí od února 2018. A protože časy se mění a dnes už jsou muži běžně přítomní u porodů, je jasné, že se chtějí alespoň prvních pár dní podílet i na zabydlování nejmenšího člena domácnosti. Tenhle benefit přináší pozitiva do vztahů na všech úrovních. Spokojenější jsou rodiny i zaměstnavatelé. Otcovská dovolená totiž patří k žádaným výsadám, které pomáhají udržovat loajalitu mnohých pracovníků.

O prázdninách roste zájem rodin o odlehčovací služby pro nemocné seniory. Jak fungují?

7. srpna 2022 23:33

Trpí ztrátou úsudku a mnohdy ani netuší, kdo je jejich rodina. Přesto se o příbuzné s Alzheimerovou chorobou starají desetitisíce lidí. Péče o milované však bývá mnohdy náročná, a tak i oni čas od času potřebují pauzu. V takových případech mohou využít takzvanou odlehčovací službu. O tu je zvlášť v letních měsících, kdy lidé odjíždí na dovolenou, velký zájem.

Naděje pro zoufalé rodiče chlapce na přístrojích? V boji za syna mají ještě jednu možnost

5. srpna 2022 18:44

Britský vrchní soud v pátek zamítl požadavek rodiny 12letého Archieho Battersbeea na převoz do hospice. Chlapec tak zřejmě zemře v nemocnici. Rodina bojuje proti úřadům, které rozhodly o odpojení od přístrojů, jež ho drží naživu. Lékaři u něj konstatovali mozkovou smrt poté, co ho rodiče našli doma bezvládného. Podle Hollie Danceové, chlapcovy matky, stojí za neštěstím internetová výzva, během níž se lidé snaží upadnout do bezvědomí zadržením dechu nebo škrcením.