Sasko

Výpis příspěvků ke štítku „Sasko“

Prasečí mor řádí u českých hranic. Sasko staví ploty, aby nakažená zvířata zastavilo

14. listopadu 2022 15:39

Německu se nadále nedaří zastavit šíření nákazy africkým morem prasat (AMP). Sasko, které je touto virovou infekcí výrazně postiženo, rozšířilo uzavřené oblasti i podél hranic s Českem. Velké naděje Sasko vkládá do vybudování další linie plotů, které mají pomoci nakažená zvířata zastavit. Proti AMP neexistuje vakcína, infikovaná zvířata se neléčí a musejí se usmrtit, mor je tak velkou hrozbou pro hospodářské chovy prasat. Na člověka se choroba nepřenáší.

Problémy kvůli česko-polské dohodě o dolu Turów. Ekologové a místní podali stížnost

25. října 2022 08:35

Ekologické organizace Greenpeace a Bund Sachsen a Sousedský spolek Uhelná podaly stížnost k Evropské komisi kvůli česko-polské dohodě o dolu Turów. Dohoda nevyřešila negativní dopady pokračující těžby uhlí, uvedly Greenpeace a expertní organizace Frank Bold v tiskové zprávě. Podle stěžovatelů vlivem provozu dolu nadále vznikají škody na životním prostředí a dohoda brání podat žalobu k Soudnímu dvoru EU. Vyjádření ministerstva životního prostředí (MŽP) ČTK shání.

Požárem na Pravčickou bránu? Policie turisty vyhodila. Blbost lidí je nekonečná, řekl Benda

31. července 2022 10:36

Tři turisté se v sobotu pokusili v Českém Švýcarsku zasaženém rozsáhlým lesním požárem dostat na Pravčickou bránu. Policie dva muže a jednu ženu vykázala. Strážci národního parku v sobotu také odhalili, že si turisté v lese rozdělali oheň, řekl v neděli ředitel správy národního parku Pavel Benda. V Českém Švýcarsku hoří les již osmý den.

Odpůrci očkování měli plánovat vraždu premiéra. V Drážďanech zasahovaly speciální jednotky

15. prosince 2021 10:49

Policie ve středu ráno v Drážďanech prohledala několik objektů, převážně bytů, kvůli pohrůžkám smrtí adresovaným na šifrované komunikační aplikaci Telegram saskému premiérovi Michaelu Kretschmerovi. Nasazeny byly i speciální jednotky zemského kriminálního úřadu (LKA), informovala agentura DPA. Z vyjádření některých členů telegramové skupiny vyplynulo podezření, že vlastní střelné zbraně a kuše, sdělila dnes na Twitteru policie.

Krušné hory se připravují na nápor lyžařů z Německa. Sasko totiž zavřelo sjezdovky

15. prosince 2021 06:40

Kdo ve zbytku letošního roku vyrazí na lyže do Krušných hor, měl by procvičit němčinu. Na svazích ji totiž nejspíše využije. Vláda spolkové země Sasko, která sousedí s Ústeckým a Karlovarským krajem, totiž rozhodla o uzavření lyžařských areálů. Může za to špatná epidemická situace, která je z celého Německa druhá nejhorší právě v Sasku.

Vánoční trhy v Drážďanech nebudou. Sasko zavře i kluby, bary a kulturní zařízení

19. listopadu 2021 19:57

Sasko, jehož hlavním městem jsou Drážďany, ruší kvůli rychlému šíření nákazy koronavirem vánoční trhy a v nejpostiženějších oblastech zavádí zákazy nočního vycházení pro neočkované. Zavře i kluby, bary a kulturní sportovní zařízení. Do obchodů a restaurací se neočkovaní nedostanou. Rázná opatření začnou platit od pondělí a potrvají nejméně do 12. prosince. V pátek večer to po jednání vlády oznámil saský premiér Michael Kretschmer, který epidemickou situaci v Sasku označil za krajně dramatickou.

Tvrdé restrikce pro neočkované v sousedním Sasku. Mají zákaz do hospod i na sportovní akce

5. listopadu 2021 17:14

Neočkovaní v Sasku nesmí od pondělí 8. listopadu do interiérů restaurací, hospod, klubů a na velké kulturní a sportovní akce. V pátek to na tiskové konferenci po jednání zemské vlády oznámila saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, která má na starosti i zdravotnictví a boj s pandemií nemoci COVID-19. Výjimku z nových omezení mají jen děti, mládež a lidé, kteří se ze zdravotních důvodů očkovat nemohou. Nově již v hromadné dopravě nebude možné používat zdravotnické roušky, nezbytný bude respirátor třídy FFP2.

Omezení kontaktů pro neočkované. Sasko chystá tvrdá pravidla, zpřísnit chce i Merkelová

3. listopadu 2021 16:43

Neočkovaní Češi se zřejmě již brzy nedostanou do obchodů, restaurací a dalších veřejných míst v sousedním Sasku. V této spolkové zemi je nejméně očkovaných a společně s Duryňskem má v současnosti nejvyšší denní přírůstky nově nakažených koronavirem. Tamní předseda vlády tak navrhuje zavést nejpřísnější pravidla z celého Německa.