reklama

Sasko

Výpis příspěvků ke štítku „Sasko“

Vánoční trhy v Drážďanech nebudou. Sasko zavře i kluby, bary a kulturní zařízení

19. listopadu 2021 19:57

Sasko, jehož hlavním městem jsou Drážďany, ruší kvůli rychlému šíření nákazy koronavirem vánoční trhy a v nejpostiženějších oblastech zavádí zákazy nočního vycházení pro neočkované. Zavře i kluby, bary a kulturní sportovní zařízení. Do obchodů a restaurací se neočkovaní nedostanou. Rázná opatření začnou platit od pondělí a potrvají nejméně do 12. prosince. V pátek večer to po jednání vlády oznámil saský premiér Michael Kretschmer, který epidemickou situaci v Sasku označil za krajně dramatickou.

Tvrdé restrikce pro neočkované v sousedním Sasku. Mají zákaz do hospod i na sportovní akce

5. listopadu 2021 17:14

Neočkovaní v Sasku nesmí od pondělí 8. listopadu do interiérů restaurací, hospod, klubů a na velké kulturní a sportovní akce. V pátek to na tiskové konferenci po jednání zemské vlády oznámila saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, která má na starosti i zdravotnictví a boj s pandemií nemoci COVID-19. Výjimku z nových omezení mají jen děti, mládež a lidé, kteří se ze zdravotních důvodů očkovat nemohou. Nově již v hromadné dopravě nebude možné používat zdravotnické roušky, nezbytný bude respirátor třídy FFP2.

Omezení kontaktů pro neočkované. Sasko chystá tvrdá pravidla, zpřísnit chce i Merkelová

3. listopadu 2021 16:43

Neočkovaní Češi se zřejmě již brzy nedostanou do obchodů, restaurací a dalších veřejných míst v sousedním Sasku. V této spolkové zemi je nejméně očkovaných a společně s Duryňskem má v současnosti nejvyšší denní přírůstky nově nakažených koronavirem. Tamní předseda vlády tak navrhuje zavést nejpřísnější pravidla z celého Německa.

Sasko uvolňuje podmínky pro pendlery. Dojíždět mohou lidé nezbytní pro chod firmy

16. března 2021 13:54

Sasko zmírňuje podmínky pro české pendlery, nově může přes hranice dojíždět každý, koho zaměstnavatel označí za nezbytného pro chod firmy. Nutný je ale každodenní negativní test na koronavirus. Po úterním zasedání zemské vlády to prohlásila saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, která má na starosti i zdravotnictví a boj s koronavirem. Řekla také, že přes hranice mohou dojíždět i učitelé či žáci.

Němci poskytnou Česku rychlotesty na covid. Babiš je chronický lhář, zlobí se opozice

1. března 2021 11:07
Aktualizováno

Bavorsko se Saskem, sousedící německé spolkové země, chtějí České republice poskytnout vedle očkování proti nemoci COVID-19 také rychlotesty. Na pondělní tiskové konferenci to prohlásil bavorský premiér Markus Söder. Zopakoval rovněž, že Německo nabízí Česku lůžka pro infikované. Pomoc přislíbil i Söderův saský kolega Michael Kretschmer. Německo prý čekalo, zda česká vláda požádá o pomoc. Když tak neučinila, ozvali se Němci sami. Premiér Andrej Babiš (ANO) za to schytává kritiku od ostatních politiků.

Do Saska se dostane více Čechů. Úřady rozšířily výjimku z karantény pro pendlery

16. února 2021 14:06

Sasko rozšiřuje výjimku z karantény pro české pendlery, týká se to například energetiků, vodohospodářů, informatiků, pracovníků technických služeb či výrobců zařízení pro zdravotnictví. Na tiskové konferenci to v úterý oznámila saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, která má na starosti i resort zdravotnictví a boj s pandemií nemoci COVID-19. Uvedla, že přechodné období, než pendleři získají potřebné potvrzení úřadů, potrvá do konce tohoto týdne.

Německo rozšiřuje výjimku z karantény pro české pendlery. Začne platit od středy

14. února 2021 21:35

Německo s účinností od středy rozšiřuje výjimku z karantény pro české a tyrolské pendlery, denní dojíždění umožní všem důležitým profesím. V neděli to oznámilo spolkové ministerstvo vnitra. Určení důležitých profesí je podle něj odpovědností zemských vlád Saska a Bavorska. Německo od neděle považuje Českou republiku a také rakouské Tyrolsko za oblast s výskytem nebezpečných mutací koronaviru.

Nové opatření na hranicích: Do Saska mohou z Česka pouze zdravotníci a zemědělci

12. února 2021 17:38
Aktualizováno

Koronavirus dále komplikuje situaci na hranicích. Do Saska od neděle mohou z České republiky dojíždět jen pendleři pracující ve zdravotnictví, pečovatelství a v zemědělství, a to za podmínky každodenního testování. Na páteční tiskové konferenci po jednání zemské vlády to oznámil saský ministr hospodářství Martin Dulig. Důvodem je zpřísněné epidemické hodnocení Česka, které Německo s účinností od neděle považuje za oblast s vysokým výskytem mutací koronaviru. Opatření platí prozatím do 7. března.

reklama