reklama

Sasko

Výpis příspěvků ke štítku „Sasko“

Sasko uvolňuje podmínky pro pendlery. Dojíždět mohou lidé nezbytní pro chod firmy

Sasko zmírňuje podmínky pro české pendlery, nově může přes hranice dojíždět každý, koho zaměstnavatel označí za nezbytného pro chod firmy. Nutný je ale každodenní negativní test na koronavirus. Po úterním zasedání zemské vlády to prohlásila saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, která má na starosti i zdravotnictví a boj s koronavirem. Řekla také, že přes hranice mohou dojíždět i učitelé či žáci.

Němci poskytnou Česku rychlotesty na covid. Babiš je chronický lhář, zlobí se opozice

Aktualizováno

Bavorsko se Saskem, sousedící německé spolkové země, chtějí České republice poskytnout vedle očkování proti nemoci COVID-19 také rychlotesty. Na pondělní tiskové konferenci to prohlásil bavorský premiér Markus Söder. Zopakoval rovněž, že Německo nabízí Česku lůžka pro infikované. Pomoc přislíbil i Söderův saský kolega Michael Kretschmer. Německo prý čekalo, zda česká vláda požádá o pomoc. Když tak neučinila, ozvali se Němci sami. Premiér Andrej Babiš (ANO) za to schytává kritiku od ostatních politiků.

Do Saska se dostane více Čechů. Úřady rozšířily výjimku z karantény pro pendlery

Sasko rozšiřuje výjimku z karantény pro české pendlery, týká se to například energetiků, vodohospodářů, informatiků, pracovníků technických služeb či výrobců zařízení pro zdravotnictví. Na tiskové konferenci to v úterý oznámila saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, která má na starosti i resort zdravotnictví a boj s pandemií nemoci COVID-19. Uvedla, že přechodné období, než pendleři získají potřebné potvrzení úřadů, potrvá do konce tohoto týdne.

Německo rozšiřuje výjimku z karantény pro české pendlery. Začne platit od středy

Německo s účinností od středy rozšiřuje výjimku z karantény pro české a tyrolské pendlery, denní dojíždění umožní všem důležitým profesím. V neděli to oznámilo spolkové ministerstvo vnitra. Určení důležitých profesí je podle něj odpovědností zemských vlád Saska a Bavorska. Německo od neděle považuje Českou republiku a také rakouské Tyrolsko za oblast s výskytem nebezpečných mutací koronaviru.

Nové opatření na hranicích: Do Saska mohou z Česka pouze zdravotníci a zemědělci

Aktualizováno

Koronavirus dále komplikuje situaci na hranicích. Do Saska od neděle mohou z České republiky dojíždět jen pendleři pracující ve zdravotnictví, pečovatelství a v zemědělství, a to za podmínky každodenního testování. Na páteční tiskové konferenci po jednání zemské vlády to oznámil saský ministr hospodářství Martin Dulig. Důvodem je zpřísněné epidemické hodnocení Česka, které Německo s účinností od neděle považuje za oblast s vysokým výskytem mutací koronaviru. Opatření platí prozatím do 7. března.

Sasko výrazně zpřísní podmínky pro pendlery, Bavorsko zvažuje hraniční kontroly

Sasko kvůli epidemické situaci v Česku výrazně zpřísní podmínky pro pendlery. Testovat se zřejmě budou muset každý den. Oznámil to dnes saský premiér Michael Kretschmer, informovala agentura DPA. Výjimku by podle něj měli dostat jen zdravotníci, pečovatelé a někteří pracovníci v zemědělství. Také bavorský premiér Söder reaguje na vývoj pandemie a uvedl, že požaduje označení Česka a rakouského Tyrolska za oblasti s výskytem zmutovaného koronaviru. Hrozí tedy hraniční kontroly.

Odstupte, budete se zodpovídat za smrt lidí, čelí kritice Blatný za odmítnutí Německa

Ministr zdravotnictví ve čtvrtek dopoledne navštívil chebskou nemocnici, která hlásí kritické přetížení kvůli pacientům s nemocí COVID-19. Nemocnice i Karlovarský kraj žádají, aby vláda umožnila přesun tamních pacientů do blízkých nemocnic na německé straně. To však Blatný i při nynější návštěvě odmítl. Kvůli tomu jej teď kritizuje řada politiků i vědců. Blatný dokonce čelí výzvám k rezignaci.

Karlovarští prosí vládu: Jsme zoufalí, ať nám s covidovými pacienty pomůžou Němci

Zastupitelstvo Karlovarského kraje v pondělí v usnesení vyzvalo vládu, aby umožnila převoz pacientů s covidem do německých nemocnic. Kraj nemůže o převozu pacientů do sousední země rozhodnout sám. Na pokračující kritickou situaci v chebské nemocnici, v níž nejsou volné kapacity intenzivní péče, upozornili o víkendu signatáři výzvy Otevřete hranice sanitkám. Premiér Andrej Babiš (ANO) ale v neděli na sociálních sítích uvedl, že vozit pacienty z přetížené nemocnice do Německa je nesmysl.

reklama