Senzační postup. Lyon se dostal do semifinále Ligy mistrů přes Manchester City

Fotbalisté Lyonu ve čtvrtfinále Ligy mistrů v Lisabonu překvapivě porazili Manchester City 3:1 a ve středečním semifinále narazí na Bayern Mnichov. Francouzský tým se dostal mezi nejlepší čtyřku elitní soutěže podruhé v historii a poprvé po deseti letech. City s trenérem Pepem Guardiolou ani na čtvrtý pokus nepostoupili v Lize mistrů do semifinále.

Lyon, který v osmifinále vyřadil jiného giganta Juventus Turín, držel krok také s anglickým vicemistrem a po dvaceti minutách otevřel skóre. Marcal nákopem z vlastní poloviny vysunul Toka Ekambiho, toho ubránil García, ale dorážející Cornet z hranice šestnáctky překonal vyběhnutého brankáře Edersona.

Útočník z Pobřeží slonoviny potvrdil, že se mu proti City nebývale daří. Cornet ve třetím vzájemném zápase v Lize mistrů dal manchesterskému soupeři už čtvrtou branku.

„Citizens“ v závěru poločasu získali převahu a sahali po vyrovnání, ale pevná obrana francouzského outsidera v čele s brankářem Lopesem tlaku odolala.

Manchesterský tým se i po změně stran snažil dobývat defenzivu Lyonu, kterou však dlouho nedokázal ničím překvapit. Až v 69. minutě Sterling připravil dobrou pozici De Bruynemu a belgický záložník vyrovnal umístěnou střelou k tyči. O chvíli později Olympique podržel Lopes proti Jesusově ráně.

Lyon deset minut po vyrovnání z první větší šance ve druhém poločase skóroval. Aouar vyslal do samostatného úniku střídajícího Dembélého, jenž tváří v tvář Edersonovi nezaváhal. Branku potvrdil videorozhodčí, přestože se zdálo, že se míče dotknul v ofsajdu stojící Toko Ekambi.

Odpovědět mohl Sterling, ale z malého vápna v ideální pozici nepochopitelně přestřelil odkrytou branku. V 87. minutě Ederson neudržel Aouarovu střelu a Dembélé zblízka stvrdil nečekaný postup Lyonu. Francouzský útočník zaznamenal své první branky v tomto ročníku Champions League.

Čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů v Lisabonu:

Manchester City – Olympique Lyon 1:3 (0:1)

Branky: 69. De Bruyne – 79. a 87. Dembélé, 24. Cornet. Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra – Kamphuis (video, všichni Niz.). ŽK: Fernandinho, Rodri – Dubois, Marcelo. Bez diváků.

Manchester: Ederson – Walker, E. García, Laporte, Cancelo – Fernandinho (56. Mahriz), Gündogan, Rodri (84. D. Silva) – De Bruyne, Jesus, Sterling. Trenér: Guardiola.

Lyon: Lopes – Denayer, Marcelo, Marcal – Dubois (74. Tete), Caqueret, Bruno Guimaraes (70. Mendes), Aouar, Cornet – Depay (75. Dembélé), Toko Ekambi (87. Reine–Adélaide). Trenér: R. Garcia.

Liga mistrů Manchester City Olympique Lyon semifinále Ligy mistrů Dembélé Pobřeží slonoviny Liga mistrů UEFA Manchester City FC Sport Lisboa e Benfica FC Bayern München Juventus FC Olympique Lyonnais Josep Guardiola Corneto de Bruyn