CNN Prima News Manchester City

Manchester City

Výpis příspěvků ke štítku „Manchester City“

Výměna kopaček za čtvrt miliardy. Klenot Grealish pokračuje v uzavírání luxusních smluv

Druhý nejdražší hráč v historii Premier League Jack Grealish má za sebou další přestup. Záložník Manchesteru City nevyměnil klub, ale obuv – dal „kopačky“ společnosti Nike tím, že už dál nebude nosit její kopačky a plácl si s Pumou. Dostal velmi lukrativní smlouvu, která potvrzuje, že anglický reprezentant je pro oděvní firmy ternem. Loni se stal prvním fotbalistou, který podepsal kontrakt s italským gigantem luxusní módy Gucci.

Hvězda City o obviněních ze znásilnění: Nejsem Brad Pitt, ale ženy za mnou samy chodily

Za normálních okolností by se zřejmě pomalu chystal na fotbalové mistrovství světa v Kataru. S francouzskou reprezentací by na něm Benjamin Mendy obhajoval titul. Jenže poslední zápas odehrál 15. srpna 2021 proti Tottenhamu. Nemůže za to zranění, slavný bek je obviněný ze sériového znásilňování. V těchto dnech svědčí na svou obranu u soudu. „Nejsem Brad Pitt, ale ženy za mnou samy chodily,“ uvedl mimo jiné.

Končící Karoch: Vrba byl řízek, který to brousil. Já se vždy lišil, věřím na minulé životy

Fotbal je pro něj mystickou záležitostí, podle toho jej v televizi 15 let spolukomentoval. Někomu se „jiný“ přístup Pavla Karocha líbil, další iritoval. Někdy však měla tahle kritika dost iracionální podobu; i kvůli tomu se nyní rozhodl pozici u mikrofonu opustit. Nudit se nebude – může se alespoň intenzivněji věnovat milovanému kreslení či duchovnu. Jak sám v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přiznává, z fotbalového prostředí vyčníval už coby hráč.

Takto se dělá fotbalový byznys. Mistři z Ajaxu opět ukázali umění nákupu a prodeje

Jakmile se ve fotbale zavře přestupové okno, mluví se především o klubech, které otevřely svoji kasu dokořán a za šílené částky posilovaly svůj kádr. Ale co ti druzí, topící se ve vydělaných penězích? Zvláště nizozemský Ajax Amsterdam si už mnoho let za svůj způsob hospodaření zaslouží poklonu. V létě opět na prodejích získal ze všech týmů světa největší balík a může dál „vyrábět“ materiál pro věhlasné zahraniční zájemce.

Pojďme utrácet, řekly si opět kluby z Anglie. Nejen Haaland a Nunéz stáli přes miliardu

Další ročník nejprestižnější fotbalové ligy na světě vstupuje do dveří. A přináší s sebou mimo jiné mnoho hráčů, kteří si budou zvykat na nový dres. Za některé z nich kluby z Premier League utrácely nebetyčné sumy často přesahující miliardu korun. Podívejte se na 10 největších klenotů letošního přestupního období z anglické soutěže.

Manchester City představil dva Haalandy. Malého klučinu a nejžádanějšího útočníka světa

Dvakrát Erling Braut Haaland. Poprvé jako malý klučina s roztaženýma nohama na gauči v dresu Manchesteru City, podruhé už jako jeho opravdový hráč. Netradičně představil anglický fotbalový mistr svého nového zaměstnance. Více než dva týdny po oznámení, že norský útočník Erling Braut Haaland přichází z německé Borussie Dortmund, vypustil do světa první oficiální fotografie a také zábavné video.

Začíná Liga národů: Zbytečná soutěž, hlásá hvězdný De Bruyne. Češi by nesouhlasili

O významu Ligy národů, tedy stále relativně nové mezinárodní soutěže, se vedou sáhodlouhé debaty. Podle někoho jde jen o zbytečné zaplnění už tak našlapaného fotbalového kalendáře nablýskanějšími přátelskými utkáními. A zvlášť teď, když by jinak byl čas na dovolenou po náročné sezoně, neskáčou hráči radostí dva metry do vzduchu, že se musí vydat reprezentovat. Třeba takový Kevin de Bruyne.