CNN Prima News sesuv půdy

sesuv půdy

Výpis příspěvků ke štítku „sesuv půdy“

Poslední chvíle před smrtí v bahně: Vyděšená Eleonora volala otci, ten jí nedokázal pomoci

Sesuv půdy na italském ostrově Ischia má už osm obětí. Jako první našli záchranáři už v sobotu v obci Casamicciola tělo 31leté Eleonory Sirabellové. Ta měla těsně před smrtí volat o pomoc svému otci, který žil ve vedlejší vesnici a jenž se ji snažil po telefonu ulidnit. V domku Eleonora žila se svým partnerem, námořníkem Salvatorem Impagliazzem. Ten je stále mezi nezvěstnými.

Počet obětí sesuvu půdy na Ischii stoupl na sedm. Záchranáři našli těla dětí i novorozence

Počet potvrzených obětí sesuvu půdy na italském ostrově Ischia vystoupal na sedm. Mezi mrtvými, které v neděli záchranáři nalezli, jsou také dvě děti, novorozenec a starší žena, napsal list La Repubblica. Po dalších pohřešovaných, kterých podle agentury ANSA zbývá pět, se stále pátrá. Hledání bude pokračovat přes noc. ANSA dříve uvedla, že psi lokalizovali patrně osmou oběť, ta ale není oficiálně potvrzená.

Hrůza na italské Ischii: Sesuv půdy zdevastoval ostrov, hledají se přeživší

Ve městě Casamicciola na italském ostrově Ischia po ranním sesuvu půdy vyvolaném prudkým deštěm zahynulo nejméně osm lidí, další se pohřešují. S odvoláním na ministra infrastruktury a dopravy Mattea Salviniho o tom informoval list La Repubblica. Podle ministra vnitra však žádná oběť na místě potvrzená není. Starosta Neapole informoval o jednom úmrtí. Řada lidí se pohřešuje. Ministerstvo zahraničí nemá informace, že by měli být neštěstím zasaženi čeští občané.

Okolí Vancouveru pustoší následky stoleté bouře. Vyhlášen byl stav nouze, pomáhá i armáda

Kanadská provincie Britská Kolumbie vyhlásila od středy stav nouze kvůli rozsáhlým záplavám, které postihly řadu měst a přinutily k evakuaci tisíce lidí. Smrtící bouře, jež se podle vědců objeví jednou za sto let, přerušila silniční a železniční spojení kolem Vancouveru. Kanadská centrální vláda povolala na pomoc do zasažených oblastí armádu. Povodně způsobené nebývale silnými dešti ze začátku týdne mají zatím jednu potvrzenou oběť, úřady však varují, že zemřelých bude pravděpodobně více. Nejméně čtyři lidé jsou dál pohřešováni.

Sesuvy půdy uvěznily v autě i zoufalou Češku s dcerou. Bylo tam i miminko, popsala Martina

Západní provincie Britská Kolumbie v Kanadě se potýká s lijáky, které způsobily sesuvy půdy. Kvůli nim se ocitly stovky lidí včetně 50 dětí uvězněny ve vozidlech poblíž horského města Agassiz východně od Vancouveru, informovala agentura Reuters. Mezi nimi byla i Češka Martina Martínková. Záchranáři proto zahájili evakuační lety a podle nejnovějších informací by všichni měli být zachráněni.

Záplavy v Nepálu a Indii si od počátku týdne už vyžádaly desítky obětí. Sesuvy půdy odnáší domy

Záplavy a sesuvy půdy způsobené přívalovými dešti si v Nepálu od pondělí vyžádaly nejméně 99 životů. V sousední Indii tento týden kvůli prudkým dešťům zahynulo nejméně 88 lidí, informovala s odvoláním na úřady obou zemí agentura AP. Voda zaplavila silnice, poničila mosty i úrodu a způsobila sesuvy půdy, které odnesly několik domů.

Půl milionu blesků za dva dny. Prudké bouře způsobily v Itálii rozsáhlé povodně

Prudké bouře se silným deštěm zasáhly začátkem týdne Itálii. Na několika místech způsobily záplavy a sesuvy půdy. Živel poškodil komunikace, ve městě Quiliano se zřítil most. Nejsou hlášeny žádné oběti na životech. Počasí v zemi vytvořilo nový evropský srážkový rekord – během dvanácti hodin spadlo více něž 73 centimetrů srážek. Během dvou dní navíc udeřilo v oblasti přes půl milionu blesků.