reklama
CNN Prima News sesuv půdy

sesuv půdy

Výpis příspěvků ke štítku „sesuv půdy“

Okolí Vancouveru pustoší následky stoleté bouře. Vyhlášen byl stav nouze, pomáhá i armáda

18. listopadu 2021 09:07

Kanadská provincie Britská Kolumbie vyhlásila od středy stav nouze kvůli rozsáhlým záplavám, které postihly řadu měst a přinutily k evakuaci tisíce lidí. Smrtící bouře, jež se podle vědců objeví jednou za sto let, přerušila silniční a železniční spojení kolem Vancouveru. Kanadská centrální vláda povolala na pomoc do zasažených oblastí armádu. Povodně způsobené nebývale silnými dešti ze začátku týdne mají zatím jednu potvrzenou oběť, úřady však varují, že zemřelých bude pravděpodobně více. Nejméně čtyři lidé jsou dál pohřešováni.

Sesuvy půdy uvěznily v autě i zoufalou Češku s dcerou. Bylo tam i miminko, popsala Martina

16. listopadu 2021 09:28

Západní provincie Britská Kolumbie v Kanadě se potýká s lijáky, které způsobily sesuvy půdy. Kvůli nim se ocitly stovky lidí včetně 50 dětí uvězněny ve vozidlech poblíž horského města Agassiz východně od Vancouveru, informovala agentura Reuters. Mezi nimi byla i Češka Martina Martínková. Záchranáři proto zahájili evakuační lety a podle nejnovějších informací by všichni měli být zachráněni.

Záplavy v Nepálu a Indii si od počátku týdne už vyžádaly desítky obětí. Sesuvy půdy odnáší domy

22. října 2021 06:04

Záplavy a sesuvy půdy způsobené přívalovými dešti si v Nepálu od pondělí vyžádaly nejméně 99 životů. V sousední Indii tento týden kvůli prudkým dešťům zahynulo nejméně 88 lidí, informovala s odvoláním na úřady obou zemí agentura AP. Voda zaplavila silnice, poničila mosty i úrodu a způsobila sesuvy půdy, které odnesly několik domů.

Půl milionu blesků za dva dny. Prudké bouře způsobily v Itálii rozsáhlé povodně

6. října 2021 10:55

Prudké bouře se silným deštěm zasáhly začátkem týdne Itálii. Na několika místech způsobily záplavy a sesuvy půdy. Živel poškodil komunikace, ve městě Quiliano se zřítil most. Nejsou hlášeny žádné oběti na životech. Počasí v zemi vytvořilo nový evropský srážkový rekord – během dvanácti hodin spadlo více něž 73 centimetrů srážek. Během dvou dní navíc udeřilo v oblasti přes půl milionu blesků.

Láva se valí do moře a hrozí sesuvy půdy. Kvůli erupci sopky na Kanárech uzavřeli pobřeží

21. září 2021 15:27
Aktualizováno

Úřady na španělském ostrově La Palma jsou po nedělní erupci sopky Cumbre Vieja i nadále v pohotovosti kvůli proudům žhavé lávy, které se blíží k pobřeží. Ve chvíli, kdy se magma setká s mořskou vodou, se mohou do ovzduší uvolnit toxické plyny, část pobřeží je proto uzavřená. Podle vulkanologů se ale tok lávy zpomalil, napsal v úterý list El País. La Palma je součástí Kanárských ostrovů.

Část Belgie zasáhly bleskové záplavy. Z ulic se staly řeky, záchranáři evakuovali domy

25. července 2021 08:53

Belgická města Dinant a Namur v sobotu odpoledne a večer zasáhly bleskové záplavy vyvolané silnými bouřkami. Ulice se proměnily v řeky, voda strhávala zaparkovaná auta a vytrhávala asfalt. Záchranáři museli evakuovat blíže neurčený počet lidí. Následky na mnoha místech nadále komplikují dopravu, oběti na životech ani zraněné však belgická média ani v sobotu ráno nehlásila.

Čech žijící v Německu: Lidé se obávají protržení přehrad. Podél řek probíhají evakuace

16. července 2021 21:51

Následky bouří a bleskových záplav v západní Evropě, hlavně v Německu, nabývají obřích rozměrů. Ustupující voda odhaluje rozsah zkázy. Rostislav Chudoba žije se svojí rodinou v Německu 20 let a přednáší na stavební fakultě RWTH Aachten University. V Hlavních zprávách CNN Prima NEWS přiblížil, co se v zasažené zemi odehrává.

Sesuv půdy v Norsku má šestou oběť. Dvouletou a třináctiletou dívku stále hledají

3. ledna 2021 20:24

Přírodní katastrofa na jihu Norska ve vesnici Ask, ke které došlo ve středu, má už šestou oběť. Po masivním sesuvu půdy, nejhorším v novodobé historii země, se čtyři osoby stále hledají. Podle agentury DPA je možné, že by mezi nimi mohl být někdo naživu. O identitách zatím úřady až na jedinou výjimku mlčí, ovšem už bylo zveřejněno, že mezi desítkou původně pohřešovaných jsou i dvě dívky ve věku 2 a 13 let.

reklama