reklama
CNN Prima News sesuv půdy

sesuv půdy

Výpis příspěvků ke štítku „sesuv půdy“

Láva se valí do moře a hrozí sesuvy půdy. Kvůli erupci sopky na Kanárech uzavřeli pobřeží

Aktualizováno

Úřady na španělském ostrově La Palma jsou po nedělní erupci sopky Cumbre Vieja i nadále v pohotovosti kvůli proudům žhavé lávy, které se blíží k pobřeží. Ve chvíli, kdy se magma setká s mořskou vodou, se mohou do ovzduší uvolnit toxické plyny, část pobřeží je proto uzavřená. Podle vulkanologů se ale tok lávy zpomalil, napsal v úterý list El País. La Palma je součástí Kanárských ostrovů.

Část Belgie zasáhly bleskové záplavy. Z ulic se staly řeky, záchranáři evakuovali domy

Belgická města Dinant a Namur v sobotu odpoledne a večer zasáhly bleskové záplavy vyvolané silnými bouřkami. Ulice se proměnily v řeky, voda strhávala zaparkovaná auta a vytrhávala asfalt. Záchranáři museli evakuovat blíže neurčený počet lidí. Následky na mnoha místech nadále komplikují dopravu, oběti na životech ani zraněné však belgická média ani v sobotu ráno nehlásila.

Sesuv půdy v Norsku má šestou oběť. Dvouletou a třináctiletou dívku stále hledají

Přírodní katastrofa na jihu Norska ve vesnici Ask, ke které došlo ve středu, má už šestou oběť. Po masivním sesuvu půdy, nejhorším v novodobé historii země, se čtyři osoby stále hledají. Podle agentury DPA je možné, že by mezi nimi mohl být někdo naživu. O identitách zatím úřady až na jedinou výjimku mlčí, ovšem už bylo zveřejněno, že mezi desítkou původně pohřešovaných jsou i dvě dívky ve věku 2 a 13 let.

reklama