reklama

Itálie

Nejnovější příspěvky k tématu

Anglie ve finále? Žádné překvapení, vždyť málo cestovala, prohlásila opora Italů
EURO 2021

Anglie ve finále? Žádné překvapení, vždyť málo cestovala, prohlásila opora Italů

Jako kapitán vede Itálii ke druhému titulu mistrů Evropy. Obránce Giorgio Chiellini vyhlíží ve 36 letech první a možná poslední mezinárodní trofej v kariéře. Lídr italské kabiny před nedělním finále proti Anglii prohlásil, že tým kolem útočníka Harryho Kanea v posledním zápase turnaje očekával už před jeho startem. A důvod? Angličané málo cestovali a jsou plní sil.

Další příspěvky k tématu

Banán lze oloupat rukou. Tiktoker zesměšňuje složité „vychytávky“ mladých influencerů

V březnu 2020 přišel 21letý dělník z Itálie o práci v továrně. Místo toho, aby si začal hledat novou, začal se věnovat TikToku. Na této sociální síti tak už více než rok Khabane Lame sdílí videa, kde zesměšňuje složité „vychytávky“ věcmi, které jsou logické nebo dávno vymyšlené. Během jednoho roku se stal tvůrcem obsahu na TikToku s nejrychleji stoupající popularitou. V současnosti ho sleduje přes 84 milionů lidí.

Cestování autem PŘEHLEDNĚ: Jak je to v zahraničí s povinnou výbavou a pokutami?

Prázdniny začaly a Češi vyrážejí do zahraničí na dovolenou. Kdo se rozhodne pro cestu autem, musí ale počítat s omezeními, která v daných zemích platí. Jaká je povinná výbava například v Chorvatsku nebo Polsku a jaké pokuty mohou policisté udělit za překročení rychlosti nebo telefonování za jízdy? Redakce CNN Prima NEWS připravila přehled atraktivních destinací a pravidel, která mohou řidičům zkomplikovat život.

Bud Spencer: Sportovec a herec, který si umělecké jméno zvolil podle oblíbeného piva

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí, Pravá a levá ruka ďábla. To je jen krátký výčet filmů legendární filmové dvojice Terence Hill a Bud Spencer. Před pěti lety druhý jmenovaný bohužel odešel do hereckého nebe. Věděli jste ale, že Bud Spencer byl také vynikající plavec a dokonce i vynálezce? Život toho „tlustého, vousatého a zamračeného“ překvapuje lecčím.

Šéf KSČM: Tolerovat Babiše bylo správné. Jinak bychom se ztratili v poli opozice
360°

Šéf KSČM: Tolerovat Babiše bylo správné. Jinak bychom se ztratili v poli opozice

Předseda KSČM Vojtěch Filip je přesvědčen, že komunisté udělali správně, když od července 2018 do letošního dubna podporovali druhou vládu Andreje Babiše (ANO). „Nést odpovědnost nám sice snížilo preference, protestní hlasy se totiž sbírají v opozici, ale mnoho jsme toho alespoň prosadili,“ řekl ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové šéf komunistů.

Noční můra, kritizují české děti karanténu na Maltě. Zbytečné emoce, mírní věc konzul
Koronavirus

Noční můra, kritizují české děti karanténu na Maltě. Zbytečné emoce, mírní věc konzul

Nepříliš povedený výlet na Maltu zažili mladí Češi a Slováci. Na ostrov poblíž Itálie vyrazili na jazykový pobyt, ale kvůli nákaze koronavirem jedné ze studentek museli do karantény. Zde si děti a mladiství stěžovali na její podmínky. Tvrdili, že k jídlu dostávají syrové maso a další nekvalitní jídlo, nebo že jim místní personál neuklízí a v pokojích se tak hromadí odpadky. Český konzul na Maltě ovšem jejich vyjádření mírní a hlásí, že podmínky rozhodně nebyly tak dramatické.

PŘEHLEDNĚ: Španělsko je velmi rizikové. Co potřebujete pro návrat z jednotlivých zemí?
Cestování

PŘEHLEDNĚ: Španělsko je velmi rizikové. Co potřebujete pro návrat z jednotlivých zemí?

Nizozemsko, Španělsko a Baleárské ostrovy se v pondělí na takzvané mapě cestovatele, která stanovuje podmínky pro příjezd z dané země, přesunou do tmavě červených území s velmi vysokou mírou rizika nákazy koronavirem. Pohorší si i několik dalších států – Irsko, Řecko a Monako se posunou do červené a Estonsko do oranžové kategorie. V páteční zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví.

reklama

Itálie

Zpravodajství z Itálie. Aktuální zprávy, politika, ekonomika, zpravodajství z místa dění.

Itálie, ve které žije 59,64 milionů obyvatel, leží v jižní Evropě na Apeninském poloostrově. Patří k ní ještě dva ostrovy ve Středozemním moři, a to Sardinie a Sicílie, a také jí náleží Campione d'Italia, což je území obklopené Švýcarskem. Omývána je čtyřmi moři – Jaderským, Jónským, Tyrhénským a Ligurským. Itálie sousedí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Hlavním městem Itálie je Řím, v jejím čele stojí prezident Sergio Mattarella. Do Itálie jezdí spousta lidí na dovolenou, a to k moři i na lyže do hor. Mezi zajímavá turistická města patří kromě Říma Verona, Padova, Milán, Benátky, Palermo, Neapol nebo Janov. V Itálii naleznete mnoho památek, například Pantheon v Římě, šikmou věž v Pise, Baziliku svatého Marka v Benátkách nebo Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie v Modeně. Z této země pochází také řada slavných umělců, například malíři Leonardo da Vinci, Michelangelo Buonarroti, Sandro Botticelli, Raffael Santi a Tizian, sochař Donatello, spisovatelé Vergilius, Ovidius či Horatius nebo režisér Federico Fellini.