Itálie

Nejnovější příspěvky k tématu

Tragédie před zraky dětí. Žena za oblečení visela z lanovky, ze 150 metrů se zřítila do údolí

Velmi smutný konec má dovolená v Alpách rodiny z italské provincie Trento. Teprve 41letá učitelka Margherita se nešťastně zamotala do lanovky, která se rozjela dříve, než se z ní ženě podařilo vyprostit. Kus oblečení ji neudržel, a tak se přímo před zraky manžela a dvou malých dětí zřítila do hlubokého srázu, kde zemřela. K tragédii došlo ve čtvrtek okolo jedenácté hodiny dopoledne v údolí Anzasca v obci Calasca Castiglione, informují italská média.

Oblíbený italský ostrov nabízí ubytování zdarma. Zájemci však musí splnit pět podmínek

Sardinie patří mezi turisty hojně vyhledávané italské ostrovy. Většina lidí však vyráží do pobřežní oblasti Costa Smeralda na severu ostrova, přičemž jihozápadní pobřeží bývá opomenuto. Právě to má za cíl změnit kampaň s názvem Leg's Go In Cammino, která byla spuštěna loni na podzim. Místní turistům zde nabízejí ubytování zdarma, má to však své háčky.

Turistům vstup zakázán. Oblíbený italský ostrov přistoupil k ráznému kroku, není voda

Oblíbený italský ostrov Capri zakázal turistům vstup kvůli problémům se zásobováním vodou z pevniny. Starosta města Capri Paolo Falco zákaz vydal ráno, a přiměl několik trajektů mířících na ostrov u pobřeží Neapole v jižní Itálii, aby se otočily. Později Falco nařízení zmírnil a uvedl, že na Capri budou vpouštěni turisté, kteří tam mají zarezervovaný hotel, obyvatelé ostrova a lidé, kteří na ostrově mají druhý domov, napsala agentura Reuters.

Fotbalovou legendu Baggia napadli v jeho vile. Mám pár modřin, musím ale překonat strach, řekl

Bývalý italský fotbalista Roberto Baggio se stal ve své vile v noci na pátek terčem lupičů. Podle médií utrpěl držitel Zlatého míče z roku 1993 při přepadení lehké zranění hlavy. V nemocnici mu museli ránu na čele zašít několika stehy. Později prohlásil, že kromě několika modřin v něm událost zanechala mnoho strachu, který musí překonat.

Itálie, ve které žije téměř 60 milionů obyvatel, leží v jižní Evropě na Apeninském poloostrově. Patří k ní ještě dva ostrovy ve Středozemním moři, a to Sardinie a Sicílie. Náleží jí také Campione d'Italia, území obklopené Švýcarskem. Omývána je čtyřmi moři – Jaderským, Jónským, Tyrhénským a Ligurským. Itálie sousedí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Hlavním městem Itálie je Řím, v jejím čele stojí prezident Sergio Mattarella. Země je oblíbeným cílem letní dovolené.