Itálie

Nejnovější příspěvky k tématu

Itálie zabavila luxusní Šeherezádu. Majitel „Putinovy jachty“ má vazby na ruskou vládu
Vladimir Putin

Itálie zabavila luxusní Šeherezádu. Majitel „Putinovy jachty“ má vazby na ruskou vládu

Itálie zabavila luxusní jachtu Šeherezáda, o které se spekulovalo, že patří ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. V pátek večer to uvedlo místní ministerstvo financí. Přes 140 metrů dlouhé plavidlo se nacházelo na údržbě v jednom přístavu v Toskánsku. Podle ministerstva má majitel lodi vazby na prominentního představitele ruské vlády, uvedla agentura Reuters.

Menší rozestupy mezi slunečníky a konec covid pasů. Itálie mírní opatření na plážích
Itálie

Menší rozestupy mezi slunečníky a konec covid pasů. Itálie mírní opatření na plážích

Itálie po dvou letech zruší pandemická opatření na plážích. To znamená, že v krytých zařízeních na placených plážích nebude nutný covidový certifikát a sníží se rozestupy mezi slunečníky. Informovala o tom v úterý stanice Sky. Provozovatelům plážových struktur se ale doporučuje zavést rezervační systémy a přijmout opatření, jež by omezila shromažďování lidí.

Muž byl pozitivně testován na koronavirus i 41 dní po smrti. Patologové čelí obřímu riziku

16. února 2022 00:21

Italští lékaři přišli se znepokojivým zjištěním o výskytu koronaviru u zesnulých. Muž z Ukrajiny, který se utopil v rozbouřeném moři nedaleko města Chieti, byl po smrti o více než čtyři desítky dní 28král pozitivně testován na koronavirus. Poznatky o jeho případu by podle odborníků mohly vést k bezpečnějším pracovním podmínkám patologů.

Desetinásobná olympijská medailistka políbila manžela. Popřela tím prý svou zemi

11. února 2022 22:24

Vypadalo to úplně nevinně. Desetinásobná olympijská medailistka, již nyní legenda a ikona short tracku Italka Arianna Fontanaová, hned po svém triumfu na trati 500 metrů na letošních zimních hrách dobruslila ke svému manželovi a zároveň trenérovi a políbila ho. Podle světových médií tím ale potvrdila svůj narušený vztah s olympijskou federací vlastní země.

Hlavní zprávy

Narážky i dotyky. Sexuální obtěžování v práci končí nejčastěji výpovědí, jak se bránit?
Kariéra

Narážky i dotyky. Sexuální obtěžování v práci končí nejčastěji výpovědí, jak se bránit?

Může mu čelit kdokoli, ale zdaleka ne každý se mu dokáže ubránit. Sexuální obtěžování na pracovišti se většinou týká žen, objektem nežádoucí pozornosti ale mohou být i muži. Výmluvná gesta, nevhodné návrhy, dotyky či dokonce zprávy a videa – sexuální harašení může mít mnoho podob. Řešením je nenechat si ho líbit a řešit jej včas. Pomoci by měl i zaměstnavatel.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:38

Zelenskyj apeluje na svět k zabavení ruského majetku

23:56

Rusko označilo šachového velmistra Kasparova za zahraničního agenta

23:34

Půta: Uprchlíci skončili na Hlavním nádraží většinou proto, že odmítli ubytování

22:47

Rusko pravděpodobně odřízne Finsko od plynu, ale nepotřebujeme ho, míní expremiér

Itálie

Zpravodajství z Itálie. Aktuální zprávy, politika, ekonomika, zpravodajství z místa dění.

Itálie, ve které žije 59,64 milionů obyvatel, leží v jižní Evropě na Apeninském poloostrově. Patří k ní ještě dva ostrovy ve Středozemním moři, a to Sardinie a Sicílie, a také jí náleží Campione d'Italia, což je území obklopené Švýcarskem. Omývána je čtyřmi moři – Jaderským, Jónským, Tyrhénským a Ligurským. Itálie sousedí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Hlavním městem Itálie je Řím, v jejím čele stojí prezident Sergio Mattarella. Do Itálie jezdí spousta lidí na dovolenou, a to k moři i na lyže do hor. Mezi zajímavá turistická města patří kromě Říma Verona, Padova, Milán, Benátky, Palermo, Neapol nebo Janov. V Itálii naleznete mnoho památek, například Pantheon v Římě, šikmou věž v Pise, Baziliku svatého Marka v Benátkách nebo Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie v Modeně. Z této země pochází také řada slavných umělců, například malíři Leonardo da Vinci, Michelangelo Buonarroti, Sandro Botticelli, Raffael Santi a Tizian, sochař Donatello, spisovatelé Vergilius, Ovidius či Horatius nebo režisér Federico Fellini.