CNN Prima News sexuální násilí

sexuální násilí

Výpis příspěvků ke štítku „sexuální násilí“

Souložili s mrtvými, ženám uřezávali prsa, děti rozstříleli. Přeživší popisuje řádění Hamásu

Uřízli jí prsa a zahodili je. Další znásilňovali, přitom ji zastřelili, ale v sexuálním útoku pokračovali, popsala izraelským vyšetřovatelům žena, která byla svědkem barbarského násilí, jež extremisté Hamásu páchali během přepadení 7. října. Sama přežila jen díky náhodě, teroristé se domnívali, že je mrtvá, píše deník Bild s odkazem na izraelské bezpečnostní zdroje.

Feri, Cimický či Weinstein. Které osobnosti musely kvůli sexuálnímu násilí před soud?

Vinen ve všech bodech obžaloby, vyslechl si bývalý poslanec Dominik Feri u Obvodního soudu pro Prahu 3. Uložen mu byl nepodmíněný tříletý trest ve věznici s ostrahou, proti němuž se však odvolal. Tato kauza dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj je v Česku podrobně sledována, stejně jako případ psychiatra Jana Cimického. Ve světě podobná obvinění významných osobností nejsou až tak neobvyklá – zejména kvůli hnutí Me Too. Kdo všechno už stanul před soudem kvůli sexuálnímu násilí?

Nečekaný vývoj v kauze Cimický: Navzdory jeho kolapsu začne soud už v příštích dnech

Navzdory předchozím očekáváním nakonec nedojde k odročení soudu s psychiatrem Janem Cimickým, který čelí žalobě kvůli několika znásilněním a vydírání. Pro CNN Prima NEWS to potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 8 Jana Humeni. Hlavní líčení by mělo začít příští týden v úterý. Cimického převezla 21. října sanitka do Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích. Později s advokátem podal kvůli hospitalizaci žádost o odročení soudu.

Zpochybňování justice kvůli kamarádovi? Schwarzenberg čelí kritice za výrok o Ferim

Exministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) čelí kritice na sociálních sítích kvůli čtvrtečnímu vyjádření pro CNN Prima NEWS, v němž hodnotil vyústění kauzy bývalého spolustraníka Dominika Feriho. „Je mi ho líto. Žádná justice není podle mé zkušenosti zcela nezávislá,“ řekl spoluzakladatel TOP 09. Obvodní soud pro Prahu 3 potrestal Feriho za dvě znásilnění a jeden pokus o něj tříletým vězením. Rozhodnutí není pravomocné, exposlanec se proti němu ihned odvolal.

Komentátor o paradoxu kauzy Feri: Do boomerské TOP 09 měl přilákat sympatizanty Me Too

Dominik Feri měl do „boomerské kalouskovské konzervativní“ TOP 09 přilákat ty, kteří se k ženám chovají hezky a kteří podporují Me Too. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl komentátor Martin Schmarcz. Středeční rozsudek podle něj ukazuje selhání politiky morálního kýče. Obvodní soud pro Prahu 3 potrestal exposlance z TOP 09 za dvě znásilnění a jeden pokus o něj tříletým vězením. Rozhodnutí není pravomocné, Feri se proti němu ihned odvolal.

Feriho usvědčily i zprávy. Výpovědi poškozených soud přesvědčily, co exposlanci přitížilo?

Jedna z poškozených se měla při výpovědi třást a měla zrychlený dech, popsal dění v soudní síni před vynesením rozsudku nad bývalým zákonodárcem Dominikem Ferim reportér CNN Prima NEWS Šimon Pilek. Věrohodně před soudním senátem prý působila i výpověď stážistky, kterou měl exposlanec obtěžovat v kuchyňce. Závažnost činu potvrzovala i elektronická komunikace mezi Ferim a poškozenou. Pohoršující okolností mělo být podle soudu i to, že se sexuálního nátlaku dopustil v době, kdy působil jako vrcholný politik. Bývalý poslanec za TOP 09 se ihned proti verdiktu odvolal, ten je tak zatím nepravomocný.

Feri vinen ve všech bodech obžaloby. Soud ho poslal na tři roky do vězení s ostrahou

Za dvě znásilnění a jeden pokus o něj Obvodní soud pro Prahu 3 potrestal exposlance Dominika Feriho tříletým vězením s ostrahou. Uznal ho vinným ve všech bodech obžaloby. Rozhodnutí není pravomocné, Feri se proti němu ihned odvolal k pražskému městskému soudu. Po vynesení rozsudku uvedl, že se jedná o tvrzení proti tvrzení a že je z výsledku jednání zklamaný. Bývalý politik svou vinu opakovaně odmítl.

Verdikt ve Feriho kauze může brzy zaznít. Co stálo za pádem nejmladšího poslance?

Nejdříve nadějná hvězda české politiky, nyní muž obviněný ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj. Takový je příběh Dominika Feriho, který ve čtvrtek opět stane před soudem. Zářnou kariéru nejmladšího poslance v historii Sněmovny přerušila aféra sexuálního násilí. V době, kdy Feriho sledovalo na sociálních sítích přes milion sledujících a byl výrazným hlasem politiky zvláště mezi mladou generací, se ozvaly ženy, s nimiž měl mít pohlavní styk proti jejich vůli. Po obvinění policií se Feri pokusil o sebevraždu. Verdikt může zaznít již 2. listopadu. Co soudnímu přelíčení předcházelo?

Feriho kauza po měsících ticha ožívá. Exposlanci hrozí deset let, soud může rozhodnout brzy

Rozhodnutí v případu bývalého poslance Dominika Feriho, který čelí obžalobě ze dvou znásilnění a pokusu o znásilnění, by mohl Obvodní soud pro Prahu 3 vynést již příští týden, uvedla mluvčí soudu Darina Maříková. Hlavní líčení bude pokračovat tento čtvrtek, jednání je dále nařízené na 31. října a 2. listopadu. Soud se případem naposledy zabýval na konci dubna, v mezidobí znalci vyhotovovali znalecké posudky. Feri obžalobu od počátku odmítá.

Exmanžel Katy Perryové čelí obvinění ze znásilnění. Jeho obětí je i nezletilá dívka

Britský komik a herec Russell Brand čelí obvinění ze znásilnění a sexuálního obtěžování minimálně čtyř žen. Bývalý manžel popové hvězdy Katy Perryové se měl těchto činů dopustit v letech 2006 až 2013. Jedné z napadených bylo tehdy pouhých šestnáct let. Postupně se začínají ozývat další oběti. Herec všechna obvinění odmítá.