reklama
CNN Prima News sexuální násilí

sexuální násilí

Výpis příspěvků ke štítku „sexuální násilí“

Sexuální útoky a ponižování. Migrantky při sběru jahod ve Španělsku zažívají peklo

Mluvit s migrantkami ve španělské provincii Huelva, které sbírají jahody v největší evropské oblasti produkující toto ovoce, není snadné. Pole jsou oplocená a na mnoha místech jsou umístěny kamery, stráže a elektrická vrata, která se zavřou, jakmile se k nim přiblíží někdo cizí. Z 16 dělnic, které oslovili reportéři webu Al Jazeera, většina vyprávěla o každodenním ponižování, porušování pracovních podmínek, jako jsou tresty za přestávky na toaletu či nedostatečná, nebo dokonce vůbec žádná ochrana proti covidu. Několik z nich uvedlo, že byly také vystaveny sexuálnímu obtěžování a vydírání.

Zdrogoval a znásilnil svou přítelkyni, stěžovalo si 60 žen. Komik Cosby je teď volný

Nejvyšší soud amerického státu Pensylvánie propustil z vězení dříve populárního televizního komika Billa Cosbyho. Ten v roce 2018 zdrogoval a znásilnil svou někdejší přítelkyni, za což dostal desetiletý trest. Podle vyšší soudní instance Cosby neměl být v této věci trestně stíhán kvůli dohodě uzavřené s prokurátorem v souvislosti s civilním řízením ve stejné věci. Cosby si odseděl dva roky.

Kultura znásilnění, hlásá nápis u Právnické fakulty. Upozorňuje na Feriho kauzu

Neznámá osoba vylepila před vchodem do Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze obrázek, na kterém je žlutý s vykřičník s nápisem „kultura znásilnění“. Tím naráží na podezření bývalého poslance Dominika Feriho ze sexuálního násilí. Pravděpodobně také viní vedení fakulty z toho, že celou záležitost bagatelizuje, nebo dokonce svého bývalého žáka kryje.

Za pokus o znásilnění přišel tvrdý trest. Žena uřízla svému šéfovi přirození

Policisté ve Španělsku zatkli třicetiletou pracovnici baru poté, co uřízla nožem přirození svému nadřízenému. Na polici se přihlásila sama s tím, že se ji muž měl pokusit znásilnit. Zraněného převezli záchranáři do nemocnice a ve středu v brzkých ranních hodinách podstoupil operaci. Zda se lékařům podařilo přišít jeho orgán zpět, zatím není jasné. O případu informoval deník Daily Mail.

Policie zahájila v kauze Feriho trestní řízení kvůli podezření ze sexuálních deliktů

Policie zahájila úkony trestního řízení v případu bývalého poslance Dominika Feriho, kterého několik žen v médiích minulý týden obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. V tiskové zprávě o tom v úterý informoval mluvčí pražských policistů Jan Daněk. Prověřování podle něj policie vede pro podezření ze spáchání některého z trestných činů proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti. Policisté zároveň vyzvali případné poškozené, aby je kontaktovaly. V případu dosud nebyl nikdo obviněn.

Mladí se zastávají Feriho: Možná to bylo celé trochu jinak. Nesuďme nikoho bez důkazů

Nebudeme nikoho soudit, dokud nebude k dispozici více důkazů. Hodně mladých lidí zaujalo tento postoj ke kauze exposlance TOP 09 Dominika Feriho, který čelí nařčení z údajného sexuálního obtěžování. U mnohých prý nebude mít aféra vliv na jejich rozhodování v nadcházejících říjnových volbách. V anketě, kterou připravili reportéři CNN Prima NEWS, si můžete poslechnout názory některých z nich.

Pekarová: Kauza Feri je pro mě šok, ale může přinést i něco dobrého

Ke kauze kolem Dominika Feriho, který v pátek skončil v TOP 09, se po několika dnech od vypuknutí vyjádřila i šéfka strany Markéta Pekarová Adamová. Jeho konec v politice je podle ní jedinou možnou a rozumnou volbou. Zároveň prohlásila, že celá věc může přinést i něco dobrého. A to otevření debaty o sexuálním násilí i o tom, že osobní vztahy musí být vždy uzavírány na základě respektu. Právě to by podle ní mohlo pomoct, aby se oběti o sexuálním zneužití nebály mluvit, případně aby k němu vůbec nedocházelo.

Feri přispívá k jiné politické kultuře. Jeho reakce si vážíme, shodli se poslanci

Poté, co se v médiích objevila svědectví několika žen, které obviňují poslance TOP 09 Dominika Feriho ze sexuálního obtěžování, Feri informoval, že rezignuje na poslanecký mandát a nebude už kandidovat do Sněmovny. „Jeho rezignace ukazuje, že Feri skutečně reprezentuje odlišnou politickou kulturu,“ shodli se ve vysílání na CNN Prima NEWS opoziční politici Martin Kupka (ODS) a Petr Třešňák (Piráti).

reklama