reklama
CNN Prima News sexuální násilí

sexuální násilí

Výpis příspěvků ke štítku „sexuální násilí“

Situaci kolem tenistky Pcheng Šuaj řídí a inscenuje Čína, řekl šéf WTA Hlaváčkové

24. listopadu 2021 12:22

Telefonát nejznámější tenistky posledních dní a týdnů Pcheng Šuaj s prezidentem Mezinárodního olympijského výboru Thomasem Bachem uklidnil Ženskou tenisovou asociaci (WTA) jen zčásti. Její šéf Steve Simon v rozhovoru s někdejší deblovou parťačkou čínské hráčky Andreou Sestini Hlaváčkovou vyjádřil obavy, že je vše zinscenované, a strach o svobodu Pcheng přetrvává.

Obavy sílí. Zmizelá čínská tenistka se sice ozvala, její dopis je ale pofidérní

18. listopadu 2021 15:01

Nejen světem tenisu hýbe kauza Pcheng Šuaj. Hráčka vyvolala poprask tím, že na sociální síti osočila bývalého vicepremiéra Číny Čang Kao-lia ze sexuálního napadení. Její příspěvek krátce nato zmizel a mluvilo se o cenzuře ze strany komunistického režimu. Několik dní nikdo o tenistce nic nevěděl, teď od ní měl šéf asociace WTA Steve Simon obdržet dopis, ve kterém mimo jiné stojí, že je v pořádku. Není ale jisté, zda je autorkou skutečně bývalá světová jednička ve čtyřhře.

Obvinění Cimického ze sexuálního násilí šetří policie. Nemá být vyznamenán, říká Babiš

8. listopadu 2021 17:08
Aktualizováno

Uznávaný psychiatr Jan Cimický čelí obvinění ze sexuálního násilí. Toho se měl údajně dopustit na svých pacientkách. Mezi jeho oběti má patřit i zpěvačka Jana Fabiánová, která Cimického obvinila poté, co vyšlo najevo, že mu Pražský hrad udělí vyznamenání za celoživotní práci. Případem se již zabývá policie. Premiér Andrej Babiš řekl Deníku N, že by Cimický vzhledem k informacím o jeho údajných sexuálních útocích neměl dostat státní vyznamenání.

HIV pozitivní muž z Karlovarska měl znásilňovat 13letou dceru partnerky. Hrozí mu 8 let

22. října 2021 16:44

Muži z Karlovarska hrozí osmiletý trest za údajné znásilnění 13leté dcery jeho tehdejší přítelkyně a nechráněný sex s dalšími dvěma dospělými ženami. K tomu mělo dojít v době, kdy 55letý Antonín M. věděl, že je HIV pozitivní a trpí žloutenkou typu C. Zmíněný nepodmíněný trest navrhl státní zástupce, případ by měl ještě do konce roku začít projednávat Krajský soud v Plzni.

Afghánec v Rakousku sexuálně zneužil 7letou dívku a zranil jejího otce. Odsedí si 10 měsíců

2. října 2021 17:04

Další případ, v němž figuroval migrant z Afghánistánu, řešil tento týden soud v rakouském Riedu. Šestnáctiletý chlapec čelil obvinění z toho, že sexuálně zneužil teprve 7letou dívku. Při následné potyčce navíc zranil jejího otce. Soud nakonec vyměřil mladíkovi trest 30 měsíců ve vězení, z toho si ale musí odsedět jen třetinu, informují rakouská média.

reklama