reklama
CNN Prima News silný vítr

silný vítr

Výpis příspěvků ke štítku „silný vítr“

Na náměstí ve Slaném se zřítil vánoční strom, další spadl na auto. Může za to silný vítr

30. listopadu 2021 15:28

V úterý zasáhl Českou republiku silný vítr a už si vyžádal první škody. Na Masarykově náměstí ve Slaném se kolem 12:30 zřítil vánoční strom. Stejnou nehodu zažili i v Dubé na Českolipsku, kde zhruba desetimetrový smrk poničil jeden ze zaparkovaných automobilů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do úterní půlnoci.

Nebezpečný hurikán Ida udeřil na pobřeží Louisiany. Přesně 16 let po ničivé Katrině

29. srpna 2021 19:01

Pobřeží amerického státu Louisiana zasáhl hurikán Ida, který meteorologové označují za mimořádně nebezpečný a za jeden z nejsilnějších za posledních 170 let. Ida je na pětibodové Saffirově-Simpsonově škále hurikánem čtvrté kategorie, doprovází ji vítr o rychlosti až 240 kilometrů v hodině. Oznámilo to v neděli americké Národní středisko pro hurikány (NHC).

Na jih Čech dorazily velmi silné bouřky. Meteorologové vydali výstrahu pro devět krajů

7. srpna 2021 19:09
Aktualizováno

Na jih Čech už dorazily silné bouřky. Ty vystřídaly jasné a slunečné sobotní počasí. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu, která platí hned pro několik krajů. Bouřky Česko potrápí do nedělního brzkého rána, povodňová bdělost pak skončí v neděli kolem 12. hodiny. I přes výstrahu a následné přeháňky čeká Čechy relativně teplý týden, teploty se budou pohybovat kolem 25 °C.

Síla tornáda: Do domu se zapíchly dveře od karavanu. Nikdo v okolí ho přitom nevlastní

25. června 2021 20:08

Tornádo v Moravské Nové Vsi ve čtvrtek večer podle místního starosty poničilo zhruba stovku domů. Lidé už od rána uklízejí spoušť, kterou živel v jejich domovech i na ulicích napáchal. Obrázek rozpadlých budov a převrácených aut je až apokalyptický. Silný vítr dokonce odnesl dveře od karavanu, které skončily zabodnuté ve fasádě jednoho z domů. Na místo se sjíždí desítky dobrovolníků z celé republiky s nabídkou pomoci.

reklama