CNN Prima News silný vítr

silný vítr

Výpis příspěvků ke štítku „silný vítr“

Velmi silné bouřky udeřily na Česko. Postupují pomalu, hrozí lokální povodně

28. srpna 2022 15:41

Velmi silné bouřky se v neděli odpoledne místy vyskytují v Orlických horách, na Jesenicku a Krnovsku a na jižní Moravě v pásu přibližně od Třebíče po Vyškov. Srážkové úhrny mohou být ojediněle nad 40 milimetrů. Aktuální upozornění před velmi silnými bouřkami vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), výstraha platí do 17:00. V ostatních částech na východě Česka by bouřky měly být o něco slabší, jejich výskyt odhaduje ČHMÚ do 19:00.

Kroupy a silný vítr, který lámal stromy. V Česku udeřily bouřky, zastavily provoz letiště

23. července 2022 14:56
Aktualizováno

Hasiči v Praze vyjížděli v sobotu odpoledne kvůli bouřkám zhruba k desítce případů. V Praze 5 v ulici U Pernikářky spadl strom, nikomu se nic nestalo, nevznikly ani škody na majetku. Zhruba na půl hodiny byl pozastaven kvůli bouřce provoz na pražském letišti. Několik výjezdů kvůli bouřce měli i středočeští hasiči. Řekli to Daniel Fík z pražského hasičského sboru, mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková a mluvčí letiště Eva Krejčí.

Na Česko se znovu valí intenzivní bouřky. Udeří se silným větrem a krupobitím

14. července 2022 11:23

V Česku se ve čtvrtek odpoledne, večer a v noci vyskytnou silné bouřky s nárazy větru o rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině, případně i s krupobitím. Během noci budou přecházet do deště, který bude postupně od severozápadu ustávat. Varoval před nimi Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V platnosti současně zůstává dříve vydané upozornění meteorologů na čtvrteční tropické teploty na jižní Moravě a na riziko vzniku požárů v tomto regionu.

Na Domažlicku řádil vzácný jev, kosil stromy a odnášel střechy. Bouře směřují na Moravu

20. června 2022 09:53
Aktualizováno

Po extrémně horkém víkendu dorazily v pondělí ráno do Česka od západu silné bouřky, které se odpoledne přesunou z Čech na Moravu a do Slezska. S výjimkou severozápadních Čech mohou být provázené krupobitím, intenzivním nárazovým větrem a přívalovým deštěm. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Například v Praze počasí zkomplikovalo provoz lanové dráhy v pražské zoo a přívozů na Vltavě. Na Domažlicku zase ranní bouře a silný vítr vyvrátily stromy a poškodily střechy.