CNN Prima News sjezdovka

sjezdovka

Výpis příspěvků ke štítku „sjezdovka“

Nerudová ostře o Klausovi: Zase by rád hranice. Nejvíc mu prý na EU vadí nekvalitní sjezdovky

Václav Klaus by klidně vyndával pas a ztížil cestování milionům lidí v Česku, napsala ekonomka a kandidátka do evropských voleb za STAN Danuše Nerudová. Reagovala tak na slova exprezidenta z Partie, kde kritizoval současnou podobu Evropské unie. Podle něj jsou otevřené unijní hranice fatální chybou. „Nejvíce mu prý na EU vadí nekvalitní sjezdovky,“ rýpla si Nerudová do někdejší hlavy státu. Klause se na sociálních sítích pro změnu zastal ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). „Mluví srozumitelně o podstatných věcech. Ne o pseudoproblémech,“ dodal Blažek.

Tragédie v Nízkých Tatrách. Na sjezdovce zemřel 10letý chlapec, záchranáři mu už nemohli pomoci

Při srážce na sjezdovce ve středisku Jasná v Nízkých Tatrách v pátek zemřel malý chlapec a zranila se 39letá žena. Na svém webu to oznámila policie Žilinského kraje. Podle informací slovenských médií je obětí desetiletý Polák, který byl na sjezdovce se svou rodinou. Na sjezdovce se mu snažili pomoci záchranáři, ale neúspěšně. Ženu převezli do nemocnice.

Pět tyrolských ledovců: Jarní lyžování a to nejlepší na konec

Kdy je nejlepší doba na lyžování? Když se na obloze objeví jarní slunce. A kde je pro to ideální místo? Na pěti tyrolských ledovcích. Protože i když se jinde lyžařská sezóna chýlí ke konci, zde si můžete užívat skvělou zábavu na sněhu až do května – a na ledovci Hintertux dokonce i déle. Jaro na ledovci je opravdovou nutností pro všechny milovníky sněhu, kteří si chtějí užít kvalitní sjezdovky a spoustu parádních akcí.

Lyžař z Česka nadýchal na italské sjezdovce přes dvě promile. Vyfasoval vysokou pokutu

Lyžař z České republiky dostal v italském lyžařském areálu v Livignu pokutu 1000 eur (asi 25 000 korun), protože se pohyboval na sjezdovkách opilý. Policie mu také odebrala skipass, napsal deník Corriere della Sera. Podle policistů muž nadýchal čtyřikrát větší množství alkoholu, než dovolují italské zákony. Ty od roku 2022 rozšířily limity platné pro řidiče motorových vozidel i na lyžaře a další uživatele sportovních areálů.

Skvělé sjezdovky i jídlo. Rakouské středisko Wagrain-Kleinarl uspokojí náročné lyžaře i začátečníky

Uprostřed impozantních rakouských Alp v okolí Salcburku najdete tu nejlepší kombinaci pro vaši příští dovolenou. Jak se s oblibou píše v turistických průvodcích, kam až oko dohlédne jsou hory a úžasní místní lidé. Bez ohledu na předpověď počasí se tady v létě i v zimě konají četné aktivity a akce. Wagrain-Kleinarl je součástí oblasti Ski Amadé, která je jednou z největších lyžařských oblastí v Evropě. S jedním skipasem mohou návštěvníci využít více než 760 kilometrů sjezdovek v 5 regionech. A ještě jednu přednost má tato oblast. V polovině roku 2022 se středisko stalo první a jedinou destinací v Rakousku, kterému byla udělena certifikace Green Destinations akreditovaná GSTC (globální rada pro udržitelný cestovní ruch).