CNN Prima News sjezdovka

sjezdovka

Výpis příspěvků ke štítku „sjezdovka“

Letadlem na lyže. Čedok začne už od prosince létat z Prahy na hory do tureckého Kayseri

Prázdné sjezdovky bez front, skvělé podmínky pro zimní sporty na upravených trasách, ale také kvalitní služby hotelů i nízká cena, to jsou hlavní výhody nové lyžařské destinace, kterou mohou Češi během sezony prozkoumat. Cestovní kancelář Čedok představuje na českém trhu poprvé charterové lety na hory, konkrétně bude létat ve spolupráci se Smartwings už od 27. prosince 2023 do tureckého Kayseri. Cesta potrvá přímo z Prahy do oblasti Střední Anatolie přibližně dvě hodiny a dvacet minut, transfer z místního letiště do střediska Erciyes asi jen třicet minut. Díky přímým letům Boeingem 737 mohou turisté navštívit nejjednodušeji populární Kappadokii, která je proslavená zejména horkovzdušnými balony, nebo město Kayseri. Odlety plánuje Čedok každou středu během zimní sezony až do konce března, první turisté přiletí do Turecka oslavit start roku 2024.

Okouzlující městečko, kde vás budou s radostí hýčkat: St. Johann in Pongau

Konečně jste se dočkali - nastal čas jen pro vás, pro vašeho partnera či partnerku nebo přátele. Ať je to jak chce, tuhle dovolenou si hodláte užít po všech směrech. Možná ji teprve plánujete, třeba už máte i termín, pořád ale nevíte kam vyrazit? A co takhle St. Johann in Pongau v rakouských Alpách? Tady můžete zažít všechno, po čem pozemský smrtelník obvykle sní - vydávat se za dobrodružstvím, překonávat vlastní limity, odpočívat, nechat se hýčkat i ochutnávat vyhlášené speciality. Sečteno podtrženo - tady najdete, co jste hledali.

Další děsivá srážka na sjezdovce: Lyžař smetl rodinu a ujel. Pro maminku letěl vrtulník

Ve čtvrtek se v zimním středisku Jasná v Nízkých Tatrách srazil lyžař se čtyřčlennou rodinou. Na místo okamžitě zamířili letečtí zdravotníci s vrtulníkem i záchranáři Horské služby. Maminka dvou dětí totiž utrpěla vážná zranění, pravděpodobný viník podle informací webu tvnoviny.sk z místa nehody ujel. Po smrti osmiletého Alexe se jedná o další děsivou srážku při zimních radovánkách.

Tragédie na horách. Při srážce s lyžařem zemřel malý Alex, babička prozradila mrazivé detaily

Hned pět výjezdů na sjezdovky ke zraněným lyžařům zaznamenali letečtí záchranáři na Slovensku v pátek 10. února. Dva se dokonce týkaly dětí – malé dívky a chlapce. Ten podle informací jeho babičky o několik dní později svým zraněním podlehl. Záchranáři jej resuscitovali přímo na sjezdovce, v kritickém stavu ho převezli do nemocnice.

Policisté s radarem na sjezdovce v Lipně. Naměřili rychlost, za kterou je jinde tučná pokuta

Policisté v pátek na Lipně kontrolovali rychlost, jakou lyžaři sjíždějí sjezdovku. U některých naměřili rychlost téměř 50 kilometrů v hodině. V Česku sice žádný rychlostní limit neplatí, v zahraničí ale tak tolerantní nejsou. Například ve švýcarských střediscích hrozí pokuta už za rychlost přesahující třicítku. Omezen v Česku není ani alkohol, zatímco v Itálii hrozí za půl promile pokuta až tisíc eur.

Kolik stojí lyžování v Česku a kde jsou nejdelší sjezdovky? Nabízíme velký přehled skiareálů

Začátek zimy vlekařům kvůli oblevě nevyšel, teď už je ale vše jinak. Svahy jsou bohatě zasněžené a nachystané na jarní prázdniny. Web CNN Prima NEWS dal dohromady přehled 25 velkých i menších českých a moravských zimních středisek. Zahrnuli jsme do něj ceny skipasů, půjčoven a některé zajímavosti. Dozvíte se, kde je nejdelší a nejprudší sjezdovka u nás nebo který areál je nejvýše a naopak nejníže položený.