CNN Prima News sjezdovka

sjezdovka

Výpis příspěvků ke štítku „sjezdovka“

Poslední šance si v Česku zalyžovat: Teploty se vyšplhají ke 20 °C, areály pomalu zavírají

19. března 2022 21:58

Hezké počasí v sobotu vytáhlo lidi ven. Někteří vyrazili možná naposledy v této sezóně na lyže. Přestože byly přes den teploty okolo 9 °C, podle lyžařů kvalitní sníh zajišťují zatím mrazivé noci. Následující týden už se ale mohou teploty vyšplhat přes den až ke 20 °C. Některé areály už proto plánují konec sezony.

Jak do Rakouska na lyže? Bez očkování či prodělání covidu vás na sjezdovky nepustí

Téma: Očima reportéra
12. února 2022 11:37

Česká republika nedávno zrušila povinnost prokazovat se covid passem v nejrůznějších zařízeních včetně skiareálů. Sousední Rakousko však cestu rozvolnění protiepidemických opatření zatím zdaleka nenastupuje. Naopak. Bez prokázání bezinfekčnosti vás neubytují, nepustí na sjezdovky ani do baru či restaurace. A obsluha je skutečně nekompromisní.

Konečně na lyžích. V Česku začala zimní sezóna, do Krkonoš dorazily tisíce lidí

11. prosince 2021 19:53

Dostatek sněhu, uhrnuté sjezdovky i tratě a hlavně lyžaři. Do českých hor dorazila zima. V některých českých horách tento víkend začala lyžařská sezóna. Vlekaři mohli díky nízkým teplotám minulých dní uměle zasněžovat, ale pomohlo i sněžení tento a minulý týden. Rozjely se vleky například v Krkonoších, ale i na Vysočině nebo na libereckém Ještědu.

Lidé si užili první a poslední lyžování sezony. Byla to recese, sdělilo vedení areálu

10. května 2021 18:15

Od 10. května dostaly vleky a lanovky zelenou. Provozovatelé na Červenohorském sedle v Jeseníkách tak pro lyžaře v pondělí spustili vleky. Co na tom, že venku panovaly letní teploty, desítky nadšenců měly k dispozici třicet čísel sněhu na modré sjezdovce. Tu navíc rolbaři v noci na pondělí upravovali. O slavení se však nejedná, vedení areálu spuštění vleků a lyžování považuje za recesi.