reklama
CNN Prima News sjezdovka

sjezdovka

Výpis příspěvků ke štítku „sjezdovka“

Lidé si užili první a poslední lyžování sezony. Byla to recese, sdělilo vedení areálu

10. května 2021 18:15

Od 10. května dostaly vleky a lanovky zelenou. Provozovatelé na Červenohorském sedle v Jeseníkách tak pro lyžaře v pondělí spustili vleky. Co na tom, že venku panovaly letní teploty, desítky nadšenců měly k dispozici třicet čísel sněhu na modré sjezdovce. Tu navíc rolbaři v noci na pondělí upravovali. O slavení se však nejedná, vedení areálu spuštění vleků a lyžování považuje za recesi.

Otevřený hotel, 70 ubytovaných hostů a vleky v provozu. Policie zasahovala v Harrachově

31. ledna 2021 16:03

Policie v sobotu objevila v krkonošském středisku Harrachov na Semilsku hotel, v němž bylo ubytováno kolem 70 hostů. V provozu byl i blízký vlek a lidé tam lyžovali. Upozornili na to místní, řekla v neděli krajská policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Policie oba případy zadokumentovala a předá je do správního řízení. Provozovateli vleku hrozí až třímilionová pokuta, navíc stejně jako provozovatel hotelu může přijít o podporu státu.

Lyžaři, máte smůlu. Vleky stále nejezdí, policie je zastavila i v Telnici

23. ledna 2021 10:24

České hory sice zažívají víkendový nápor výletníků, návštěvníci ale musí i nadále skousnout přísná protipandemická opatření. Stále se týkají i vleků. Třeba skiareál Telnice na Ústecku je chtěl původně během tohoto víkendu spustit, policie to ale nedovolila. Upozornila provozovatele na platnost usnesení, které zakazuje přepravu lidí za účelem lyžování. To, že se vleky v sobotu nerozjedou, potvrdil i vedoucí provozu telnického areálu Ivan Soukup.

Laviny ve Švýcarsku zabíjejí více lidí, než dříve. Může za to covid, míní odborník

21. ledna 2021 12:56

Ve Švýcarsku zemřelo tuto zimu pod lavinami už 14 lidí. Jen minulý víkend zemřelo osm lyžařů, kteří se pohybovali mimo sjezdovky. Průměrně přitom každou zimu umírá v důsledku pádu laviny přibližně osm lidí. Odborníci vidí za nárůstem případů poměrně překvapivě koronavirus. Lidé totiž prý chodí častěji lyžovat, ale ze strachu z přeplněných areálů se vydávají mimo sjezdovky, kde je riziko pádu lavin mnohem vyšší.

Skiareál našel způsob, jak obejít vládní nařízení. Lyžaře na kopec vyvezou na skútru

7. ledna 2021 23:14

Vleky nespustíme, ale na kopec lyžaře vyvezeme na laně za skútrem. Tak plánuje od pátku obejít vládní nařízení lyžařský areál Čeřínek u Jihlavy. Podle jednoho z majitelů Vladimíra Chába se nejedná o protest, ale spíše o boj o záchranu. Do areálu prý pracovníci pustí jen omezený počet lidí, kteří se předem zaregistrují, a budou dohlížet na dodržování veškerých nařízení a hygienických opatření.

reklama