reklama
CNN Prima News srážky

srážky

Výpis příspěvků ke štítku „srážky“

Půl milionu blesků za dva dny. Prudké bouře způsobily v Itálii rozsáhlé povodně

6. října 2021 10:55

Prudké bouře se silným deštěm zasáhly začátkem týdne Itálii. Na několika místech způsobily záplavy a sesuvy půdy. Živel poškodil komunikace, ve městě Quiliano se zřítil most. Nejsou hlášeny žádné oběti na životech. Počasí v zemi vytvořilo nový evropský srážkový rekord – během dvanácti hodin spadlo více něž 73 centimetrů srážek. Během dvou dní navíc udeřilo v oblasti přes půl milionu blesků.

Červencové tropy vystřídá srpnové ochlazení. Další měsíc bude teplotně podprůměrný

20. července 2021 07:27

V úterý bude v Česku polojasno s ojedinělými přeháňkami na severovýchodě a s teplotami až 26 °C. O víkendu mohou teploty vystoupat až nad tropických 30 °C, poté by se ale mělo začít postupně ochlazovat. Následující čtyři týdny budou podle výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teplotně spíše podprůměrné. Pršet by v porovnání s minulými roky mělo standardně.

Hladiny řek stoupají. Na Úslavě platí třetí stupeň, hasiči zpevňovali hráz rybníka

14. května 2021 11:45

Vytrvalé deště zvedají hladiny řek v Česku. Druhého stupně od rána dosahuje Úslava u Koterova, Klabava v Nové Huti a Smutná u Ratají. Úslava u Prádla se vyšplhala na 3. stupeň. V noci na Opavsku stoupla na nejvyšší povodňový stupeň také řeka Hvozdnice. V Jakartovicích se pak vylila z koryta a velká voda udeřila i v Šilheřovicích. K ránu se ale řeka Hvozdnice vrátila do normálu.

Začíná jaro, počasí ale připomíná zimu. Koncem týdne teploty stoupnou k 15 °C

20. března 2021 10:22

V sobotu začíná astronomické jaro. Zhruba v půl jedenácté dopoledne stal střed slunečního kotouče přesně nad zemským rovníkem a nastala jarní rovnodennost. Noc a den budou tedy přibližně stejně dlouhé. Až do červnového letního slunovratu se pak bude den prodlužovat. Letošní začátek jara ale podle meteorologů bude spíš připomínat zimu. Zimní počasí má v Česku vydržet do konce týdne, jaro se začne pozvolna prosazovat až v příštím týdnu.

Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení

27. února 2021 08:20

Začátek března bude teplý, konec příštího týdne ale bude provázet výrazné ochlazení. Třetí kalendářní měsíc by mohl být teplejší, ale i o něco sušší, než bývá každoročně zvykem. Nejvyšší teploty naměříme v týdnu od 22. března, kdy se přes den vyšplhají k 11 °C. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) pro následující čtyři týdny.

O víkendu pozor na ledovku a sníh na silnicích. Až do března bude výrazně chladněji

5. února 2021 19:54

Počasí si vzpomnělo, že je vlastně zima, a tak se od jarních deštíků a teplot vrátí k únorové klasice. Začne mrznout a teplotně podprůměrný by měl být zbytek února i začátek března. Vyplynulo to z měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Příští týden mají být přes den průměrně tři stupně pod nulou.

reklama