reklama
CNN Prima News srážky

srážky

Výpis příspěvků ke štítku „srážky“

Červencové tropy vystřídá srpnové ochlazení. Další měsíc bude teplotně podprůměrný

V úterý bude v Česku polojasno s ojedinělými přeháňkami na severovýchodě a s teplotami až 26 °C. O víkendu mohou teploty vystoupat až nad tropických 30 °C, poté by se ale mělo začít postupně ochlazovat. Následující čtyři týdny budou podle výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teplotně spíše podprůměrné. Pršet by v porovnání s minulými roky mělo standardně.

Hladiny řek stoupají. Na Úslavě platí třetí stupeň, hasiči zpevňovali hráz rybníka

Vytrvalé deště zvedají hladiny řek v Česku. Druhého stupně od rána dosahuje Úslava u Koterova, Klabava v Nové Huti a Smutná u Ratají. Úslava u Prádla se vyšplhala na 3. stupeň. V noci na Opavsku stoupla na nejvyšší povodňový stupeň také řeka Hvozdnice. V Jakartovicích se pak vylila z koryta a velká voda udeřila i v Šilheřovicích. K ránu se ale řeka Hvozdnice vrátila do normálu.

Začíná jaro, počasí ale připomíná zimu. Koncem týdne teploty stoupnou k 15 °C

V sobotu začíná astronomické jaro. Zhruba v půl jedenácté dopoledne stal střed slunečního kotouče přesně nad zemským rovníkem a nastala jarní rovnodennost. Noc a den budou tedy přibližně stejně dlouhé. Až do červnového letního slunovratu se pak bude den prodlužovat. Letošní začátek jara ale podle meteorologů bude spíš připomínat zimu. Zimní počasí má v Česku vydržet do konce týdne, jaro se začne pozvolna prosazovat až v příštím týdnu.

Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení

Začátek března bude teplý, konec příštího týdne ale bude provázet výrazné ochlazení. Třetí kalendářní měsíc by mohl být teplejší, ale i o něco sušší, než bývá každoročně zvykem. Nejvyšší teploty naměříme v týdnu od 22. března, kdy se přes den vyšplhají k 11 °C. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) pro následující čtyři týdny.

Na začátku týdne sníh, v polovině skoro jaro. Počasí si s námi hraje, bude plus devět

V pondělí nás podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu čeká oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Lokálně může přijít slabé sněžení, zejména na severu a severovýchodě území. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi −1 až 3 °C, v tisíci metrech na horách pak kolem −4 °C. Ovšem uprostřed týdne se začne zima měnit na jaro, má být až devět nad nulou.

Zima pokračuje. Česko čeká mrazivý víkend, přes noc bude až −18 °C

Aktualizováno

Víkend bude podle meteorologů mrazivý a teplotní maxima se ani přes den nedostanou nad hranici nuly. Na Moravě a ve Slezsku má být v noci na neděli až −18 °C. Během dalších čtyř týdnů bude nejchladněji od 1. února, denní teploty se ale zřejmě udrží nad nulou. Na začátku února očekávají meteorologové také nejvíce srážek. Celkově bude v období od 18. ledna do 14. února pršet nadprůměrně.

Deštivý Štědrý den: Na většině českého území prší, od pátku hrozí ledovka

Na Štědrý den bude na většině českého území pršet a teploty se místy mohou pohybovat až kolem deseti stupňů Celsia. Ochlazování bude přicházet ze západu, sněhu se lidé v nížinách dočkají až v pátek na Boží hod, například na Šumavě napadla bílá pokrývka už během středy. Meteorologové varují také před ledovkou, která se může tvořit od pátečního večera. Řidiči by si tak měli na celém území České republiky dát pozor na namrzlé silnice.

reklama