CNN Prima News Stanley Cup

Stanley Cup

Výpis příspěvků ke štítku „Stanley Cup“

Zápas o duši pomůže dětem. Charitativní akce se zúčastní hvězdy jako Hašek či Suchánek

6. října 2022 23:13

Pandemie koronaviru i válka na Ukrajině. Tíživé situace ve světe se silně podepisují i na duševním zdraví dětí. Za poslední rok počet dětí s psychickými potížemi vzrostl až pětinásobně. České zdravotnictví přitom trpí značným nedostatkem dětských psychologů a psychiatrů. Zvýšit povědomí o této problematice a pomoci dětem se rozhodli české celebrity i sportovci prostřednictvím exhibičního hokejového utkání. Na koho se mohou v pražském Edenu návštěvníci těšit a jak dále můžete pomoci?

Těžký život Stanley Cupu. Hokejisté ho učili plavat, proměnil se i v ohniště

4. července 2022 06:21

Takové focení ještě Stanley Cup nezažil. Věhlasnou hokejovou trofej měl tým Colorada Avalanche propůjčený sotva pár minut. Poté, co si hráči užili individuální chvilky s gigantickým pohárem, přišel čas na společný snímek. Cenný artefakt už na něm měl promáčknutou spodní část. Vznikla další kapitola do poměrně rozsáhlé imaginární knihy, kterou lze pojmenovat „Jak jsem přišel k újmě“.

Nedávno nejhorší, teď nejlepší. Jak Sakic vytáhl Colorado z bídy ke Stanley Cupu

27. června 2022 14:48

Čeští fanoušci se dostali před finále Stanley Cupu do situace, kdy měli dilema. Tedy pokud v něm nebyla jejich milovaná organizace. Na jedné straně Tampa Bay se skvěle hrajícím Ondřejem Palátem a Janem Ruttou. Na druhé ofenzivní Colorado Avalanche čekající na trofej 21 let s brankářem Pavlem Francouzem. Triumf slaví „Laviny“, které se ještě před několika lety topily na dně tabulky NHL.

Stanley Cup i pro Pavla Francouze. Colorado porazilo Tampu 2:1 a trofej vyhrálo potřetí

27. června 2022 06:10

Hokejisté Colorada zdolali v šestém finále Tampu Bay 2:1 a získali třetí Stanley Cup v klubové historii. Vítěznou branku Avalanche vstřelil v čase 32:28 Artturi Lehkonen. Brankář Pavel Francouz, který v NHL triumfoval poprvé v kariéře, v rozhodujícím zápase nenastoupil. Ondřej Palát, nejproduktivnější český hokejista v play off, ve čtvrté minutě asistoval u jediné branky Lightning.

Nevídaná brutalita v NHL: Fanoušek neunesl prohru a pěstí uzemnil příznivce rivala

11. června 2022 22:47

V zámořské hokejové NHL jsou bitky na ledě sice běžné, ale mezi fanoušky nikoliv. Nyní to porušil jeden z příznivců newyorských Rangers, který doslova „vypnul“ muže v dresu soupeře z Tampy Bay. Fanoušek Rangers zjevně neunesl porážku, kterou tým Lightning přivodil svým sokům z New Yorku ve finále Východní konference NHL. Muže krátce po incidentu zadržela policie a dostal doživotní zákaz vstupu do domácí arény Rangers.

Další důkaz Jágrovy výjimečnosti. Končí neuvěřitelná série táhnoucí se od roku 1980

9. června 2022 11:17

Jestli si někteří v hokejovém světě zaslouží titul „absolutní legenda“, mezi pár vyvolenými nesmí chybět Jaromír Jágr. Jeho jedinečnost může dokládat třeba 1921 bodů nasbíraných v NHL, pět získaných Art Ross Trophy nebo to, že se v 50 letech stále řadí mezi profesionály. Letos však skončí jedna dlouhá série – poprvé od roku 1979 nevyhraje bájný Stanley Cup nikdo, kdo by byl aspoň nějaký čas jeho spoluhráčem.