CNN Prima News Stanley Cup

Stanley Cup

Výpis příspěvků ke štítku „Stanley Cup“

Světová smetánka proti krysám na ledě. Finále hokejové NHL slibuje úžasnou podívanou

Hokejová NHL zná poslední dvojici týmů, která si to rozdá o Stanleyův pohár. Florida Panthers vyzve Edmonton Oilers. Panteři byli po dlouhá léta vysmívaní otloukánci na chvostu ligy, ale dnes představují mimořádně silný tým s podivným rituálem, kdy na led létají krysy. Proti nim budou stát slavní Olejáři z kanadského Edmontonu, kteří historicky představují naprostou hokejovou smetánku. Nejen, že tým proslavili Wayne Gretzky s Markem Messierem, ale i dnes má ve svých řadách pravděpodobně nejlepšího hráče současnosti – Connora McDavida. Kdo má ke stříbrnému grálu blíže?

Krysy na led: Panteři z Floridy s podivnou tradicí opět míří do finále hokejové NHL

Tým NHL Florida Panthers zažívá po letech strádání skvělé období. Podruhé za sebou se hokejisté probojovali do finále Stanley Cupu a mohou odčinit loňskou porážku se „Zlatými rytíři“ z Las Vegas. To vše za obnovené panteří tradice - házení krys na led. Jak tento prapodivný zvyk vznikl? A kdo dál si potrpí na vhazování kuriózních předmětů či dokonce zvířat na ledovou plochu?

Obrovská posila pro český tým? Nečasova Carolina v noci vypadla. Na mistrovství chtěl přijet

Českému hokejovému týmu by na domácí šampionát již brzy mohla přijet obrovská posila z NHL. New York Rangers totiž čtyřmi góly ve třetí třetině otočili zápas s Carolinou a po výhře 5:3 postoupili do finále Východní konference NHL. Hurricanes nestačil ani gól Martina Nečase, jenž v 19. minutě otevřel skóre zápasu. Český útočník, který je v posledních dnech společně s Davidem Pastrňákem nejvíce vyhlíženou posilou, už v minulosti zmínil svůj zájem přijet na MS hned poté, co Carolina vypadne.

Šlégr neúčast na MS v Praze obrečel. Letos oblékněme dres a pojďme do ulic, vyzval fanoušky

Olympijský vítěz v hokeji Jiří Šlégr národnímu týmu na letošním mistrovství světa věří a těší se na atmosféru v hracích městech – Praze a Ostravě. „Až to 10. května vypukne, všichni bychom si měli obléknout dres, vyjít do ulic a fandit,“ popsal Šlégr v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zavzpomínal také na svou premiéru před českým publikem na šampionátu před dvaceti lety.

Pastrňák zatím na MS nepřijede. Stal se hrdinou Bostonu, proti Torontu rozhodl v prodloužení

Český hokejista David Pastrňák v noci ze soboty na neděli posunul v kanadsko-americké NHL Boston Bruins do dalších bojů o Stanleyův pohár, když v prodloužení sedmého zápasu prvního kola play-off proti Torontu Maple Leafs vstřelil branku na 2:1. Medvědům přitom za skóre 1:1 hrozilo opakování loňského vypadnutí s Philadelphií, kdy také vedli na zápasy už 3:1. V čase 61:54 po náhodném odrazu ale rozhodl Pastrňák. Jeho možný příjezd společně s Pavlem Zachou na MS do Česka se tak minimálně na čas odložil.

Šlégr: Letos medaile bude. Prohra doma s USA před 20 lety? Nejsmutnější chvílí mé kariéry

Domácí šampionát v roce 2004 byl pro hokejistu Jiřího Šlégra jeden ze sportovních vrcholů. Čtvrtfinálové fiasko s USA vnímá jako tragédii i po dvou desetiletích. V pořadu Co Čech, to trenér na CNN Prima NEWS hodnotil šance českého národního týmu na medaili při nadcházejícím mistrovství světa i svůj vztah k trenérovi reprezentace Radimu Rulíkovi.