CNN Prima News Starlink

Starlink

Výpis příspěvků ke štítku „Starlink“

Válka ve vesmíru? Rusko vyhrožuje, že sestřelí americké satelity včetně těch Muskových

5. listopadu 2022 17:13

Rusko se směrem k OSN rozčílilo nad tím, že se komerční vesmírné satelity využívají při vojenských operacích. Moskva pohrozila, že pokud americké družice prokazatelně pomohou Ukrajině, může na ně cílit odvetný útok. Rusko tím s největší pravděpodobností naráželo na satelity Starlink, které patří americké společnosti SpaceX Elona Muska a díky kterým mají ukrajinští vojáci přístup k internetu i v problematických oblastech.

Vypne Musk Zelenskému internet? Provoz Starlinku nad Ukrajinou je drahý, říká miliardář

14. října 2022 13:11

Když nejbohatší člověk planety Elon Musk poskytl krátce po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu napadené zemi svůj satelitní systém Starlink, stal se opěvovaným hrdinou. Jenže téměř po tři čtvrtě roce je pro Ukrajinu nezbytná technologie v ohrožení. Společnost SpaceX, která systém provozuje, totiž už dál nechce vše zajišťovat na své náklady. „Starlink je pro Ukrajinu nepostradatelný,“ píší lidé Muskovi na sociálních sítích. Ten požaduje spoluúčast Pentagonu.

Elon Musk vyzval Putina na souboj. Vymlátil by z tebe duši, vzkázal miliardáři Kadyrov

16. března 2022 19:23

Americký miliardář a filantrop Elon Musk vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina na duel. Vítěz by „dostal“ Ukrajinu. Na Muskovu internetovou výzvu nakonec nezareagoval Kreml, ale čečenský vůdce Ramzan Kadyrov. Ten mu sarkasticky nabídl výcvik, aby se zbavil své západní „zženštilosti“. Americký podnikatel Kadyrova odmítl se slovy, že pokud se Putin bojí, klidně bude při souboji používat jen jednu ruku.

Miliardář Musk expanduje do Česka. Satelitní připojení Starlink startuje od září

22. srpna 2021 18:06

Satelitní internet Starlink amerického vizionáře Elona Muska zamíří také do České republiky. Irská pobočka Starlinku oznámila zahájení svého působení od 1. září. Uvedl to server Lupa.cz s odkazem na web Českého telekomunikačního úřadu. Firma spadající pod vesmírnou společnost SpaceX původně plánovala start svých komerčních služeb na českém území až během roku 2022.

Vesmírného odpadu už bylo dost. Japonci chtějí vypustit do kosmu dřevěné satelity

30. prosince 2020 22:50

Japonští vědci hodlají do tří let vypustit první vesmírné satelity vyrobené ze dřeva. Díky zvolenému materiálu chtějí zvrátit nepříjemný trend, kdy se z kosmu stává smetiště plné vesmírných vraků, které mohou ohrozit i posádku Mezinárodní vesmírné stanice ISS. Nové dřevěné satelity by celé shořely při návratu do atmosféry.

Tuny satelitů, trosek a odpadu. Z vesmíru si lidstvo udělalo nebezpečnou skládku

17. října 2020 20:43

Zvýšená frekvence letů do vesmíru způsobuje, že se zemská orbita plní tunami odpadu. Lidstvo dobývá prostor mimo planetu Zemi od 50. let minulého století a zanechalo tam obrovské množství techniky, která teď mnohdy nepotřebně levituje prostorem. Experti přitom varují, že velké trosky se mezi sebou brzy začnou srážet a mohou ohrozit životy astronautů.

Jaká je hodnota SpaceX? Banka Morgan Stanley ocenila Muskův vesmírný podnik

3. srpna 2020 13:04

Kosmická loď Crew Dragon úspěšně dokončila svou misi a není pochyb o tom, že astronauti Bob a Doug se významně přičinili o další nárůst hodnoty společnosti SpaceX. Jenže jaká vlastně je? Můžeme se opírat pouze o odhady, protože vesmírné impérium Elona Muska dosud není veřejně obchodované na burze. Analytici Morgan Stanley se přesto do oceňování „továrny na rakety“ pustili.

VIDEO: Oblohu ve středu nad ránem rozzáří meteorický roj Lyridy

21. dubna 2020 18:20

Milovníci astronomie každoročně koncem dubna pozorují rozzářenou oblohu. Planeta Země totiž kříží meteorický roj Lyridů mezi 19. až 25. dubnem. Ve středu nad ránem by měl být roj nejlépe viditelný, protože začne na oblohu vystupovat i Mléčná dráha, a astronomický úkaz umocní i měsíc ve fázi novu a jasná obloha.