CNN Prima News střelba

střelba

Výpis příspěvků ke štítku „střelba“

Matěje zasáhl brok ze vzduchovky do ucha. Střelec nabídl své verze, chlapci se omluvil

Slovenskem o v sobotu zahýbala další střelba, tentokrát vzduchovkou dovezenou z Česka. Nyní se ví, že brok ze vzduchovky ve Zvolenu trefil do ucha patnáctiletého Matěje, který hrál fotbal. Naštěstí nedošlo k vážnějšímu zranění. Policii se i díky jednomu z chlapců, kteří byli s Matějem na hřišti, podařilo střelce vypátrat. Ten nabídl dvě verze, co se stalo. O tom, že někoho zasáhl, prý netušil, informoval web Nový Čas.

Atentát na Fica: Mohla ochranka zasáhnout lépe? Test redakce s experty hovoří jasně

Po atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica (Směr-SD) se hojně diskutuje o bezprostředním zásahu jeho ochranky. Zatímco někteří ho kritizují, jiní se členů osobní stráže předsedy vlády zastávají s tím, že zcela nečekanému útoku nešlo nijak předejít. Redakce CNN Prima NEWS celou situaci zrekonstruovala a se zkušenými instruktory ze společnosti Hard Task Training vyzkoušela několik možných scénářů.

Školy po střelbě na FF UK posilují zajištění budov. Existuje celá řada chytrých řešení

Prosincová střelba na Filozofické fakultě UK v Praze přinesla řadu otazníků ohledně zabezpečení základních, středních i vysokých škol v Česku. Ukazuje se, že mezi jednotlivými institucemi jsou značné rozdíly: Některé používají sofistikované zabezpečovací systémy, jiné spoléhají na prostý zámek na dveřích. Moderních řešení přitom existuje mnoho, jsou to například vstupní systémy s identifikátory v telefonu. Nutnost posílit úroveň zabezpečení potvrzuje i ministerstvo školství.

Policejní manévry na Slovensku: Opilý Čech střílel v baru, pak se schovával v křoví

Střelba v centru Prešova v úterý večer vyvolala velké policejní manévry. K incidentu v baru Archa došlo po hádce dvou hostů. Pachatelem byl podle svědků Čech, který se údajně před roztržkou chlubil svým původem na Moravě. Během incidentu vytáhl zbraň a vystřelil do stropu. Poté utekl a schoval se v nedalekém křoví, kde ho dopadla policie. Ta případ nadále vyšetřuje a padla první obvinění. O případu informovala slovenská média.

KOMENTÁŘ: Nepište nic o střelci aneb Atentát na Fica odkryl pokrytectví českých novinářů

Novináři, kteří se odmítli ptát, proč 21. prosince zabíjel střelec na Filozofické fakultě v Praze, se nyní horečnatě ptají, proč slovenský důchodce vystřelil na slovenského premiéra. Novinář by se měl ptát vždy, ať už jde o Slovensko či Česko. Selektivní přístup totiž budí nedůvěru čtenářů a poškozuje renomé novinářů napříč redakcemi.

Fico si pamatuje vše až do operace, řekl Pellegrini. Apeloval prý na uklidnění společnosti

Postřelený premiér Robert Fico (Směr-SD) si podle budoucího prezidenta Petera Pellegriniho pamatuje vše: od střelby až do začátku operace v nemocnici v Banské Bystrici. Vítěz prezidentských voleb to pronesl v rozhovoru pro web deníku Pravda. Krátká rozmluva s Ficem byla podle jeho slov velmi emotivní. Pellegrini rovněž objasnil, jak tento náhlý útok nejspíše ovlivní jeho červnové uvedení do prezidentského úřadu.