CNN Prima News střelba

střelba

Výpis příspěvků ke štítku „střelba“

V Chicagu vraždil úspěšný rapper. O střelbě snil už ve svých videích

5. července 2022 11:19

Měla to být slavnostní událost, která se ovšem zvrhla v tragédii a boj o holý život. Pochod ke Dni nezávislosti na předměstí Chicaga Highland Park narušil střelec, který zavraždil šest lidí a desítky dalších zranil. Policie ho po několika hodinách zadržela a nyní už je známa jeho identita. Má jít o Bobbyho Crima III., který má poměrně úspěšnou hudební kariéru, vystupuje coby rapper a má tisíce fanoušků. Z jeho klipů a videí je ovšem patrné, že o rozpoutání masakru zřejmě přemýšlel už delší dobu. To potvrdila i policie Highland Park na předměstí Chicaga, podle které si podezřelý zbraň koupil legálně. Motiv střelby ale stále není jasný.

S puškou vyrazil na lov lidí, oběti lákal klidem. Kdo je mladý Dán, který vraždil v Kodani?

4. července 2022 14:21

Masakr v nákupním centru v dánské Kodani si vyžádal tři životy a řada dalších lidí utrpěla zranění. Někteří z postřelených jsou stále v kritickém stavu. Policisté pravděpodobného střelce zadrželi a nyní se svět ptá – kdo je onen útočník? Vyšetřovatelé dosud skoro žádné podrobnosti neuvedli, ale jisté informace již prosakují ven. Zahraniční média se shodují, že pachatelem je mladý Dán Noah Esbensen. Ten měl podle všeho psychické problémy, byl příznivcem krajní pravice a často dával najevo svoji nenávist k muslimům.

Děsivé video ze střelby v Kodani. Útočník si oběti vybíral náhodně, o terorismus prý nejde

4. července 2022 09:52

Muž, který v neděli odpoledne spustil střelbu v obchodním centru v dánské Kodani, si své oběti vybíral náhodně. V pondělí ráno s tímto oznámením přišla tamní policie. Podle ní navíc vše nasvědčuje tomu, že nešlo o terorismus. Střelec, kterým je mladý Dán, byl již zadržen. Při svém řádění zavraždil tři lidi a další zranil. Na sociálních sítích se už objevila i videa zachycující jeho násilný útok.

Střelba v nákupním centru v Kodani: Mladík zabil tři lidi, další tři bojují o život

3. července 2022 19:28
Aktualizováno

Nedělní střelba v kodaňském nákupním centru má tři oběti, tři zranění jsou v kritickém stavu, oznámil šéf policie Sören Thomassen. Podezřelý 22letý muž dánské národnosti, kterého krátce po činu policie zadržela, byl obviněn z vraždy. Policie už v neděli informovala o mrtvých a zraněných, počty ale neuvedla.

Brutální video z bojiště: Ukrajinský odstřelovač zlikvidoval skupinu ruských vojáků

30. června 2022 12:59

Od začátku ruské invaze se v médiích často mluví o tvrdém ukrajinském odporu založeném především na odhodlání vojáků bránit svou zemi a kvalitním armádním výcviku. Ten má dokazovat nové video, které koluje po internetu. Na záběrech je sniper z ukrajinské speciální jednotky, který během okamžiku zlikvidoval početnou skupinu ruských okupantů, uvádí ukrajinská armáda i média.

Kdo byl střelec z kladenského sídliště? Sousedé podali rozporuplné výpovědi

29. června 2022 14:41

Střelbu na kladenském sídlišti v panelákovém bytě, kde starší muž zabil mladší ženu a následně vztáhl zbraň na sebe, vyšetřují policisté jako pokus o vraždu a následnou sebevraždu. Za činem měly stát osobní spory. CNN Prima NEWS se podařilo zjistit, kde senior s údajně rozporuplnou minulostí podnikal. V Kolči na Kladensku měl dříve uzenářství a jatka.

Ostrá přestřelka v Kanadě. Lupiči před bankou zranili šest policistů, sami na místě zemřeli

29. června 2022 06:32

Při přestřelce před bankou na západě Kanady zabili policisté dva podezřelé z loupeže, šest policistů při zásahu utrpělo zranění. Informovala o tom ve středu agentura Reuters. Bezpečnostní složky zasahovaly u pobočky peněžního ústavu Bank of Montreal v provincii Britská Kolumbie, protože dostaly informace, že na místě jsou dva ozbrojení muži.