CNN Prima News střelba

střelba

Výpis příspěvků ke štítku „střelba“

Íránci a Afghánci se ostřelují kvůli řece. Tálibán má v boji využívat americkou techniku

30. května 2023 10:42

Při přestřelkách na hranici mezi Íránem a Afghánistánem zemřeli v posledních dnech nejméně tři lidé. Ozbrojené složky obou zemí se totiž pustily do křížku kvůli bobtnajícímu politickému sporu, který se točí kolem řeky Hilmand. Podle některých zdrojů vytáhli tálibánci do boje s technikou, kterou v zemi zanechali Američané.

Neuvěřitelná scéna v autobuse. Řidič s cestujícím po sobě stříleli za jízdy, ukazuje video

30. května 2023 08:52

Velké drama se odehrálo v autobuse hromadné dopravy v americkém městě Charlotte. Hádka řidiče s jedním z cestujících totiž vygradovala do regulérní přestřelky. Oba muži po sobě pálili nejdřív uvnitř vozu mezi vyděšenými cestujícími, následně pak i venku. Incident se neobešel bez zranění, ale zatímco řidič se zotavuje doma, agresivní cestující putoval z nemocnice rovnou za mříže, informuje stanice CNN.

Záběry hrdinského vzdoru ruské přesile: Úřadoval Predátor, Da Vinciho vlk i Chinaz v zákopu

29. května 2023 05:44

Nezlomný vzdor ukrajinské armády je jedním z hlavních důvodů, proč původní záměr ruské invaze selhal a proč i nyní situace na bojišti zrovna neodpovídá představám Moskvy. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala příběhy tří různých ukrajinských vojáků, kteří s obrovským odhodláním bojovali proti ruské přesile. Ve všech třech případech existují vizuální záznamy. Bližší okolnosti takových záběrů je složité nezávisle ověřit.

Masakr v Naganu: Agresor s nožem a puškou zavraždil dvě ženy a dva policisty

25. května 2023 17:57

Čtyři mrtvé si vyžádal čtvrteční útok muže ozbrojeného nožem a loveckou puškou v prefektuře Nagano ve střední části Japonska. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní média, podle nichž se útočník zabarikádoval v přilehlé budově. Motiv činu není známý, píše CNN. Japonská policie podle agentury Kjódó ve čtvrtek v noci informovala, že zadržela muže, kterého z útoku podezírá.

Vraždil seniory i kojící matku. Mstitel z Prahy si vybíral oběti podle domovních zvonků

15. května 2023 06:24

Nelítostný a bezcitný. Tak znalci popisovali jednoho z posledních odsouzenců k trestu smrti v tehdejším Československu. On sám byl přesvědčen, že byl v právu. A to i ve chvíli, kdy náhodně zvonil na domovní zvonky a střílel obyvatele bytů ihned potom, co mu otevřeli dveře. Neštítil se zastřelit nemohoucího seniora ani matku nemluvněte. Vraždil i po dopadení za zdmi věznice. Děsivý příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Policie v New Yorku přijela uklidnit hádku, usmrtila matku. Úřady teď zveřejnily záběry

13. května 2023 12:41

Dramatické záběry incidentu, při němž newyorští policisté loni v dubnu zastřelili čtyřiatřicetiletou Jamie Feithovou, zveřejnil v úterý Americký Úřad pro zvláštní vyšetřování. Muži zákona tehdy zasahovali u nahlášeného domácího sporu. Během akce na ně Feithová vytáhla nůž. Policisté se proto uchýlili ke krajnímu rozhodnutí a na útočnici několikrát vystřelili. Aktuálně stále probíhá vyšetřování, zda byla jejich smrtící reakce opodstatněná. Informují o tom americká a britská média.

Ukrajinský hrdina proti přesile: Voják sám zlikvidoval šest okupantů, Kyjev zveřejnil záběry

12. května 2023 05:57

Sám udatně vzdoroval ruské přesile. I když utrpěl otřes mozku, přesto ukrajinský voják u Bachmutu odrazil útok šesti okupantů – podle Kyjeva je navíc všechny zlikvidoval. Roman „Chinaz“ se během bezprostředních zákopových bojů musel spolehnout pouze na svou pěchotní zbraň, několik granátů a na informace od bezpilotního letounu. Jednoho z vojáků střelil z dálky přímo do hlavy, další eliminoval při jejich ústupu. Záběry z drsné přestřelky zveřejnila ukrajinská 30. mechanizovaná brigáda. Bližší okolnosti videa je složité nezávisle ověřit.

Na zemi leželi mrtví a všude panika. Bylo to jako ve válce, popisují svědci masakr v Texasu

9. května 2023 19:52

Jako scénu z válečné zóny popsali svědci sobotní střelbu v nákupním centru v texaském Allenu. Při tragickém útoku zemřelo osm lidí a dalších sedm bylo zraněno, tři z nich se nacházejí v kritickém stavu. Mezi oběťmi jsou také děti ve věku do tří let. Motiv pachatele zůstává stále nejasný. Vyšetřovatelé však odhalili, že útočník byl údajně posedlý extremistickými ideologiemi a zbraněmi. Informuje o tom americká stanice CNN.