reklama
CNN Prima News teplota

teplota

Výpis příspěvků ke štítku „teplota“

PŘEHLEDNĚ o konci světa. Doplatí lidstvo na oteplování, nebo na zájmy lobbistů?

24. září 2021 06:56

Vědci, konspirátoři, politici – ti všichni se v posledním roce čím dál častěji ohánějí globálním oteplováním, klimatickými změnami a možným koncem života na planetě Zemi. Jenže kde je pravda? Redakce CNN Prima NEWS přináší na základě nejnovějších odborných studií čtyři možné scénáře, které mohou v příštích letech na modré planetě nastat.

Hladomor, mráz a úbytek populace. Zemi podle vědců hrozí období vulkanické zimy

5. září 2021 16:39

Výbuch supervulkánu a nebezpečí s tím spojená jsou podle vědců pravděpodobnější, než si lidstvo dosud myslelo. Podle expertů jsou supervulkány činné i několik tisíc let po supererupci a mohou zemi uvrhnout do období vulkanické zimy. Takový sled událostí měl totiž nastat po explozi supervulkánu v místě dnešního jezera Toba v Indonésii.

Letní víkend Česko nečeká. Sobotní teplé počasí vystřídá déšť a silné bouřky

31. července 2021 08:47
Aktualizováno

Češi si v sobotu užijí poslední teplejší den. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) hlásí během dne polojasno a teploty kolem 25 °C, na některých místech pak vystoupají až na 28 °C. Ráno se mohou vyskytnou přeháňky a ojediněle i bouřky. V neděli bude však oblačnosti přibývat a teploty pod 20 °C se stanou standardem pro celé území. Na jihovýchodní polovině Česka pak hrozí silné bouřky a rozvodnění řek.

Květen je tak studený kvůli fenoménu, s jehož pomocí Japonci bombardovali Ameriku

23. května 2021 06:49

To kvůli němu letíte z Ameriky do Evropy rychleji, než když stejnou trasou cestujete na druhou stranu. To kvůli němu dochází poslední dobou častěji k suchům, požárům, povodním. To kvůli němu právě teď zažíváme studený květen. Chtěli byste místo bund chodit venku jen v tričku s krátkým rukávem? Že to momentálně nejde, za to může tzv. tryskové proudění.

Navalnyj je v nemocnici, má potíže s dýcháním. Nedávno vyhlásil protestní hladovku

5. dubna 2021 23:44

Vězněný kritik Kremlu Alexej Navalnyj byl přesunut do zdravotnického zařízení kvůli možnému onemocnění dýchacího ústrojí a podstoupil test na koronavirus. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na list Izvestija. Navalnyj předtím na svém instagramovém účtu napsal, že má teplotu 38,1 stupně Celsia a ošklivý kašel. Uvedl rovněž, že tři z 15 vězňů v jeho vězeňském oddělení byli hospitalizováni s podezřením na tuberkulózu.

Jaro v únoru. V Česku bylo v sobotu nezvykle teplo, padly teplotní rekordy

20. února 2021 23:46

Ani ne týden po tuhých mrazech Česko v sobotu zažilo naopak nezvyklé únorové teplo. V Hojsově Stráži na Šumavě a v Příbrami padly teplotní rekordy. Nejtepleji bylo v Plzni, kde meteorologové naměřili 14,9 stupně Celsia. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) to uvedl na webu. Zatímco na jihozápadě Čech bylo téměř 15 stupňů, na střední Moravě skoro mrzlo. Příští týden má být podle meteorologů ještě tepleji, a to i více než 17 stupňů. Očekávají i absolutní únorové rekordy.

Česko zasáhne vichřice a sněhová kalamita. Napadne až 10 cm, výrazně se ochladí

22. ledna 2021 12:12

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před novou sněhovou pokrývkou a také před silným větrem. Na západě a severozápadě Čech by mohlo v sobotu napadnout až 10 centimetrů nového sněhu, na horách až 20 cm. V Jeseníkách a Beskydech navíc bude zesilovat vítr až na rychlost 110 km/h. Ještě v pátek přitom naměříme v odpoledních maximech až 11 °C.

Česko čeká sněhová nadílka. Zasáhnou nás celodenní mrazy, na Šumavě až -20 °C

11. ledna 2021 08:13

Češi si v právě začínajícím týdnu užijí sněhovou nadílku. Sníh začne padat již od noci z pondělí na úterý a bude tomu tak až do příštího týdne. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na začátku týdne meteorologové očekávají ještě jasnou až polojasnou oblohu, ale jak se bude chýlit ke konci, začne být hlavně oblačno až zataženo. Nejvyšší denní teploty se mají pohybovat maximálně mírně nad nulou.

reklama