CNN Prima News teplota

teplota

Výpis příspěvků ke štítku „teplota“

Nepříjemný následek šetření energiemi: Odborník radí, jak se účinně zbavit plísně na stěnách

23. října 2022 23:52

V souvislosti s přílišným snižováním teploty v domácnostech kvůli energetické krizi se lidé v některých případech vystavují riziku vzniku plísní. Pokud se v domovech vyskytnou, je nutné zvážit, které prostředky k jejich odstranění použít. Snadno se totiž může stát, že se po neodborném odstranění plíseň rychle vrátí. Se svými tipy, jak účinně proti nežádoucím houbám zasáhnout, se redakci CNN Prima NEWS svěřil expert Martin Němec, který se dlouhodobě zabývá problematikou plísní v bytech.

Snížení teplot v učebnách? Děti by onemocněly, budeme vytápět i nadále, zní od ředitelů škol

2. října 2022 07:54

Učebny budeme vytápět i nadále, jinak děti onemocní a odrazí se to na absenci ve třídách i kvalitě vzdělání. Redakci CNN Prima NEWS to uvedli oslovení ředitelé škol, kterým se nelíbí vládou doporučované snižování teplot v prostorech nejen vzdělávacích institucí. Navzdory rostoucím cenám energií si ředitelé podle svých slov nemohou dovolit riskovat zdraví svých žáků, u některých škol přitom prudce vzrostly zálohy na energie.

Lidé se bouří proti snižování teploty na pracovištích. Internet zahltila lavina vtipů

27. září 2022 22:29

Práce v kanceláři při osmnácti stupních a mnohahodinová pracovní doba za pokladnou při šestnácti stupních. Takové podmínky by mohly zaměstnance potkat podle nového vládního nařízení. To v rámci úspor snižuje minimální teplotní limity o několik stupňů. Podle odborníků má takové snížení teplot přinést podstatné úspory. Personál supermarketů jejich nadšení nesdílí.

Děti nemohou ve škole psát při 19 °C. Je to nepřijatelné, rozčílil se Vondrák

22. září 2022 15:54

Vytápět školní učebny na 19 °C je podle hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka nepřípustné. Je toho názoru, že při této teplotě nemohou děti psát a dosahovat tak výkonů, které po nich budou požadovány. Za ideální považuje teplotu 22 °C. Naopak starosta Prahy 9 Tomáš Portlík by si výuku při 19 °C představit dokázal – hlavně, že by děti byly ve škole a nemusely by podstupovat distanční výuku.

Jak ušetřit? Stanjura radí snížit vytápění. Spím lépe, když mám v ložnici 17 stupňů, řekl

10. srpna 2022 10:00

V případě energetické krize by neměly nastat černé scénáře. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Podle něj je vláda připravena i na případ úplného zastavení dodávek ruského plynu. Politik rovněž radil, na čem lidé mohou v současnosti ušetřit. „Když vytápění domu stáhnete o 1 stupeň, můžete ušetřit až 6 procent spotřeby plynu za rok,“ zmínil.

PŘEHLEDNĚ o konci světa. Doplatí lidstvo na oteplování, nebo na zájmy lobbistů?

24. září 2021 06:56

Vědci, konspirátoři, politici – ti všichni se v posledním roce čím dál častěji ohánějí globálním oteplováním, klimatickými změnami a možným koncem života na planetě Zemi. Jenže kde je pravda? Redakce CNN Prima NEWS přináší na základě nejnovějších odborných studií čtyři možné scénáře, které mohou v příštích letech na modré planetě nastat.