CNN Prima News trest odnětí svobody

trest odnětí svobody

Výpis příspěvků ke štítku „trest odnětí svobody“

Pokuty se až zdvojnásobily, hříšníci mezi řidiči ale nezmizeli. Odmítnutí testu vyjde draho

Policisté při výběru pokut přitvrdili. Zatímco v loňském lednu vybrali za přestupky 22,1 milionu korun, letos částka dosáhla více než dvojnásobku, činila 49,3 milionu korun. Pokutovaných přitom bylo v obou obdobích přibližně stejně. Třeba odmítnutí testu na alkohol či drogy vyjde velmi draho. Pokud řidič kamionu způsobí smrtelnou nehodu s přetíženým tahačem, může si vyslechnout i desetiletý verdikt. Data zveřejnil web iDnes.cz.

Ubodal svou družku ve spánku. Plzeňský soud poslal seniora na 14 let za mříže

Na 14 let poslal ve středu Krajský soud v Plzni do vězení šestašedesátiletého Ladislava Ubla za vraždu jeho devětapadesátileté přítelkyně. Ženu, se kterou udržoval asi tři roky přátelský a sexuální vztah, zabil loni v květnu v Radnicích na Rokycansku devíti ranami nožem do levé části hrudníku, když spala. Muž se k činu přiznal, popřel ale, že by ho plánoval. U soudu řekl, že k první ráně ho žena sama vybídla, další jí zasadil proto, aby netrpěla. Pozůstalým má Ubl podle verdiktu vyplatit odškodné téměř čtyři miliony korun.

„Bestie“ z Kolumbie popravila 200 dětí. Sériový vrah těsně před smrtí chtěl opustit vězení

V devadesátých letech rozséval strach po celé Kolumbii. Sériový vrah Luis Alfredo Garavito se zaměřoval především na bezbranné děti z chudinských čtvrtí. Poté co si získal jejich důvěru, je začal bezcitně mučit a následně se jich zbavil. Tamní policisté tak mnoho let nacházeli spousty zohavených ostatků. Jeho teroru neuniklo téměř 200 nezletilých, čímž se Kolumbijec pod přezdívkou „Bestie“ zapsal mezi nejhorší vrahy světa. Po dopadení se přiznal, a nebýt jeho smrti v minulém roce, mohl se i podívat na svobodu. Právě 25. ledna by se dožil 67 let.

Hrůzná vražda v Jihlavě: Žena měla otrávit matku kávou. Cmrndla jsem jí tam metanol, přiznala

Vlastní matku měla otrávit 36letá žena z Jihlavy. Do kávy jí údajně přimíchala metanol. Přestože byla žena včasně převezena do nemocnice, nepodařilo se ji lékařům zachránit. Dcera, která krátce po smrti matky najednou splatila své dluhy, je obviněna z vraždy. V případě prokázání viny může padnout i výjimečný trest. O případu informoval web Blesk.cz.

Za pobodání muže ve Vrchlabí 12 let vězení, rozhodl soud. Útočníkovi nařídil i léčbu

Krajský soud v Hradci Králové potrestal v úterý 36letého Jakuba Martina za pokus o vraždu a další činy dvanáctiletým vězením. Hrozilo mu až 18 let odnětí svobody, rozsudek však není pravomocný. Soud mu nařídil ústavní protialkoholní a protitoxikomanickou léčbu. Podle spisu loni v květnu vyhrožoval smrtí ženě, v dalším případě pořezal na krku a poté zbil muže a druhého bodl nožem do krku, přičemž oběti svého běsnění znal. Útoky se staly na autobusovém nádraží ve Vrchlabí na Trutnovsku.

Zásah ve škole při výuce. Student na Kladensku vyhrožoval spolužákům, odvedli ho policisté

Ostrých výhrůžek vůči svým spolužákům se měl dopustit teprve osmnáctiletý mladík na střední škole ve Stochově na Kladensku. Přímo z vyučování ho nakonec odvedli policisté, kteří případ prověřují jako nebezpečné vyhrožování. Mladík naštěstí u sebe neměl v prostorech školního zařízení žádné zbraně. Strážci zákona ho poté propustili na svobodu.

Příbuzní ubodaného chlapce v Hradci promluvili. Útočník má psychickou poruchu a bere drogy

Muž obviněný z vraždy čtrnáctiletého chlapce, k níž došlo na královéhradeckém hlavním nádraží, je podle místních „známá firma“. Má se jednat o uživatele tvrdých drog a v minulosti byl již trestaný. Trpět má zřejmé i schizofrenií. Policisté útočníka dopadli do hodiny od oznámení hrůzného činu. V pátek ho soud poslal do vazby. V případě potvrzení viny mu hrozí až výjimečný trest.