CNN Prima News trestný čin

trestný čin

Výpis příspěvků ke štítku „trestný čin“

Blikající majáky i minuta ticha: Evropa si připomíná den obětí. Jak funguje pomoc v Česku?

Číslo 4 200 – počet obětí trestných činů, s nimiž Probační a mediační služba navázala spolupráci v roce 2023. Mezi ně se řadí jak dospělí, tak senioři či děti. Požádat o pomoc přitom může každý, kdo se obětí cítí být, a to v kterémkoli ze 74 středisek napříč republikou. U příležitosti Evropského dne obětí trestných činů, který každoročně připadá na 22. února, služba společně s policií projeví těmto lidem úctu minutou ticha. Ve 12:00 se navíc před policejními služebnami po celé republice rozsvítí majáky, které symbolicky přinášejí světlo, naději a blížící se pomoc.

Slovenská vláda protlačila kontroverzní změny trestního zákona. Kritika zněla i z EU

Slovenská sněmovna ve čtvrtek večer schválila značné změny v trestním právu včetně zrušení elitního útvaru prokuratury (ÚSP). Poslanci vládní koalice kromě jiného prosadili, až na výjimky, snížení trestních sazeb za korupci či hospodářskou kriminalitu i zkrácení promlčecích lhůt některých trestných činů. Vládní předlohu novely trestního zákoníku a dalších zákonů už dříve kritizovaly například slovenské opoziční strany a evropské instituce. Prezidentka Zuzana Čaputová po hlasování uvedla, že schválení je špatnou zprávou pro Slovensko a že chce, aby změny nezačaly platit.

O střelbě na fakultě mluvme rozumně, vyzývají politici i experti. Zaorálek chce širší debatu

Informace o střelci z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, motivy, které ho k činu vedly, i detaily, jak se největší masová vražda v dějinách Česka přesně odehrála, jsou věci, které veřejnost zajímají. Ukázal to exkluzivní průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Odborníci míní, že díky informacím by se oběti mohly s tragédií lépe vypořádat. Politici tvrdí, že by se o události mělo informovat v rozumné míře, aby se nestalo, že by pachatele chtěl někdo napodobit. Na nedostatek informací si stěžuje i bývalý ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (SOCDEM), který v době útoku na fakultě vyučoval.

Muž, který znásilňoval nevlastní dceru, byl již dříve trestaný. Podle žalobce nebyl bezúhonný

Otčím zneužívané dcery, který od Krajského soudu v Brně odešel jen s tříletou podmínkou a peněžitým trestem, byl již dříve usvědčen z porušení zákona. Podle žalobce Okresního státního zastupitelství ve Vyškově Ondřeje Šrámka nebyl bezúhonný, senát mu totiž udělil podmínku. Trestný čin se měl týkat majetkové otázky. S informací přišel web DeníkN.

Nález při rozsáhlé pátrací akci v pražských Jinonicích: Kriminalisté objevili kostru člověka

Při rozsáhlé pátrací akci v Praze-Jinonicích našli kriminalisté kostru člověka. Zda nález souvisí s vyšetřovaným trestným činem, policie zatím neví, sdělil pro ČTK mluvčí policie Richard Hrdina. Dříve pro CNN Prima NEWS uvedl, že strážci zákona pátrali po jakékoliv osobě či věci, která souvisí s probíhajícím trestním řízením. Bližší informace neposkytl.