CNN Prima News trestný čin

trestný čin

Výpis příspěvků ke štítku „trestný čin“

Slovenská policie obvinila spoluzakladatele Penty Haščáka. Stíhá i další lidi, píše portál

1. prosince 2022 09:02
Aktualizováno

Slovenská policie podle webu Startitup obvinila spoluzakladatele česko-slovenské finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka z trestných činů založení a podpory zločinecké skupiny a z legalizace příjmů z trestní činnosti. Spolu s Haščákem čelí stíhání celkově sedm lidí, mezi nimi i bývalý ministr hospodářství Jirko Malchárek a někdejší členové vedení Fondu národního majetku, který v minulosti spravoval podíly státu ve firmách. Web uvedl, že policie informaci o obvinění potvrdila. Ta zatím zveřejnila pouze iniciály stíhaných, které se shodují se zmíněnými osobami. Haščákův právník označil obvinění za policejní fiasko.

Za podvod s nebytovými prostory v Brně stíhá policie dva lidi. Jsou ve vazbě

23. listopadu 2022 11:29

Kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou lidí pro podvod spáchaný formou spolupachatelství v souvislosti s podezřením na neoprávněné nakládání s nebytovými prostory v Brně. Oba zadrželi. V tiskové zprávě o tom ve středu na webu Vrchního státního zastupitelství v Olomouci informovala žalobkyně Petra Lastovecká. Dodala, že zadržení nevykonávají politické funkce.

Cesta ke snížení kriminality? Rakušan představil mapy, které ukazují trestné činy v obcích

11. listopadu 2022 12:41

Počty různých druhů trestných činů či přestupků v obcích si nově můžete vyhledat v on-line mapách kriminality. Z nich se také dozvíte, kdy byl delikt nahlášen a jestli policie dopadla pachatele. V dalších úrovních pak mají obce a policie k dispozici podrobnější informace, například pravděpodobnost toho, zda se na konkrétním místě stane trestný čin. Projekt v pátek na tiskové konferenci představili ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) a policejní prezident Martin Vondrášek.

Dav útočil vidlemi, policie varovně střílela. Volby na východním Slovensku spustily nepokoje

2. listopadu 2022 13:57

Zpočátku poklidné spojené volby do obecních a krajských samospráv na Slovensku se v obci Žehry změnily ve scénu jako z divokého západu. Po sečtení všech hlasů se stal novým starostou Jozef Mižigar, v pořadí druhého kandidáta porazil o pouhých 33 hlasů. S tím se příznivci poraženého odmítli smířit a rozhodli se protestovat. Nechyběly urážky, kameny či vidle.

Staňte se policistou aneb Hrdinou každý den: Od nováčka k vysněným útvarům

27. září 2022 17:51

Zaměstnání s bohatou možností výběru oborů, kterým se dá věnovat, navíc s významným posláním a úkoly, které dávají smysl? To je práce u Policie ČR, jež navíc nabízí slibný kariérní růst. Z běžného pěšáka se během několika let můžete stát kriminalistou, lovcem lebek nebo třeba součástí zásahové jednotky. Možností je mnoho. Stačí si správně vybrat.

Rozsáhlá razie proti migrantům na Moravě: Zadrženo bylo 74 běženců a tři převaděči

10. srpna 2022 16:11

Další náročný den v oblasti migrace za sebou mají jihomoravští policisté. Strážcům zákona se v úterý podařilo zajistit celkem 74 převážně syrských migrantů a tři převaděče. V jedné dodávce se tísnilo 33 osob, včetně žen a dětí. Další dvě vozidla s převaděči zastavili dálniční policisté až v Kraji Vysočina.

Řidičskou zkoušku úspěšně složila stopadesátkrát. Až pak to začalo být komisařům divné

10. července 2022 14:02

Žena z Velké Británie za peníze opakovaně absolvovala závěrečné zkoušky v autoškole a vydávala se přitom za jiné méně schopné studenty. Soud ve velšském městě Swansea ji odsoudil k osmi měsícům vězení. Podvodnice skládala jak teoretické, tak i praktické části zkoušek, píše web BBC. Vydělala si v přepočtu zhruba 3,5 milionu korun.