reklama
CNN Prima News trestný čin

trestný čin

Výpis příspěvků ke štítku „trestný čin“

Babišovu kauzu převzal evropský žalobce, zabývá se nejzávažnějšími případy

Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), v níž čeští vyšetřovatelé zkoumají, zda mohl být kvůli čerpání dotací či veřejných zakázek ze strany koncernu Agrofert spáchán trestný čin. Z Česka úřad evropského žalobce zatím převzal 12 trestních kauz týkajících se závažné hospodářské kriminality s dopadem na evropský rozpočet. V sobotu to napsal server iROZHLAS.cz. Své firmy včetně Agrofertu vložil Babiš do svěřenských fondů.

Hamáčkovu plánovanou cestu do Ruska vyšetřuje policie. Ve hře je i trestný čin

Aktualizováno

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zahájila úkony trestního řízení v případě neuskutečněné cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Uvedla to dnes Česká televize. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej pro CNN Prima NEWS potvrdil, že podezření se týká dvou trestných činů, konkrétně ohrožení utajované informace a zneužití pravomoci úřední osoby. Podle Hamáčka je vyšetřování v pořádku.

Místo vraždy expolicistu odsoudili za opilství. Odsedí si 13 let, i za znásilnění matky

Za zavraždění ženy a za další skutky uložil soud bývalému pražskému policistovi 13 let a čtyři měsíce vězení. Namísto vraždy ho uznal vinným z opilství, muž byl totiž při činu pod vlivem pervitinu. Dále obžalovaného potrestal za znásilnění jeho matky a dalších dvou žen, za pokus o těžké ublížení na zdraví prostitutce, za loupež a za vydírání. Vedle odnětí svobody soud muži nakázal také sexuologické i protidrogové léčení v ústavní formě. Verdikt není pravomocný.

Policie vyřešila devět let starý případ vloupání. Díky nakousnuté klobáse

Německá policie vyřešila devět let starý případ vloupání díky DNA nalezené tehdy na místě činu na zpola snědené klobáse. Odpovídající vzorek DNA totiž nedávno odebrali jejich kolegové muži zadrženému ve Francii, informovala agentura AP. Tak trochu bizarní zpráva dostala i moderátora zpráv CNN Prima NEWS Josefa Mádleho, který se v přímém přenosu neudržel a rozesmál. Zprávy proto netradičně dočetl Libor Bouček.

reklama