reklama
CNN Prima News trestný čin

trestný čin

Výpis příspěvků ke štítku „trestný čin“

Překvapivé rozdíly a těžko uvěřitelné výjimky. V jakém věku je sex v Evropě legální?

18. října 2021 23:54

Legální věk způsobilosti k pohlavnímu styku je věková hranice, od které můžete mít sex. V různých státech se pro liší. V České republice je to 15 let, v Irsku 17 let a v Turecku dokonce 18 let. Český lingvista, matematik a infografik Jakub Marian zpracoval zajímavou mapu, ve které ukazuje, jak jsou na tom s legálním věkem způsobilosti k pohlavnímu styku jednotlivé evropské země.

Muž prý málem ubodal družku a v myčce na nádobí usmrtil štěně. Hrozí mu šestileté vězení

2. září 2021 22:20

Pražská policie viní třiatřicetiletého muže z útoku nožem na jeho družku a z usmrcení asi půlroční fenky. Psa dal podle vyšetřovatelů do myčky na nádobí a tu pak zapnul. Útok na družku se stal loni v polovině prosince, žena utrpěla zranění, která bezprostředně ohrožovala její život. Podle výsledků vyšetřování se muž dopustil jednání z chorobných příčin, konkrétně pod vlivem alkoholové psychózy, uvedli policisté. Psa podle kriminalistů usmrtil několik týdnu předtím.

Záhadné úmrtí ženy v Chomutově: Doplatila na svou dobrosrdečnost, tvrdí sousedé

26. srpna 2021 21:31

Kriminalisté v Chomutově od středečního dne vyšetřují podezřelou smrt šestašedesátileté ženy. Nevylučují, že se stala obětí trestného činu. V souvislosti s tím už dokonce zadrželi podezřelého muže. Jestli ženu zavraždil, ale zatím nepotvrdili. Podle sousedů nejspíš doplatila na svoji dobrosrdečnou povahu. Snažila se prý pomáhat místním drogově závislým.

Babišovu kauzu převzal evropský žalobce, zabývá se nejzávažnějšími případy

12. června 2021 10:08

Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), v níž čeští vyšetřovatelé zkoumají, zda mohl být kvůli čerpání dotací či veřejných zakázek ze strany koncernu Agrofert spáchán trestný čin. Z Česka úřad evropského žalobce zatím převzal 12 trestních kauz týkajících se závažné hospodářské kriminality s dopadem na evropský rozpočet. V sobotu to napsal server iROZHLAS.cz. Své firmy včetně Agrofertu vložil Babiš do svěřenských fondů.

Hamáčkovu plánovanou cestu do Ruska vyšetřuje policie. Ve hře je i trestný čin

17. května 2021 16:57
Aktualizováno

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zahájila úkony trestního řízení v případě neuskutečněné cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Uvedla to dnes Česká televize. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej pro CNN Prima NEWS potvrdil, že podezření se týká dvou trestných činů, konkrétně ohrožení utajované informace a zneužití pravomoci úřední osoby. Podle Hamáčka je vyšetřování v pořádku.

reklama