CNN Prima News turista

turista

Výpis příspěvků ke štítku „turista“

Zrádná fotka z dovolené: Turista prozradil pozice Rusů na Krymu. Kyjev děkoval za pomoc

22. srpna 2022 20:41

Na sociálních sítích koluje snímek údajně ruského turisty, který pózoval u pozic ruské protivzdušné obrany na okupovaném Krymu. Zveřejněnou fotkou z dovolené muž mohl výrazně pomoci ukrajinské armádě. Kyjev ve svém prohlášení již výletníka pochválil za „dobrou práci“. Ukrajinský vojenský tlak na Ruskem anektovaný poloostrov se v posledních dnech stupňuje.

Děsivý útok ledního medvěda: Napadená žena skončila v nemocnice, šelmu zahnala až střelba

8. srpna 2022 14:14

Nezapomenutelnou zkušenost má za sebou 25členná skupina výletníků, na jejichž tábor na Špicberkách v arktické oblasti Norska v pondělí zaútočil lední medvěd. Zvíře zranilo francouzskou turistku, která byla součástí kempující skupiny. Zranění ji však neohrožují na životě, informovaly podle agentur AP a AFP místní úřady.

Nejdražší let na světě trvá méně než 80 vteřin. Záběry nezvyklé cesty jsou hitem

17. července 2022 12:35

Média obletělo video, které zachycuje zřejmě nejkratší let na světě. Letadlo mezi dvěma Orknejskými ostrovy, které patří Skotsku, urazí vzdálenost 2,7 kilometrů. Cesta trvající méně než 80 vteřin stojí 17 liber (necelých 500 korun), což z ní činí nejdražší komerční let. Osmimístný letoun převáží obyvatele dvakrát denně.

Otce dvou dětí zabili za to, že si ulevil u krajnice. Podle útočníků se choval neslušně

18. února 2022 10:40
Aktualizováno

Místní obyvatel v autonomní Karačajsko-čerkeské republice, která je součástí Ruska, zabil turistu z Moskvy, který si ulevil na krajnici silnice. Po podezřelém, který z místa uprchl, úřady vyhlásily celostátní pátrání. Případ upoutal pozornost nejen ruských médií, ale i BBC. Dohledu nad vyšetřováním vraždy se podle agentury Interfax chopil sám šéf federální kriminální ústředny Alexandr Bastrykin.