CNN Prima News turista

turista

Výpis příspěvků ke štítku „turista“

Další pád ze Sněžky. Na polskou stranu se zřítil český turista, vážně se zranil

Ze Sněžky se v sobotu odpoledne zřítil na polskou stranu hory dvaatřicetiletý český turista. Zdravotničtí záchranáři jej vrtulníkem vyzvedli a ve vážném stavu přepravili na traumacentrum Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Informace potvrdili mluvčí Horské služby ČR Marek Fryš a Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák. Na konci ledna po pádu ze Sněžky zemřeli dva Poláci, v únoru ze Sněžky spadla česká turistka.

Zapojte se do soutěže a poznejte vánoční Prahu díky Prague Visitor Pass

Jedinečné umění, architektura přetrvávající po staletí i mimořádně bohatá historie, to všechno lze objevovat v Praze. Důvodů k její návštěvě je ovšem celá řada a jak potvrzují návštěvníci ze všech koutů planety, naše hlavní město patří k nejkrásnějším světovým metropolím. Kdo ji chce skutečně poznat, měl by si na její návštěvu vyhradit dostatek času, ideálně i několik dní. A právě při takové příležitosti je vhodným pomocníkem turistická karta Prague Visitor Pass, o kterou mimochodem právě teď soutěžíme. Kdo ji chce získat, má šanci, pokud správně zodpoví otázku níže.

Tragédie české rodiny na dovolené: Vladimír zemřel v Bulharsku, syn mluví o chybě lékaře

Tragédií skončila původně týdenní dovolená v Bulharsku pro Jana T. Po několika dnech zdravotních potíží zemřel jeho 69letý tatínek Vladimír. Sužovaly ho bolesti břicha, dva různí lékaři mu však sdělili, že se pravděpodobně jedná o plynatost či zácpu. Dostal předepsané léky, převoz do nemocnice nikdo nenavrhl. V osudné ráno našel Vladimíra jeho syn v posteli na zádech, byl pozvracený. Podle syna se zřejmě zvratky udusil. O případu informovala redakce TN.cz.