CNN Prima News US Open

US Open

Výpis příspěvků ke štítku „US Open“

Ještě lepší než sestry Williamsovy. Siniaková s Krejčíkovou už v deblu nemají co vyhrávat

12. září 2022 12:02

Psal se rok 2013 a Barbora Krejčíková hledala partnerku, se kterou by odehrála čtyřhru v juniorské soutěži pařížského Roland Garros. Oslovila Kateřinu Siniakovou. Kdyby tak věděla, jaký trefila jackpot. O devět let později už české tenistky nemají v deblu co vyhrávat. Díky nedělnímu triumfu na US Open políbily poslední vítězný artefakt z velké akce, který jim v už tak početné kolekci chyběl.

Devatenáctiletý Alcaraz ovládl US Open. Španěl se stane i nejmladší tenisovou jedničkou

12. září 2022 05:16

Španělský tenista Carlos Alcaraz vyhrál mužskou dvouhru na US Open a po zisku prvního grandslamového titulu v kariéře se stane nejmladší světovou jedničkou v historii. Devatenáctiletý rodák z El Palmaru porazil ve finále Nora Caspera Ruuda 6:4, 2:6, 7:6, 6:3 a nahradil na obou trůnech Rusa Daniila Medveděva. O čtyři roky starší Ruud prohrál po Roland Garros i druhé letošní grandslamové finále a v přímém souboji s Alcarazem o post lídra žebříčku ATP neuspěl.

Senzační výhra. Krejčíková se Siniakovou ovládly US Open a slaví kariérní Grand Slam

11. září 2022 21:40

Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková triumfovaly ve čtyřhře na US Open a zkompletovaly grandslamovou sbírku úspěchů. Olympijské vítězky z Tokia otočily na betonových dvorcích v New Yorku finále proti domácímu páru Caty McNallyová, Taylor Townsendová a za více než dvě hodiny vyhrály 3:6, 7:5, 6:1. Po dvou titulech ve Wimbledonu, French Open a letošnímu vítězství na Australian Open získaly čtvrtou odlišnou trofej z turnajů velké čtyřky.

Polka Šwiateková poprvé v kariéře ovládla US Open. Soupeřku zdolala ve dvou setech

11. září 2022 00:31

Světová tenisová jednička Polka Iga Šwiateková vyhrála poprvé US Open. Ve finále porazila turnajovou pětku Uns Džábirovou z Tuniska 6:2, 7:6. Připsala si třetí grandslamový titul v kariéře a druhý v tomto roce po Roland Garros. Na betonových dvorcích v New Yorku vyhrála jako první polská tenistka v historii. Na trůnu nahradila Britku Emmu Raducanuovou.

Jít spát a přijít o tohle? Ne. Španělský tenisový zázrak uchvátil další noční šichtou

8. září 2022 12:22

O mimořádných schopnostech Carlose Alcaraze se už nějakou dobu ví. A jestli někdo doposud stále nevěnoval teprve 19letému španělskému šikulovi pozornost, po US Open to musí napravit. Má za sebou dvě noční šichty, po kterých odcházel z kurtu v půl třetí, respektive ve tři ráno. A zvláště čtvrtfinále s Italem Jannikem Sinnerem bylo zábavou, u které docházely zásoby popcornu. Jeden z nejatraktivnějších zápasů tenisové historie.

Plíšková se probila do čtvrtfinále US Open. Kvitová se trápila a v turnaji končí

6. září 2022 05:38

Tenistka Karolína Plíšková porazila na grandslamovém US Open Bělorusku Viktorii Azarenkovou 7:5, 6:7, 6:2 a jako jediná z českých účastnic postoupila do čtvrtfinále dvouhry. Turnajová dvaadvacítka zde narazí na další Bělorusku Arynu Sabalenkovou, která vyřadila Američanku Danielle Collinsovou 3:6, 6:3, 6:2. Turnaj skončil pro Petru Kvitovou, nestačila na domácí Jessicu Pegulaovou 3:6, 2:6.