reklama
CNN Prima News US Open

US Open

Výpis příspěvků ke štítku „US Open“

Šampion US Open Thiem mění plány: Na olympiádě chce hrát čtyřhru s deblovým veteránem

Rakušan Dominic Thiem, vítěz posledního tenisového US Open v New Yorku, změnil plány a chce se zúčastnit olympijského turnaje v Tokiu. Momentálně čtvrtý hráč žebříčku ATP by tak měl patřit k hlavním medailovým kandidátům ve dvouhře. Překvapil však tím, že se hodlá zúčastnit i čtyřhry –⁠ po boku sportovního ředitele Rakouského tenisového svazu Jürgena Melzera.

Kodeš: Ósakaová mě štve, že se plete do politiky. Serena přišla o poslední šanci

Letošní US Open je minulostí. V ženské soutěži se po dvou letech stala šampionkou Japonka Naomi Ósakaová. Legendární Serena Williamsová tak stále čeká na rekordní 24. grandslamový titul. Mezi muži se z premiérové trofeje na majoru radoval Rakušan Dominic Thiem. Za americkým tenisovým svátkem se ohlíží bývalý hráč Jan Kodeš, který se právě v New Yorku podíval dvakrát do finále.

Azarenková se konečně zbavila kletby jménem Serena: Mívala jsem až příliš velké ego

Mimo kurt jsou kamarádky, grandslamová bilance mezi běloruskou tenistkou Viktorií Azarenkovou a Serenou Williamsovou však doposud nijak přátelsky nevypadala. Američanka na majorech vyhrála všech deset vzájemných zápasů. Změna přišla až teď na US Open. Azarenková si přivlastnila noční utkání a v New Yorku si zahraje třetí finále. Po postupu mluvila o své osobní proměně.

Ósakaová střídá roušky. Co zápas, to uctění památky jiného zabitého Afroameričana

Nejlépe placená ženská sportovkyně světa se na tenisovém US Open činí ze všech sil. Japonka Naomi Ósakaová je na newyorském grandslamu už v semifinále a k získání druhé trofeje z Flushing Meadows jí tedy scházejí pouze dva vítězné zápasy. Výborné výkony dvaadvacetileté hráčce umožňují, aby uctila památku různých obětí nejen policejní brutality ve Spojených státech amerických.

reklama