USA

Výpis příspěvků ke štítku „USA“

Rusko versus žížaly. Mají stejný podíl na světové produkci potravin, tvrdí vědci

Žížaly jsou natolik zásadní pro světovou produkci potravin, že jejich podíl je z globálního hlediska zhruba stejný jako u Ruska. Vyplývá to z nové studie zveřejněné v odborném časopise Nature Communications, podle které jsou tito kroužkovci zodpovědní za 140 milionů tun jídla ročně. Rusko, jeden z největších producentů potravin na světě, loni vypěstovalo 150 milionů tun obilí, napsal deník The Guardian.

Absurdní požadavky Harryho a Meghan? Ve škole pro chudé se měli starat hlavně o své pohodlí

V roce 2021 navštívil princ Harry a jeho manželka Meghan Markleové školu v chudinské čtvrti v New Yorku. Podle nově zveřejněných informací, které získal deník Daily Mail, měl tým dvojice až nesmyslné požadavky. Mezi nimi byla například smlouva, která zakazovala mluvit o bývalých členech královské rodiny negativně. Či přinesení polštářů a koberců do prostor školy, aby měl pár pohodlí a prostředí vyhovovalo Meghaninu estetickému cítění.

USA v ohni migrační krize. Úřady zadrží tisíce lidí denně, na vině jsou prý pašeráci

Spojené státy čelí v posledních týdnech bezprecedentní migrační vlně. Pohraniční stráž každý den zadrží několik tisíc lidí. Podle amerických úřadů za tím stojí pašeráci, kteří rozdmýchávají migrační krizi, aby mohli skrýt své vlastní ilegální aktivity. Mexiko se mezitím dohodlo s USA, že ilegální migranty bude ještě usilovněji deportovat, píše CNN.

Trump pod ostrou palbou kritiky. Opět nedorazil na debatu, mluvil ke stávkujícím automobilky

Floridský guvernér Ron DeSantis kritizoval bývalého šéfa Bílého domu Donalda Trumpa, že se v noci na čtvrtek SELČ vyhnul i druhé televizní debatě republikánských kandidátů na prezidentský úřad. Trump, který má mezi republikánskými uchazeči jasně nejvyšší preference, místo účasti v debatě pronesl projev ke stávkujícím zaměstnancům detroitských automobilek. Exprezident se stal terčem kritiky i dalších republikánů, včetně bývalého guvernéra New Jersey Chrise Christieho, který Trumpa obvinil, že se na debatu bál přijít. V diskusi, jež se točila mimo jiné kolem imigrace, ekonomiky či zdravotní péče, mířila kritická slova často i na nynějšího prezidenta Joea Bidena, napsala agentura AFP.

Není káva jako káva: Pražírna CrossCafe v Plzni denně zvládne i půl tuny zrnek

Zajít si na dobrou kávu patří nejen k současným trendům. Je to pravidelný a nebojíme se říct také nezbytný rituál v životě mnoha z nás. Zkušení milovníci skvělé kávy ale vědí, že není jedna jako druhá. Pokud totiž máme možnost vychutnat si menší či větší šálek čerstvě upražené kávy, jedná se o zážitek, který je o několik úrovní výše. A právě ten nově nabízí kavárna CrossCafe v Plzni.

Stávka v Hollywoodu končí. Studia s odbory uzavřela dohodu, na herce se nevztahuje

Aktualizováno

Odborový svaz scenáristů WGA oznámil konec své téměř pětiměsíční stávky, členové jeho představenstva schválili před pár dny dosaženou dohodu s hollywoodskými studii. Informovala o tom v noci na středu agentura AP. Herci, kteří se ke scenáristům přidali, podle ní nadále stávkují a jednání nejsou zatím na obzoru, ale mezi některými z nich zavládl optimismus.