USA

Výpis příspěvků ke štítku „USA“

Znásilněné 10leté dívce úřady zakázaly jít na potrat. To je šílené, běsní prokurátor

3. července 2022 13:17

Po rozhodnutí amerického nejvyššího soudu bylo zrušeno právo na potrat v celých Spojených státech do 24. týdne těhotenství. Jednotlivé státy tak o pravidlech interrupce rozhodují samy. V Ohiu se tak do svízelné situace dostala desetiletá dívka, která byla znásilněna. Tamní úřady jí po kontroverzní změně zákonů potrat zakázaly. Dívka podstoupí lékařský zákrok v jiném státě.

Rusové hlásí průlom na frontě: Dobyli jsme celou Luhanskou oblast, tvrdí

3. července 2022 09:36
Aktualizováno

Ruské a separatistické ozbrojené síly plně ovládly ukrajinský Lysyčansk, přestože Kyjev ještě v sobotu odmítal zprávy, že je město obklíčeno. Moskva tak nyní získala kontrolu nad celou Luhanskou oblastí, oznámilo ruské ministerstvo obrany. Americký Institut pro výzkum války (ISW) už dříve informoval, že se Ukrajinci z města stáhli.

Matka to s veganstvím přehnala. Krmila dítě jen zeleninou a ovocem, půjde sedět za vraždu

3. července 2022 08:33

Jak tragicky může skončit životní přesvědčení? Osmatřicetiletá Sheila O'Learyová z Floridy byla shledána vinou z vraždy prvního stupně a zneužívání dětí takřka tři roky poté, co zemřel její teprve 18měsíční synek Ezra. Coby zapřisáhlá veganka ho totiž od narození krmila jen syrovým ovocem a syrovou zeleninou a dítěti při nedostatečné výživě selhaly orgány.

Vězení kvůli interrupcím? Budeme v šoku, až se to stane první ženě, varuje Biden

2. července 2022 16:14

Nedávné zrušení federálního práva na interrupci, které přineslo rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, může mít závažné následky. Americký prezident Joe Biden varoval, že kvůli takzvané potratové turistice může Američankám hrozit i vězení. „Myslím si, že mnoho lidí nevěří, že se něco takového bude dít. Ale ono bude,“ řekl Biden během svého viedohovoru s některými demokratickými guvernéry.

USA se do všeho míchají, vedou Západ k debaklu. Vlivný poradce řekl, jak válka skončí

2. července 2022 14:54

Jeden z nejvlivnějších amerických ekonomů a komentátorů Jeffrey Sachs zkritizoval americkou roli ve válce na Ukrajině. Podle něj v americké politice dekády přetrvává politický neokonzervatismus, který usiluje o globální dominanci USA na celém světě a jehož nejnovější obětí se stala Ukrajina. Sachs v minulosti působil jako poradce vlád po celém světě, mimo jiné také v postsovětském Rusku, nyní působí u generálního tajemníka OSN.