reklama

Utah

Výpis příspěvků ke štítku „Utah“

Na původní fotce byla, v ročence už ne. Dívku s Downovým syndromem škola „vystřihla“

Dva snímky mladých roztleskávaček jsou téměř stejné, jeden z nich ale pobouřil Američany. Dívky v modrobílém oblečku a pompony na rukou ze Shoreline Junior High School v Utahu si pořídily skupinovou fotografii, na které je i čtrnáctiletá Morgyn Arnoldová s Downovým syndromem. Jenže na druhém snímku, který vznikl jen o pár chvil později, už není. Vyřazení mladé dívky vyvolalo v USA bouři, škola vše označila za chybu a omluvila se.

USA hlásí milion nakažených za týden. Trump ale celonárodní karanténu odmítá

Americké státy znovu zavádějí přísná opatření proti šíření nákazy koronavirem. Reagují tím na situaci, kterou lokální média označují za dosud nevídanou. Za necelý týden v zemi přibylo milion nakažených a každý den zemře více než tisíc Američanů s covidem. Celonárodní strategie ale z Bílého domu nepřichází. „Hlavním důvodem nárůstu je zřejmě nejednotnost v rozsahu a načasování preventivních opatření jednotlivých států," uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové novinář z New Yorku Jan Zika.

Muž v Utahu držel známému nůž u krku. Policisté vyjednávali krátce, pak ho zastřelili

Policie z amerického města Salt Lake City zveřejnila videozáznam z červnového zásahu dvou policistů proti Andrewu Jacobu Preecemu, který na ulici držel nůž pod krkem jinému muži. Incident rychle vyústil ve střelbu, po varovných výstřelech strážnici Preeceho usmrtili. Podle místního deníku Salt Lake Tribune v roce 2020 ve státě Utah zabili policisté 16 lidí, což je už o jednoho více než v roce 2019.

reklama