Utah

Výpis příspěvků ke štítku „Utah“

Průlom v objevování vesmíru. Na Zemi přistála schránka se vzorky z nebezpečného asteroidu

Schránka se vzorky prachu a hornin, které americká sonda OSIRIS-REx nabrala v roce 2020 na planetce Bennu, v neděli po sedmileté misi úspěšně přistála na Zemi, ukázal přímý přenos amerického Úřadu pro letectví a vesmír (NASA). Je to poprvé, co se Spojeným státům podařilo na cizí planetce sesbírat materiál a dopravit ho zpět na Zemi ke zkoumání.

Horolezci oplakávají hrdinku: Zemřela při záchraně kamarádky, rozdrtil ji obří blok ledu

Meg O’Neillová zemřela při lezení na zmrzlém vodopádu poté, co zachránila život své kamarádce. Skupina tří lidí se pokoušela zdolat cestu kaňonem v americkém státě Utah, když se z vodopádu utrhl masivní ledový pilíř. Pohotová jednačtyřicetiletá žena odstrčila svou přítelkyni do bezpečí, sama však přišla o život. Další z dobrodruhů utržil po zhruba 12metrovém pádu těžká zranění.

Hvězdná herečka v problémech. Měla srazit lyžaře, skončila u soudu a zuří

Nepříjemná událost se na sjezdovce odehrála už v únoru 2016, do soudní síně v americkém státě Utah ale zamířila až tento týden. Šestasedmdesátiletý Terry Sanderson zažaloval slavnou herečku Gwyneth Paltrowovou kvůli tomu, že jej měla při lyžování v Utažských horách srazit a způsobit mu vážné zdravotní problémy. Herečka ale reagovala protižalobou, v níž tvrdí, že Sanderson naopak srazil ji, poté se jí měl dokonce omluvit. Informaci přinesl web americké CNN.

Zastřelil otec ženu a pět dětí kvůli rozvodu? Policie rozkrývá tragédii v rodině mormonů

Stál za otřesnou vraždou dětí, manželky, tchyně a následnou sebevraždou rozvod? Právě s touto variantou zřejmě pracují kriminalisté v americkém Utahu. Manželka strůjce celého neštěstí – Tausha – měla žádost o rozvod podat zhruba dva týdny před tragédií. Jak se ukázalo, do domu hrůzy nejeli policisté poprvé a ani náhodou: dostali tip od člověka, s nímž se matka pěti dětí měla setkat.

Tragédie v Utahu. Střelba si vyžádala osm lidských životů, mezi mrtvými jsou i děti

Americkým městem Enoch City, které se nachází v jižní části státu Utah, otřásla nevídaná tragédie. Policie zde při jedné z prohlídek nalezla osm těl bez známek života. Jedná se o místní rodinu, jejíž členové byli zabiti přímo ve svém domově. Hned pět obětí mají být děti ve věku od čtyř do 17 let. Vedení města později oznámilo, že 42letý Michael Haight zavraždil svých pět dětí, manželku a její matku.

Muž chtěl zapalovačem škodolibě upálit pavouka. Omylem přitom zažehl obří požár

Z kuriózního důvodu se začal v okolí města Springville v Utahu šířit ničivý požár. Ten nezpůsobila ani klimatická změna, ani žhář. Viníkem byl člověk – nejspíše 26letý muž, hlavní podezřelý, který chtěl v horách z nějakého důvodu zapálit zapalovačem pavouka. Jenže škodolibost se mu vymstila, plamínek přeskočil na křoví a katastrofu už nešlo odvrátit.