CNN Prima News Václav Janata
Václav Janata

Václav Janata

reportér CNN Prima NEWS

Nejnovější příspěvky autora

Řádění bestiálního vraha Roubala: Oběti usmrtil, rozřezal a dal sežrat prasatům
Krimi

Řádění bestiálního vraha Roubala: Oběti usmrtil, rozřezal a dal sežrat prasatům

Svazování do kozelce i mizení lidských těl v prasečím chlívku. To jsou jen některé detaily řádění Ivana Roubala, jednoho z nejbrutálnějších sériových vrahů Česka. Policisté mu přičítali nejméně osm mrtvých, důkazy ale dokázali nashromáždit jen v pěti případech. Kolik lidských životů mohl mít ale tento bestiální vrah na svědomí, nelze dosud přesně odhadnout. Sám žádnou lítost necítil. A to ani na sklonku svého života. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Další příspěvky autora

Největší loupež u nás: Ukradli obrazy za miliardu. Dopadnout zloděje pomohl policistům senior

Mohla to být vůbec největší loupež v historii Česka. Jenže trojice lupičů zřejmě netušila, jak složité bude čtyři díla slavného kubisty Pabla Picassa prodat. Od jejich zmizení z Národní galerie tak uběhlo pouhých šest týdnů, než je kriminalisté dokázali znovu objevit a v pořádku vrátit do galerijních sbírek. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Při fingovaném přepadení ukradli 74 milionů korun. Policisté je vypátrali až v Thajsku

Trojici hlavních postav přepadení pancéřovaného vozu nedaleko Hořic spojovalo mnohé. Byli to dobří kamarádi a hlavně toužili po penězích. Jeden z nich pracoval jako řidič bezpečnostní agentury a ostatní často bavil historkami o tom, kolik zrovna převážel peněz. Touha si z nákladu vzít i něco pro sebe byla zřejmě silnější, než sám čekal. Společný plán měl ale k dokonalosti daleko.