CNN Prima News Václav Janata
Václav Janata

Václav Janata

vedoucí Krimi zpráv, reportér CNN Prima NEWS

Vystudoval sociální a masovou komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského Praha. Pro televizi Prima pracuje dvanáctým rokem. Už během studií v roce 2008 získal v redakci zpravodajství TV Prima pozici asistenta editora. Ve stejné době pracoval také v rádiu Hey jako sportovní moderátor. Později se stal reportérem domácí redakce TV Prima, jeho srdci byl ale o něco bližší adrenalin v podobě práce reportéra Krimi zpráv. Aktuálně je jednou z tváří zpravodajské platformy CNN Prima NEWS, kde uvádí právě novou verzi pořadu Krimi zprávy.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Zvlášť závažné zločiny

Nelíbil se jí dceřin přítel, skončila s nožem v krku. Pár z Chomutova tělo ukryl u garáží

Zrůdný a přitom malicherný. Tak soudkyně popisovala čin teprve sedmnáctileté dívky z Chomutova, která si rozhodla zakázanou lásku vymoci vraždou. Matce se totiž nelíbil dceřin nový nápadník a se vztahem nesouhlasila, proto ji nechala zabít. Dvacetiletého partnera dokázala přesvědčit k tomu, aby její matku chladnokrevně zavraždil. Příběh redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Zvlášť závažné zločiny

Omráčil manželku paralyzérem, poté ji nechal uhořet v autě u Cvikova. Soud jeho lžím neuvěřil

Měla to být dokonalá vražda. Plán, který měl Pavel Nový vymyšlený do nejmenšího detailu. Jenže technici kriminálky a soudní lékaři dokázali odhalit, že tragická nehoda jeho manželky nedaleko Cvikova vlastně vůbec nehodou nebyla. Neustálé změny stále absurdnějších výpovědí pak byly pro vyšetřovatele už jen potvrzením toho, že mají v hledáčku toho pravého. Děsivý příběh redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Další příspěvky autora

Plán zabít vymahače dluhů na Trutnovsku se zvrtl. Na schůzku přijel i s přítelkyní

Více než čtyři měsíce pátrala východočeská policie po páru, který bez jakékoliv stopy zmizel. Rodina doufala, že dvojice odjela do ciziny nebo se stala obětí únosu a brzy zazvoní telefon s podmínkami jejich návratu. Jenže nic takového se nestalo. Pár se stal obětí vrahů, kteří jejich těla zakopali v podhůří Orlických hor. Děsivý příběh redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Za svezení chtěl od stopařky na Královéhradecku sex. Když odmítla, brutálně ji zavraždil

Ve špatný čas na špatném místě. Vražda Dity Joudalové se vůbec nemusela odehrát. Jenže dvacetileté studentce ujel autobus, a proto se rozhodla cestovat napříč Královéhradeckým krajem stopem. Do svého cíle ale nikdy nedojela. U silnice jí totiž zastavil modrý osobák, za jehož volantem seděl Jiří Cimbál. Muž, kterému za svezení nestačilo od mladé dívky pouze poděkování. Děsivý příběh redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Známého podnikatele ubodal, pak s jeho dcerou vyrazil na rande. Větrák dostal výjimečný trest

Nevšední brutalita a zároveň chladnokrevné jednání po hrůzném činu. To nejlépe vystihuje chování Radka Větráka, který se rozhodl pomstít rozchod se svou přítelkyní vraždou jejích rodičů. Ti po něm totiž vymáhali peníze, které jim nechtěl vrátit. Poté, co je vrah ubodal, odcestoval ze severní Moravy za jejich dcerou do Prahy. Nic netušící dívka u sebe nechala vraha svých rodičů dokonce přespat. Děsivý příběh redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Část rozřezaného těla našli bezdomovci: Vinohradského řezníka usvědčila bedna kachliček

Pro pražskou mordpartu to byla na dlouho velká záhada. Podnikatele z Kyrgyzstánu totiž jeho vrah rozřezal do několika igelitových pytlů. Ty pak náhodní svědci objevili v různých částech Prahy. Přesto detektivové dokázali odhalit vraha. Pomohla jim překvapivá stopa v podobě zánovních kachliček, kterými se pachatel snažil zatížit hlavu oběti na dně Vltavy. Děsivý příběh redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Muž z Plzeňska vraždil emigranty, dívku zneužíval na mučícím stroji. Jeho hlavu naložili do lihu

Hubert Pilčík může být podle některých kriminalistů vůbec nejhorším sériovým vrahem Česka. Za oběti si totiž vybíral ty, které už nikdo nehledal. V dobách nejhlubší totality nabízel převedení přes státní hranici na vysněný Západ. Jenže místo toho zoufalé emigranty okrádal a zabíjel. Během domovní prohlídky pak policisté zjistili, že má na svědomí něco dokonce ještě horšího. V kůlně držel teprve dvanáctiletou dceru svých obětí a pomocí mučícího zařízení ji sexuálně zneužíval. Redakce CNN Prima NEWS přináší hrůzný příběh v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Brutální vražda manželů v Ostravě: Lupiči je zakopali v garáži, střílel bývalý policista

Lumír Moric, Jiří Bohdálek a Michal Zágora. Trojice, která byla kvůli penězům schopna činů, nad nimiž běžným lidem naskakuje husí kůže. Na svědomí měli manželský pár, který oloupili a následně zavraždili, aby se zbavili nepohodlných svědků. Těla muži ukryli do předem připraveného hrobu v pronajaté garáži ve Slezské Ostravě. Lumír Moric, který vykopal jámu před popravou, nakonec rozhodnutí soudu neunesl. Redakce CNN Prima NEWS přináší hrůzný příběh v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Manželku na Liberecku zazdil pod vanu, kde se s dcerami koupal. O zmizení mluvil i v televizi

Dlouhodobé partnerské neshody, žárlivost nebo komplex méněcennosti. Co dohnalo Vlastislava Svobodu k vraždě manželky, ví jen on sám. Poslední kapkou prý bylo vypnutí televize. Po uškrcení prádelní šňůrou ukryl vrah mrtvé tělo pod podlahu koupelny, kterou denně používal s dvěma dcerami zavražděné. Jim tvrdil, že si maminka jen hraje na schovávanou. Redakce CNN Prima NEWS přináší děsivý příběh v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.