CNN Prima News Václav Neckář

Václav Neckář

Výpis příspěvků ke štítku „Václav Neckář“

Osudem políbený Neckář: Moje filmová kariéra vznikla jen díky náhodě, stejně tak hit Půlnoční

Herecká kariéra Václava Neckáře odstartovala zcela náhodně. A náhodně vznikl i jeho hit Půlnoční. Podivuhodné okolnosti zpěvák popsal ve speciálním vysílání při příležitosti svých osmdesátých narozenin na CNN Prima NEWS. Moderátorce Radce Červinkové spolu s bratrem Janem také popsali, jak vzpomínají na dětství z velké části strávené v divadle.

Zemřel textař Krečmar. Jeho hit Až na vrcholky hor proslavila Martinová, další zpíval Gott

Ve věku 81 let po dlouhé těžké nemoci zemřel v neděli textař a libretista Eduard Krečmar, autor hitů pro řadu hvězd tuzemské populární hudby. Otextoval mimo jiné písně Karla Gotta, Petra Nováka, Jitky Zelenkové či Mikiho Volka. Společně s Pavlem Vrbou napsal recitál Listy důvěrné pro Martu Kubišovou, Helenu Vondráčkovou a Václava Neckáře v divadle Rokoko. Z pověření rodiny o tom informoval moderátor Martin Hrdinka.

Václav Neckář promluvil o rozpadu Golden Kids. Co říká na spor Vondráčkové s Kubišovou?

Václav Neckář, který slaví osmdesáté narozeniny, je svým způsobem unikát. Málokterý český umělec dosáhl na absolutní vrchol popularity nejen jako zpěvák, ale i herec. Zazářil například ve filmech Ostře sledované vlaky, který získal Oscara, Skřivánci na niti nebo v pohádce Šíleně smutná princezna. Nejšťastnější je ale za mikrofonem. Řada jeho písní se stala velkými hity.