CNN Prima News velryba

velryba

Výpis příspěvků ke štítku „velryba“

Potápěče spolkla velryba. Byla tam úplná tma, myslel jsem, že jsem mrtvý, popsal

13. června 2021 20:01

Profesionální lovec humrů Michael Packard se dostal na hranici mezi životem a smrtí, když ho u massachusettského pobřeží spolkla velryba. Muž v ní pobyl i s dýchacím přístrojem na zádech asi 30 vteřin. Nebezpečné a nečekané setkání s keporkakem ale potápěč přežil. Kytovec ho totiž po chvíli jen s malými poraněními zase vyplivl ven. Packard to po propouštění z nemocnice řekl televizní stanici WBZ.

Nevídaný pohled v Londýně: V Temži uvízlo mládě plejtváka. Záchranáři ho museli utratit

10. května 2021 22:39

Neobvyklá situace přilákala k řece Temži stovky obyvatel Londýna. Uvízlo v ní totiž mládě plejtváka malého. Záchranáři se ho snažili vysvobodit, což se podařilo po téměř pěti hodinách. Bohužel zdravotní stav zvířete se rychle zhoršoval a nebyla naděje, že se mu v řece protékající Londýnem podaří přežít, napsala agentura Reuters.

Okno do minulosti: V Thajsku objevili kostru velryby starou pět tisíc let

30. listopadu 2020 21:12

Thajští vědci objevili dokonale zachovanou kostru velryby – asi 12 kilometrů od pobřeží západně od Bangkoku do vnitrozemí. Stáří odhadují na 5000 let. Podle nich mohla patřit dávnému plejtvákovi Brydeovu, který žije v tropických a subtropických mořích dodnes. Kostru objevili začátkem listopadu a zatím odhalili asi 80 procent ostatků. Výzkumníci doufají, že by kostra mohla prohloubit znalosti o tehdejší mořské fauně.