CNN Prima News věznice

věznice

Výpis příspěvků ke štítku „věznice“

Vrah spisovatelky Monyové zůstane za mřížemi. Po zamítnutí žádosti o propuštění zkolaboval

Vrah a bývalý manžel spisovatelky Simony Monyové zůstane ve vězení. Okresní soud nevyhověl jeho žádosti o podmíněné propuštění. Boris Ingr podle trestního senátu nesplnil podmínky pro život na svobodě, prý může být svému okolí stále nebezpečný. Odsouzený muž v soudní síni zkolaboval, další šanci na podmíněné propuštění bude mít znovu za rok.

Slavný herec, skvělý sportovec a kriminálník. Připomeňte si neuvěřitelný příběh O. J. Simpsona

Orenthal James Simpson, známý pod přezdívkou O. J., byl legendárním hráčem amerického fotbalu a slavným hercem, ale také známým zločincem. Ve středu zemřel ve věku 76 let. Proslavil se především jako aktér známého soudního procesu, který sledovala v přímém televizním přenosu více než polovina Američanů. V říjnu 1995 byl zproštěn obvinění z dvojnásobné vraždy své exmanželky a jejího přítele. Simpson byl ale poté v roce 2008 odsouzen k trestu 33 let vězení za loupežné přepadení a únos. Jeho příběh shrnuje americká CNN ve videu, které si můžete pustit v úvodu článku.

Soud v USA odsoudil rodiče mladíka, který zastřelil čtyři spolužáky. Dostali dlouhé tresty

Soud v USA poslal na 10 až 15 let do vězení rodiče, jejichž syn zastřelil čtyři spolužáky. Uznání zodpovědnosti v těchto případech je podle AP výjimečné. Oba jsou již přes dva roky ve vězení, protože byli několik dní po střelbě zatčeni v detroitském skladišti, informuje CNN. Ačkoli byli rodiče souzeni odděleně, jejich odsouzení proběhlo společně.

Ve vězení zemřel Rus, který pomáhal Ukrajincům. V Demidenkově domě našly azyl stovky uprchlíků

Ve vazební věznici v ruské Belgorodské oblasti zemřel ruský dobrovolník Alexandr Demidenko, který pomáhal ukrajinským uprchlíkům s návratem do vlasti. V pondělí o tom informovala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu s odvoláním na příbuzné jednašedesátiletého muže. O příčině smrti zatím nejsou informace, ruské úřady se nevyjádřily. Demidenko podle médií pomáhal ukrajinským uprchlíkům poté, co do sousední země před více než dvěma roky vtrhla ruská vojska, proti invazi také protestoval.

Zemřel Jaroslav Bašta. Byl ministrem v Zemanově vládě, kandidoval i na prezidenta

Zemřel poslanec SPD, bývalý diplomat, ministr a politický vězeň Jaroslav Bašta. Bylo mu 75 let. Smutnou zprávu oznámil šéf poslaneckého klubu SPD Radim Fiala na sociálních sítích. Bašta v minulosti mimo jiné působil i jako velvyslanec na Ukrajině a v Rusku. Účastnil se také prezidentských voleb v roce 2023, ve kterých obsadil páté místo se ziskem 4,45 procenta hlasů.

Podezřelý z teroristického útoku v Rusku zemřel v policejní cele. Umučili ho, píší média

Čečenec Aschab Uspanov, kterého ruská policie zadržela v noci po teroristickém útoku v Krasnogorsku na okraji Moskvy, přišel o život na policejní strážnici. Pravděpodobně jej umučili, napsal v úterý s odvoláním na informace ze sociálních sítí ruský zpravodajský portál Novaja gazeta Jevropa. Na sociální síti se objevily záběry zachycující tělo se zjevnými stopami bití. Bezpečnostní složky se dosud k případu nevyjádřily, dodal portál, který působí z lotyšského exilu.