reklama
CNN Prima News věznice

věznice

Výpis příspěvků ke štítku „věznice“

Pervitin napěchovaný v křížovkách. Vězeňská služba ve Valdicích odhalila nečekanou skrýš

11. listopadu 2021 18:55

Že se drogy do věznic pašují například v oblečení, propiskách, domácích pantoflích i pastách na zuby, na to už jsou pracovníci vězeňské služby při odhalování celkem zvyklí. Jeden z posledních případů ve valdické věznici byl však pro ně novinkou. Zásilka pervitinu měla být trestanci doručena ukrytá v křížovkářském časopisu pod nalepenými výstřižky textu.

Útok na vězení v Nigérii: Zeď odpálili dynamitem, stovky trestanců utekly na svobodu

23. října 2021 18:49

Ozbrojenci v jihozápadním nigerijském státě Oyo v pátek večer zaútočili na věznici a osvobodili přes 800 zadržovaných. Podle agentury Reuters to v sobotu oznámila vězeňská služba. Dopadeno podle ní zatím bylo 262 vězňů, po dalších 575 se stále pátrá. Útočníci měli podle vězeňské služby „sofistikované zbraně“ a po přestřelce s ostrahou odpálili zeď do dvora věznice dynamitem.

Tempel je po 20 letech na svobodě. Za vraždy pykal neprávem, z vězení vyšel tajně

20. října 2021 10:19

Věznici v Bělušicích na Mostecku ve středu zhruba v 9:30 opustil Robert Tempel, zůstával tam po zrušení doživotí za dvojnásobnou vraždu kvůli dřívějšímu trestu. Ve věznicích strávil zhruba 20 let. Zproštěn obžaloby z vraždy byl pro nedostatek důkazů po zásazích Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku a českého Ústavního soudu (ÚS). O jeho propuštění informoval ředitel věznice Ondřej Kroupa. Věznici, před kterou čekal hlouček novinářů, tak Tempel opustil tajně. V Česku je třetím doživotně odsouzeným, co vychází z vězení.

Skandální věznice v USA: Pokus o útěk autobusem, divoké party a bití spoluvězňů

20. září 2021 06:39

Newyorská věznice Rikers Island zažila ve čtvrtek scénu jako z amerického filmu. Jeden z trestanců využil nepozornosti strážců a pokusil se uprchnout vězeňským autobusem. Jízda devětadvacetiletého nešťastníka Abubakara Sanuwa ale netrvala dlouho. Sanuwo totiž vzápětí narazil do zdi věznice. Nejedná se přitom o ojedinělý incident. Věznicí Rikers Island hýbe v poslední době jeden skandál za druhým. Trestanci pořádají v celách divoké party, mlátí spoluvězně a videa z „akcí“ sdílejí na sociálních sítích.

VP není VIP. Hvězdný fotbalista obviněný ze znásilnění ve vězení tvrdě narazil

3. září 2021 06:22

Kdysi nejdražší obránce světa z Manchesteru City Benjamin Mendy čelí obvinění z několika znásilnění. Soudce žádost o propuštění na kauci smetl ze stolu a francouzský fotbalista dále tráví čas ve vazbě. Myslel si, že ze své pozice „celebrity“ zamíří do nějakého sympatičtějšího vězení. Podle britských médií pořádně procitnul ve chvíli, kdy se dozvěděl, že míří do běžné cely mezi standardní kriminálníky.

reklama