CNN Prima News věznice

věznice

Výpis příspěvků ke štítku „věznice“

Chtěl jsem si vyřídit účty se satanem, svěřil se agresor. Za útok nožem skončí ve vězení

23. listopadu 2022 15:02

Krajský soud v Ústí nad Labem ve středu potrestal 37letého Františka K., který podle rozsudku letos na Velikonoce v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku bodl svého známého kuchyňským nožem do krku. Za útok si agresor od soudce vysloužil trest v podobě 6,5letého pobytu ve vězení. Rozsudek však není pravomocný, muž se na místě odvolal.

Žena vyhodila novorozeně do kontejneru. Soud v Pardubicích ji poslal na 16 let do vězení

2. listopadu 2022 11:15

Ženu, která v lednu v Pardubicích odložila do kontejneru své novorozeně, podle informací CNN Prima NEWS poslal soud na 16 let do vězení. Silně podchlazené dítě, které náhodou našli dva bezdomovci v noci na 8. ledna, lékaři zachránili. Znalci z oborů psychologie a psychiatrie před soudem v Pardubicích uvedli, že chování ženy bylo cílené, neemotivní a nebyla pod vlivem laktační psychózy.

Zvrat v případu otce znásilněné holčičky. Pedofila donutil k sebevraždě, teď je na svobodě

29. října 2022 20:49

Sledovaný případ ruského pedofila, kterého donutil otec jedné z obětí k sebevraždě, má další pokračování. Z vězení totiž odchází otec zneužité tehdy 6leté dívky Vjačeslav Matrosov. Ten se do vězení dostal poté, co mimo jiné přinutil Olega Svidorova vykopat si hrob. Pedofil se měl poté sám smrtelně bodnout. Případ před rokem otřásl Ruskem. Za otce znásilněné dívky se postavili místní obyvatelé ze Samarské oblasti i známé osobnosti.

Rusko volá do války vězně s HIV. Vojáci s nimi nechtějí bojovat, lékaři by jim nepomohli

28. října 2022 14:38

Ruská mobilizace stále nekončí – Moskva nyní prostřednictvím Vagnerovy skupiny povolává do zbraně těžce nemocné vězně, a to včetně těch, kteří mají HIV nebo hepatitidu. Zdraví ruští vojáci se na frontě údajně bouří, protože vedle infikovaných kolegů nechtějí bojovat. Vědí totiž, že vojenští lékaři takto nemocným nepomáhají.

Je to okupace, říkali o Ukrajincích v Česku. Dvojici Čechů poslal soud nepravomocně za mříže

26. října 2022 16:14

Kladenský soud středečním rozhodnutím uložil dvěma obžalovaným tresty vězení za nenávistné výroky o Ukrajincích v nahrávce na sociálních sítích. Tomáše Čermáka odsoudil k šesti měsícům odnětí svobody, Patrika Tušla k deseti měsícům. Rozsudek není pravomocný, obžalovaní i státní zástupce si nechali lhůtu na odvolání. Muži zůstávají ve vazbě.

Ruský vrah dostal milost za boj na Ukrajině. Muž, který ubil soudce, je válečným hrdinou

18. října 2022 06:45

Pětatřicetiletý Stanislav Bogdanov byl jedním ze zhruba tisícovky vězňů, kterým byla nabídnuta svoboda výměnou za šestiměsíční službu na Ukrajině. V roce 2012 byl odsouzen k trestu třiadvaceti let vězení za to, že činkami a železným pohrabáčem brutálně ubil k smrti soudce Sergeje Žiganova, kterého se snažil oloupit. Půl roku uplynulo, Bogdanov je doma, sice bez nohy, ale omilostněný. Do vězení se vracet nemusí.