CNN Prima News víkend

víkend

Výpis příspěvků ke štítku „víkend“

Počasí jako na houpačce. Po dvacítkách přijde teplotní šok, někde má dokonce sněžit

Víkend přinese roztodivné počasí. Po sobotě přijde teplotní pád, kdy hodnoty klesnou až o deset stupňů. Na většině území se rovněž vyskytnou i přeháňky, někde dokonce smíšené či sněhové. Chladnější počasí bude podle meteorologů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) pokračovat i v pondělí, ale od úterý se zase začne oteplovat. Zároveň vysvětlili, co za prudkou změnu může.

RADAR: Česko čeká pošmourný, ale teplý víkend. Kde má před prvními jarními prázdninami sněžit?

Víkendovým zimním radovánkám předpověď počasí nepřeje. Nad Českem zavládne před prvním týdnem jarních prázdnin zatažená obloha doprovázená lokálním deštěm či mrholením. Smíšené či sněhové přeháňky můžeme očekávat pouze ve vyšších oblastech. V neděli se teplota dokonce vyšplhá až k 13 stupňům Celsia. Odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) uvedli, že leden byl z hlediska teplot i počasí velmi kolísavý.

RADAR: Nejdřív husté sněžení, pak Česko sevřou tuhé mrazy. Výstraha před povodněmi trvá

Hned před několika nástrahami by se měli mít během víkendu na pozoru jak chodci, tak řidiči. Tvořit se má náledí, očekává se sněhová nadílka a hrozí i sněhové jazyky. Nadále je v platnosti výstraha před povodněmi, některé toky jsou nadále hlášené ve třetím nejvyšším stupni povodňové aktivity. V sobotu se očekávají teploty přesahující bod mrazu, od neděle však Českou republiku sevře silný mráz.

Mírné ochlazení vystřídají o víkendu jarní teploty. Kde se dočkáme sněhu a kde bude pršet?

Po mírném ochlazení, které by mělo Česko zasáhnout ve čtvrtek a v pátek, se o víkendu zase začne oteplovat. Počasí tak bude připomínat spíše jaro. Rtuť teploměru vystoupá až k osmi stupňům, tvrdí meteorologové. V 1 000 m na horách a také na severu Česka může začít od večera sněžit. Na mnoha místech budou sněhové přeháňky přecházet ve smíšené s deštěm.

Česku hrozí další přívaly sněhu, připadnou desítky centimetrů, varují meteorologové

V Česku bude nadále intenzivně sněžit. Během několika hodin má napadnout dalších 25 centimetrů nového sněhu. Nejhorší situace bude panovat na jihu Čech a na Vysočině, varují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Vysoký stupeň nebezpečí platí podle expertů pro jih Plzeňského kraje a podhůří Jeseníků a Beskyd. V jižních Čechách je už vyhlášena kalamitní situace. Výstraha je v platnosti od sobotního rána do nedělních 12:00. V noci na neděli mohou teploty místy klesnout až k −13 °C.