CNN Prima News Vladimir Putin

Vladimir Putin

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimir Putin“

Putinova protikandidátka bruslí v názorech na hraně. Může být stafáží propagandy?

Zájemkyně o ruské prezidentské křeslo Jekatěrina Duncovová bruslí ohledně tématu války na Ukrajině na hraně. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl rusista a spolupracovník CNN Prima NEWS v Moskvě Jiří Just. Tamní novinářka se podle něj prozatím snaží vyhýbat explicitní kritice ruské agrese. Kremelský režim si ale v jejích slovech může najít důvod k postihu, varoval publicista. Just také podotkl, že možná je jen stafáží v propagandistické hře ruského vedení.

Zemřel americký exministr zahraničí Kissinger. Sblížil USA s Čínou, ukončil válku ve Vietnamu

Ve věku sto let zemřel ve středu americký politik, diplomat a politolog Henry Kissinger, který byl veteránem diplomacie minulého století. Od konce 60. let působil jako bezpečnostní poradce dvou amerických prezidentů a v letech 1973 až 1977 diplomacii USA vedl. Svým pragmatickým přístupem k řešení problémů si získal řadu obdivovatelů. Pro jiné se ale naopak stal zosobněním pleticháře, který neváhal v zájmu dosažení svých cílů podporovat i diktátorské režimy. Kissinger, který v diplomacii aktivně působil i po oslavě 100. narozenin, byl i nositelem Nobelovy ceny za mír.

Zelenskyj si vybral válku, tvrdí ruský vyjednavač a prozradil podmínky. Vynechal důležitý fakt

Ukrajina mohla zastavit současný ozbrojený konflikt již v dubnu 2022, a ušetřit tak stovky tisíc lidských životů. Alespoň tak situaci vnímá ruská propaganda. Moskevský diplomat Vladimir Medinskij sdělil tamním agenturám ruské požadavky – o nichž prý nelze smlouvat. Tyto podmínky Kremlu by údajně mohly zajistit mír, když by na ně Kyjev přistoupil. Zmíněné požadavky jsou však v totálním rozporu s mezinárodním právem a se suverenitou Ukrajiny.

Co se děje s tvářemi Putina? Experti poukazují na podivné změny, lidé píší o píchnutí včelou

Na internetu se opět vášnivě diskutuje o vzhledu ruského prezidenta Vladimira Putina. Video, které dříve zveřejnil poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko, zobrazovalo šéfa Kremlu s podivně oteklými tvářemi, novější záběry ukazují, že už je má opět v pořádku. Tento fakt opět rozvířil spekulace o jeho zdravotním stavu.

Dvouletou holčičku unesenou z Ukrajiny adoptoval šéf prokremelské strany. Dostala nové jméno

Ukrajinské batole, které bylo v roce 2022 odvezeno z dětského domova v tehdy Ruskem obsazeném městě Cherson, nakonec adoptoval lídr prokremelské strany Spravedlivé Rusko Sergej Mironov a jeho manželka. V investigativní reportáži mapující osudy dětí nezákonně odvezených z Ukrajiny na ruské území to zjistili novináři stanice BBC. Podle nich má nyní dvouletá dívka zcela novou identitu, adoptivní rodiče jí nechali změnit celé jméno.

Ruský plyn už nepotřebujeme. Získali jsme kapacitu v německém terminálu na LNG, řekl Fiala

Česká republika získala kapacitu v budovaném pevninském terminálu na LNG v Německu. Od roku 2027 v něm bude mít k dispozici čtvrtinu současné roční spotřeby. Na čtvrteční tiskové konferenci k energetické bezpečnosti to řekl premiér Petr Fiala (ODS). S ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Síkelou (za STAN) dali jasně najevo, že ruský plyn už nebude potřeba.

Putinovi řekl, ať drží hubu. Teď chci být prezidentem já, hlásá z vězení ruský „Frankenstein“

Vězněný ruský nacionalista Igor Girkin oznámil, že se chce v nadcházejících volbách ucházet o prezidentský úřad. Informoval o tom nezávislý ruský server Sota, který se odvolal na Girkinův dopis z vazby. Bývalý velitel proruských separatistů na Donbasu je v Rusku od léta ve vyšetřovací vazbě kvůli obvinění z podněcování k extremistické činnosti. Jako stoupenec války proti Ukrajině kritizoval ruské vojenské velení i prezidenta Vladimira Putina a označoval je za neschopné.

Na Letné přistál ikonický vrtulník. Češi na něj vybírají 105 milionů, pak zamíří na Ukrajinu

Na pražské Letné přistál legendární vrtulník UH-60 Black Hawk. Šlo symbolický akt spojený se 17. listopadem, tedy se Dnem boje za svobodu a demokracii a Mezinárodním dnem studentstva. Iniciativa Dárek pro Putina na něj chce vybrat mezi lidmi více než 100 milionů korun a ve spolupráci s ministerstvem poslat na Ukrajinu. Za celým projektem stojí mimo jiné Zdeněk Ondráček, stroj ponese jméno Čestmír. Na událost upozornil deník iDnes.cz.