reklama
CNN Prima News Vladimir Putin

Vladimir Putin

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimir Putin“

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci

22. ledna 2022 18:32

Západ se stále více obává, že dojde k ruské invazi na Ukrajinu. Americká ambasáda v Kyjevě chce ze země dostat všechny postradatelné diplomatické pracovníky i s jejich rodinami. Španělsko už vyslalo své válečné lodě, které se mají připojit k loďstvu NATO ve Středozemním a Černém moři. Mnoho dalších evropských zemí se snaží na území Ukrajiny dostat vojenskou techniku. V tom jim ale často brání Německo, jehož přístup k Ukrajině by se dal považovat za velmi chladný.

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ

22. ledna 2022 00:02

Pokud by došlo k válce mezi Ruskem a Ukrajinou, pro Moskvu by bylo lepší zaútočit hned, než bude druhá největší země Evropy lépe vyzbrojená. Uvedl to v pořadu 360° analytik Lukáš Visinger, který poukázal i na kritiku ze strany radikální pravice vůči ukrajinskému prezidentovi. Podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Pavla Žáčka (ODS) musíme být kvůli vypjatým vztahům připraveni na jakýkoli scénář a být dostatečně vybaveni k tomu, abychom pomohli Ukrajině. Zatím je však podle něj modernizace naší armády nedostatečná.

Rusové hodně blafují. Rozhodli se Ukrajince šikanovat, tvrdí Šedivý

18. ledna 2022 09:19

K masivnímu útoku na Ukrajině ze strany Ruska nedojde. Moskva totiž hodně blafuje a rozhodla se Ukrajince šikanovat. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl armádní generál v záloze, vedoucí Katedry bezpečnostních studií CEVRO Institutu Jiří Šedivý. Nevyloučil ale, že by mohlo dojít pravděpodobně k „bojůvkám“ na hranicích.

Kdy zlevní plyn? Nord Stream 2 zahájí provoz už v půlce roku, odhaduje jeden z jeho šéfů

7. ledna 2022 11:16

O plynovodu Nord Stream 2, který pod hladinou Baltského moře propojuje Rusko s Německem, nemělo být v dohledné době přijato žádné rozhodnutí. Potrubí tak může zůstat ležet ladem až do druhé poloviny letošního roku. Jenže šéf společnosti, která výstavbu Nord Streamu 2 kofinancovala, tvrdí, že se zprovoznění o několik měsíců uspíší.

Nejplešatějším národům světa vládnou Evropané. Jak jsou na tom Češi?

3. ledna 2022 09:06

Plešatí muži svůj vlasový hendikep občas v nadsázce vysvětlují tím, že jsou dalším vývojovým typem člověka v dlouhé evoluční řadě. Příroda prý reaguje na vynález čepic, a tak zařídila, že je porost na hlavě zbytečný. Kdo je nejmocnějším plešounem světa? Ve kterých zemích najdete největší podíl mužů bez husté kštice a jak si stojí Češi?

reklama