reklama
CNN Prima News voják

voják

Výpis příspěvků ke štítku „voják“

Chránil jsem Pitta i prince George, chlubil se falešný bodyguard. Po ostudě okradl otce

Zajímavé příběhy z ochrany slavných osobností sloužily 53letému Edwardu Stewartovi k tomu, aby získal respekt a zaujal ženy. Na svých profilech na sociálních sítích navíc uváděl, že je bývalý člen speciální jednotky britské armády SAS. Mezi jeho svěřence se měli řadit například princ William nebo herec Brad Pitt. U královské rodiny údajně zůstal, aby chránil prince George před teroristickými útoky. Falešný bodyguard pak po provalení svých lží okradl vlastního otce – válečného veterána z druhé světové války.

Z Francie se vrátil pro snoubenku, jako politický vězeň skončil 16 let za mřížemi

Muži určení k likvidaci – říkalo se jim muklové. Lidé na okraji společnosti a „ničitelé“ tehdejšího socialistického státu. Mezi ně patřil i plukovník Josef Čech, člověk, který jako politický vězeň strávil necelých šestnáct let v kriminále. Životní příběh tohoto muže by se mohl stát předlohou mnoha knih a filmů. Jak ho vnímaly jeho děti a jaký zůstal v jejich vzpomínkách? U příležitosti Dne památky obětí komunistického režimu to v rozhovoru přiblížil jeho syn Jan.

Atomovku na Belgii neshodí, tvrdí exkriminalista. Země žije honem na „Ramba“

V nevídanou celonárodní událost přerostlo v Belgii neúspěšné dvoutýdenní pátrání po uprchlém ozbrojeném vojákovi, který vyhrožoval likvidací známého virologa prosazujícího tvrdá pandemická omezení. Zatímco ministryně obrany čelí kvůli útěku a bezvýsledné pátrací snaze stovek vojáků výzvám k odstoupení, tisíce Belgičanů dávají najevo sympatie uprchlíkovu ráznému odmítání koronavirových zákazů. Napjatou situaci ještě vyhrotil zmíněný vědec hlídaný policií na neznámém místě, když se do radikálových stoupenců pustil v internetové diskuzi.

Neznámé dopisy T. G. Masaryka a K. Čapka: Historik je objevil u dcery odbojáře

„Směl-li bych Vás pozvat na černou kávu a chvilku hovoru, kdykoliv by se Vám hodilo, stačí mě zavolat na číslo 54211,“ napsal spisovatel Karel Čapek v dopise z roku 1937 přednostovi Vojenské kanceláře prezidenta republiky Sylvestru Bláhovi. Dopis se zachoval v rodině Bláhovy neteře Dagmar Hamšíkové, kde ho v minulých dnech objevil historik Jan B. Uhlíř.

Belgický Rambo stále uniká. Na hrobě rodičů nechal medaile, přítelkyně poslala vzkaz

Po bývalém belgickém vojákovi Jürgenu Coningsovi se slehla zem. Již několik dní po něm pátrá stovka policistů, armáda i vrtulníky. Conings, přezdívaný Rambo, opustil jednotku začátkem týdne, s sebou vzal raketomety, kulomet a další munici. Nechal po sobě dopisy, ve kterých vyhrožoval státu, armádě i zdravotnictví. Na hrobě svých rodičů měl navíc nechat své válečné medaile.

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Letos v červnu mu bude 94 let. Když v roce 1944 oslavil sedmnácté narozeniny, musel rukovat do wehrmachtu. „Přidělili mě ke kumpanii Jäger-Ersatz-Bataillon 49, to si pořád dobře pamatuji,“ vzpomíná vitální veterán Josef Bialas z Hlučínska exkluzivně pro CNN Prima NEWS. Tohle vyprávění zatím česká média ani dokumentaristé z Paměti národa nezaznamenali, Bialas se totiž celý život snažil válku vytěsnit z paměti: „Nerad o ní mluvím. Hodně vojáků kolem mě popadalo, tam jsem našel ruku, tam zas nohu...“

reklama