CNN Prima News voják

voják

Výpis příspěvků ke štítku „voják“

Jatka na Ukrajině v listopadu pokořila všechny rekordy. Kvůli bitvě krvavější než Bachmut

Ruská armáda během listopadu ztratila na Ukrajině více než 28 tisíc vojáků. Vyplývá to ze zpráv ukrajinského generálního štábu a z jeho jednotlivých denních hlášení, která analyzovala redakce CNN Prima NEWS. Podle údajů kyjevského vedení jde jednoznačně o nejkrvavější měsíc pro okupanty od vypuknutí invaze. Pomyslné prvenství do té doby držel letošní říjen a před ním únor 2023. I když konkrétní čísla nelze nezávisle ověřit, o značných ruských ztrátách hovoří i západní analytici či britské ministerstvo obrany.

Krvavá přestřelka očima vojáka. Ukrajinec schytal kulku do prsou, přesto pokračoval v palbě

Ukrajinská 3. útočná brigáda absolvovala další krvavý střet s ruskými okupanty u doněckého Bachmutu. Drsnou přestřelku u lesní cesty natočil jeden z ukrajinských vojáků na kameru GoPro. Během bojů byl postřelen do oblasti hrudníku. Přesto obránce nadále pálil na nepřátelské pozice z kulometu. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v době ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Boj o život v přímém přenosu. Izraelský hrdina deptal teroristy z Hamásu, zachránil sedm lidí

Izraelci zveřejnili srdcervoucí příběh vojáka Anera Elyakima Shapira, který se během masakru ze 7. října schovával společně s několika civilisty v jednom z protileteckých krytů nedaleko od osady Reim. Na zveřejněných záběrech je vidět, že zatímco teroristé z radikálního palestinského hnutí Hamás házeli do uzavřeného prostoru jeden granát za druhým, Shapiro je ještě před explozí vrhal zpět. Smrtelně ho zranila až osmá výbušnina. Voják, který v den masakru nebyl ve službě a neměl u sebe ani zbraň, díky svému hrdinskému vzdoru zachránil život sedmi civilistům.

Překvapivý nepřítel Rusů? Divočáci napadli okupanty u Černobylu, jeden zemřel, píší Ukrajinci

Na sociální síti Telegram se šíří zprávy o kuriózní události, k níž mělo dojít na severu Ukrajiny poblíž jaderné elektrárny v Černobylu. Malé skupině ruských sabotérů a zvědů se údajně povedlo překonat bělorusko-ukrajinskou hranici, čímž pronikli na území napadené země. V tamním lese je mělo překvapit stádo divokých prasat, přičemž jeden z okupantů prý přišel o život. „Bojoví kanci zorganizovali hon na ruské sabotéry,“ glosovala ukrajinská agentura Unian. Ukrajinská ani ruská armáda zmíněný příběh nepotvrdily.

Brutální poprava devítičlenné rodiny na Ukrajině: Kulky zasáhly i dvě děti, když spaly

V poklidu spali v postelích, když je někdo chladnokrevně zastřelil. Takový byl osud devítičlenné rodiny z ukrajinského města Volnovacha, které je od začátku invaze okupováno Ruskem. Hororové snímky sdílela ukrajinská prokuratura. Ukrajina tvrdí, že vraždy sedmi dospělých a dvou dětí jsou odplata za to, že rodina dům neopustila „ve prospěch ruské armády“. Další verzí vyšetřovatelů je sousedský spor. Obě strany – Ukrajina a Rusko – případ vyšetřují.

Jen počkej, zajíci. Zvíře před ruským vojákem zachránil ukrajinský granát. Video oblétlo svět

Ukrajinská 66. mechanizovaná brigáda sdílela kuriózní záběry z okupovaného území. Na videu je vidět ruský voják, který si nesl uloveného zajíce z lesa. Po explozi granátu chycený savec využil situace a okupantovi doslova vyskočil ze sevření. Materiál sdílelo i ukrajinské ministerstvo obrany, přičemž uživatelé na sociálních sítích vymýšlejí nejrůznější vtipy. Zmíněna byla i narážka na kultovní sovětský animovaný seriál Jen počkej, zajíci!

Měsíční jatka na Ukrajině a absolutní rekord. Rusové za říjen ztratili 23 tisíc vojáků

Ruská armáda během letošního října ztratila na Ukrajině asi 23 tisíc vojáků. Vyplývá to ze zpráv ukrajinského generálního štábu a z jeho jednotlivých denních hlášení, která analyzovala redakce CNN Prima NEWS. Podle údajů kyjevského vedení tak jde o vůbec nejkrvavější měsíc pro okupanty od vypuknutí invaze. Pomyslné prvenství do té doby držel únor 2023. I když konkrétní čísla nelze nezávisle ověřit, o značných ruských ztrátách v posledních týdnech hovoří i západní analytici.

Záběry totální anarchie. Ukrajinci zaskočili početný konvoj, okupanti vzali nohy na ramena

Ukrajinská 31. mechanizovaná brigáda sdílela záznam z drtivého úderu na početný ruský konvoj těžké techniky v minovém poli v Doněcké oblasti. Posádku kolony složené z tanků a dalších obrněných vozidel ukrajinský útok očividně zaskočil. Po vypuknutí dělostřelecké salvy vznikl na poli totální zmatek. Některé stroje Ukrajinci zničili, další vozy ruští vojáci opustili, aby si sami zachránili kůži. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Uměl čtyři řeči, psal básně a miloval šachy aneb Tváří v tvář padlým ukrajinským vojákům

V pouhých čtyřiadvaceti letech zemřel v bojích o ukrajinské město Kupjansk a jeho tvář teď mohli spatřit i Češi. Stejně jako obličeje dalších ukrajinských vojáků, kteří zahynuli v bojích s ruskou okupační armádou. „Ve statistikách padlých, které přicházejí z fronty, jsou to jen čísla. V konfrontaci s jejich fotografickými portréty najednou prožíváme utrpení konkrétních lidí. Mnohé ty snímky, na nichž vidím oči dosud živých vojáků, které planou láskou, mi asi ještě dlouho zůstanou v paměti,“ říká polská konzulka v České republice Izabella Wołłejko-Chwastowicz. Generální konzulát Polské republiky v Ostravě totiž Čechy seznámil s dvanácti padlými obránci Ukrajiny. A na téměř dětské tváře mnohých z nich opravdu nelze hned tak zapomenout...