reklama
CNN Prima News volný čas

volný čas

Výpis příspěvků ke štítku „volný čas“

Lákalo by vás dočasně bydlet v prodejně IKEA? Řetězec se mění k nepoznání

Švédský nábytkářský řetězec IKEA testuje nový formát prodejen, kde bude vedle nakupování možné trávit i volný čas. Hledá pro své obchody lepší uplatnění v éře nákupů přes internet. IKEA si k tomuto účelu vybrala zatím dva obchody – jeden v Šanghaji a druhý ve Vídni. Nový formát především zbaví prodejnu typické změti uliček, ve kterých se mnoho lidí ztrácí. Informuje o tom list The Wall Street Journal (WSJ).

Další ocenění pro Primu. Porotu zaujalo Slunečné léto a Cool Highjump Tour

Po dvou oceněních v rámci CZECH TOP 100 a soutěže Kancelář roku získala skupina Prima další ocenění od České eventové asociace (ČEA). Se svou agenturou Solootions byla hned dvakrát oceněna za eventy pro veřejnost, které pořádala loňský rok. V kategorii B2C eventů na podporu vztahů se zákazníky se na druhé příčce umístilo Prima Slunečné léto, kdy ikonický žlutý autobus objel sedmnáct lokalit v rámci celé České republiky. V kategorii Zábava a showbusiness se na třetím místě umístil COOL HIGHJUMP TOUR – exhibice skokanů na pražské náplavce, kdy ti nejlepší skákali do Vltavy ze 17metrové věže.

V Praze má vzniknout obrovský lázeňský komplex. Podívejte se, jak bude vypadat

U Hostivařské přehrady na Praze 11 by mohl v příštích letech vzniknout obrovský lázeňský komplex. Lázně Bohdaneč plánují na území 27 hektarů vybudovat zařízení, které má být zaměřeno na rehabilitaci pohybového ústrojí. Celý projekt by měl být spojený s celkovou revitalizací území a vznikem sportovních areálů či nové rozhledny. Velká oblast u oblíbené Hostivařské přehrady by proto měla projít výraznou proměnou. Kritici se ale obávají nepřiměřeného zatížení komunikací na pražském Jižním Městě.

Děti přicházejí o zlomové okamžiky života. Navždy je to poznamená, říká vedoucí kroužků

Rok s koronavirem děti na rozdíl od dospělých vnímají jako obrovský kus života. Řada z nich si ani nedokáže představit návrat do škol a myslí si, že to tak zůstane na vždy, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitelka Domu dětí a mládeže Ulita na Praze 3 Kateřina Jarošová. Děti i dospívající podle ní přichází o zásadní životní okamžiky, fungování se spolužáky v kolektivu i přijímání různých sociálních rolí a některé to může navždy ovlivnit.

Letní kina opět získávají na popularitě. Kam na promítání pod širým nebem?

Letní kina patřila mezi oblíbené kulturní zážitky v devadesátých letech a poslední době opět získávají na popularitě. Především během letních prázdnin se promítá v mnoha městech i obcích a kina pod širým nebem se stávají vyhledávanou atrakcí pro chataře, chalupáře, nebo třeba obyvatele kempů a další rekreanty. Na některých místech pořadatelé zajišťují i občerstvení, půjčují deky nebo promítání spojují s dalším kulturním programem.

reklama