CNN Prima News volný čas

volný čas

Výpis příspěvků ke štítku „volný čas“

Češi navzdory krizi více cestují a užívají si volného času. Při nákupech upřednostňuji malé a střední e-shopy

Největší poskytovatel e-shopové platformy v České republice Shoptet hlásí vzrůstající trend oblíbenosti nákupů v malých a středně velkých českých e-shopech. Za druhý kvartál letošního roku dosáhl souhrnný obrat e-shopů na platformě Shoptet v České republice výše 14 mld. korun. E-shopy na platformě Shoptet tak přesáhly čtvrtinový podíl na celkovém obratu e-commerce u nás. V současnosti tak je přes malé a střední e-shopy utracena každá čtvrtá koruna v internetových obchodech. Obrat je navíc o 8 % vyšší než v prvním kvartále letošního roku a oproti druhému kvartálu loňského roku se zvýšil o 19 %. Největší nárůst hlásí e-shopy zaměřené na cestování, a to o 45 %. Naopak více než třetinový propad zaznamenaly sběratelské předměty. Propad o 17 % hlásí také segment erotických pomůcek, který právě v prvním kvartále letošního roku dominoval v nárůstu obratu.

Bez nároku na odměnu, ale s úctyhodným cílem. Jak můžete pomoci osamělým seniorům?

Více než čtyři tisíce dobrovolníků humanitární organizace ADRA pomáhají osamělým seniorům, dlouhodobě nemocným, dětem v dětských domovech či zdravotně a mentálně postiženým osobám. Těmto lidem věnují část svého volného času: bez nároku na finanční odměnu a s jasným cílem zlepšit někomu den. Pomocnou ruku můžete nabídnout i vy – ať už tím, že se sami stanete dobrovolníky, nebo finančním darem. Učinit tak můžete například prostřednictvím sbírky na stránkách Znesnáze21.

Děkan z VŠE Ševčík na demonstracích: Studenti se bouří, rektor zvažuje jeho odvolání

Jsem tu ve volném čase, nereprezenuji názor žádné instituce. Tak mluví o svém vystoupení na protivládní demonstraci děkan Vysoké školy ekonomické (VŠE) Miroslav Ševčík. Studentům však vadí, že si ho lidé spojují s organizátory demonstrace, a tak poškozuje jméno VŠE. Podle rektora školy je ve hře Ševčíkovo odvolání. Jde jen o to, aby ho dobře zdůvodnil.

Do hasičů na kolech napálilo auto, dva z nich zemřeli. Kolegové poslali srdceryvný vzkaz

V pondělí otřásla Slovenskem tragická nehoda, ke které došlo u obce Sása v okrese Zvolen. 53letý řidič Range Roveru v zatáčce najel do cyklistů, dva svým zraněním podlehli. Jak se následně ukázalo, jednalo se o hasiče, kteří trávili volný čas na výcviku aktivně na kolech. Celý sbor nyní truchlí nad ztrátou svých dvou členů. Co nehodě předcházelo, je nadále předmětem vyšetřování, policisté však pracují s jednou verzí.

Bartoš: Doba je zlá, na túry s Rakušanem už nechodím. Politiku řeším i doma s manželkou

Před volbami do Poslanecké sněmovny se lídři Pirátů a STAN díky společné koalici dost sblížili. Ivan Bartoš (Piráti) v letním speciálu 360° prozradil, že aktuálně už na společná setkání s Vítem Rakušanem (STAN) nemají tolik času. Rakušan se podle něj často nedostane ani z práce v Praze za rodinou do Kolína a oba se snaží trávit maximum času se svými rodinami. Šéf Pirátů rovněž poodhalil, jaký má vztah k oblekům a jak jeho práce ovlivňuje celou rodinu.

Velké herní žně. Vychází hned několik nejočekávanějších titulů roku, na co se těšit?

Hráče videoher čeká abnormálně štědrá jarní sezóna. Vydání se v následujících dnech i týdnech dočká hned několik napjatě očekávaných titulů, na kterých se pracovalo dlouhé roky. Na své si přijdou milovníci strategií, fantasy světů, závodů i adrenalinových stříleček napříč herními zařízeními. Redakce CNN Prima NEWS vybrala deset titulů, které by vášnivým i občasným hráčům neměly uniknout.

Vzniká hra z období husitských tažení. Dělá na ní jediný Čech, spustil crowdfunding

Husitské tažení do Slezska se špetkou magie. Tak by se dala popsat chystaná počítačová hra 1428: Shadow over Silesia, která sleduje skutečné historické události na českém území. Na titulu dělá jediný Čech – vývojář Petr Kubíček. Redakci CNN Prima NEWS sdělil, že původně na hře pracoval ve volném čase a financoval ji z vlastních úspor, nyní ale odstartoval crowdfundingovou kampaň na Hithitu, aby vývoj českého titulu z husitského prostředí dotáhl do zdárného konce. Hře nebude chybět ani český dabing.

Mladý lékař má nemoc jako Gross. Místo na fotbale bojuje na vozíku a dál pomáhá v nemocnici

Amyotrofická laterální skleróza (ALS) patří mezi vážná neurologická onemocnění. Nemocný postupně ztrácí schopnost ovládat pohyblivost svalů. Tuto diagnózu si vyslechl před pěti lety i Jakub Rychlík (34 let). Mladému lékaři se otočil život vzhůru nohama. Přestože kvůli ALS skončil na vozíku a musel se vzdát většiny svých oblíbených aktivit, pracuje stále na částečný úvazek v nemocnici a veškerý volný čas pak tráví se svou rodinou.

Lákalo by vás dočasně bydlet v prodejně IKEA? Řetězec se mění k nepoznání

Švédský nábytkářský řetězec IKEA testuje nový formát prodejen, kde bude vedle nakupování možné trávit i volný čas. Hledá pro své obchody lepší uplatnění v éře nákupů přes internet. IKEA si k tomuto účelu vybrala zatím dva obchody – jeden v Šanghaji a druhý ve Vídni. Nový formát především zbaví prodejnu typické změti uliček, ve kterých se mnoho lidí ztrácí. Informuje o tom list The Wall Street Journal (WSJ).

Další ocenění pro Primu. Porotu zaujalo Slunečné léto a Cool Highjump Tour

Po dvou oceněních v rámci CZECH TOP 100 a soutěže Kancelář roku získala skupina Prima další ocenění od České eventové asociace (ČEA). Se svou agenturou Solootions byla hned dvakrát oceněna za eventy pro veřejnost, které pořádala loňský rok. V kategorii B2C eventů na podporu vztahů se zákazníky se na druhé příčce umístilo Prima Slunečné léto, kdy ikonický žlutý autobus objel sedmnáct lokalit v rámci celé České republiky. V kategorii Zábava a showbusiness se na třetím místě umístil COOL HIGHJUMP TOUR – exhibice skokanů na pražské náplavce, kdy ti nejlepší skákali do Vltavy ze 17metrové věže.