CNN Prima News Vršovice

Vršovice

Výpis příspěvků ke štítku „Vršovice“

Tajemný chirurg „vykuchal“ mladé dívky z Prahy a Ostravy. Nikdy nebyl odsouzen

Dita Hrabánková a Kamila Fajtová. Dvě dívky, které se nikdy nepotkaly, od sebe bydlely stovky kilometrů. Jedna v Praze, druhá v Ostravě-Porubě. Přesto je nejspíše pojí stejný osud, stejný příběh, stejný vrah. „Tajemný“ chirurg – údajně vysoký, silný blonďák, který na začátku devadesátých let svou brutalitou děsil Československo. Další případ, který řeší videopodcast HLASY ZLOČINU.

Vnitřnosti jako trofeje, či na prodej? Devadesátkový zabiják ‚‚chirurg’‘ děsil obyvatele Česka

Dita Hrabánková a Kamila Fajtová. Dvě dívky, které se nikdy nepotkaly. Dělily je od sebe stovky kilometrů. Přesto je, podle přesvědčení mnohých kriminalistů, má na svědomí jeden a ten samý vrah. Tajemný „chirurg“, který na začátku devadesátých let děsil obyvatele Ostravy a Prahy. Těla svých obětí zbavoval vnitřních orgánů a detektivům se ho nikdy nepodařilo dopadnout.

Dramatický zásah ve Vršovicích: Muž měl věznit ženu v bytě, policie ho již zadržela

Aktualizováno

Policisté v pondělí ráno zasahovali v pražských Vršovicích, kde podle prvních informací muž zadržoval v bytě ženu a údajně ji ohrožoval střelnou zbraní. Zprávu zveřejněnou na twitterovém účtu potvrdila mluvčí policie Violeta Siřišťová. Následné vyšetřování podle ní ukázalo, že muž ženu pravděpodobně neohrožoval. Policie navíc v bytě našla jen napodobeninu pistole, ze které se při sportu zvaném airsoft střílí malými plastovými kuličkami.

V pražských Vršovicích se utrhl svah s dvoupodlažním domem. Zničených je i několik aut

Aktualizováno

V ulici Na Královce v pražských Vršovicích se v noci na úterý utrhl svah s dvoupodlažní neobydlenou budovou určenou k demolici. Dolů se sesunula také tři auta. V budově zřejmě nikdo nebyl. Podle geotechnika, který místo prozkoumal, další sesuv nehrozí, sdělil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Část ulice Na Královce však zůstává preventivně uzavřená, dodal.

Zemřel legendární český fotograf. Proslavily ho snímky zachycující absurditu i humor

Ve věku 84 let zemřel v pondělí fotograf František Dostál, dokumentarista a reportér, který zachycoval absurditu všedního dne i neobyčejných setkání. O jeho úmrtí informovala jeho partnerka Alena Vykulilová. Dostálovým nejslavnějším souborem je kolekce Letní lidé, který vytvořil mezi roky 1968 až 1990 ve Zlenicích na řece Sázavě. Dokumentoval v něm přes dvě desítky let rekreaci obyčejných lidí na říční plovárně.

Prasklé potrubí a výpadek na celé hodiny. Tisíce pražských domácností byly bez tepla

Noční havárie teplovodu ve čtvrtek na několik hodin přerušila dodávky tepla zhruba do 20 000 domácností v jihovýchodní části Prahy. Důvodem byla závada na potrubí. Část odběratelů byla díky záložním zdrojům připojena k teplu už ráno, další části města postupně během dne. Nejdéle, asi do 18:00, čekali na obnovení dodávek lidé ve Vršovicích, uvedl mluvčí společnosti Pražská teplárenská Marek Pšeničný.