CNN Prima News Vršovice

Vršovice

Výpis příspěvků ke štítku „Vršovice“

Zemřel legendární český fotograf. Proslavily ho snímky zachycující absurditu i humor

7. prosince 2022 00:08

Ve věku 84 let zemřel v pondělí fotograf František Dostál, dokumentarista a reportér, který zachycoval absurditu všedního dne i neobyčejných setkání. O jeho úmrtí informovala jeho partnerka Alena Vykulilová. Dostálovým nejslavnějším souborem je kolekce Letní lidé, který vytvořil mezi roky 1968 až 1990 ve Zlenicích na řece Sázavě. Dokumentoval v něm přes dvě desítky let rekreaci obyčejných lidí na říční plovárně.

Prasklé potrubí a výpadek na celé hodiny. Tisíce pražských domácností byly bez tepla

24. listopadu 2022 07:48

Noční havárie teplovodu ve čtvrtek na několik hodin přerušila dodávky tepla zhruba do 20 000 domácností v jihovýchodní části Prahy. Důvodem byla závada na potrubí. Část odběratelů byla díky záložním zdrojům připojena k teplu už ráno, další části města postupně během dne. Nejdéle, asi do 18:00, čekali na obnovení dodávek lidé ve Vršovicích, uvedl mluvčí společnosti Pražská teplárenská Marek Pšeničný.

Na pojistném se díky rostoucí konkurenci dají ušetřit tisíce. Na co si dát pozor?

19. dubna 2022 06:08

Také stále přemýšlíte, jak ušetřit? Zkuste se podívat na své pojistné smlouvy. Třeba na pojištění nemovitosti se dá ročně ušetřit pár set korun, a to i přesto, že ceny nemovitostí šly nahoru. Důvodem je rostoucí konkurence. Na pojištění vozu se dají dokonce ušetřit i tisíce korun ročně. Pokud budete pojišťovnu měnit, podívejte se, na co byste si měli dát pozor.

Lidé si berou na mušku ruské názvy ulic kvůli Ukrajině. Policie je zatím shovívavá

13. března 2022 21:39

Některá města v rámci podpory Ukrajiny mění názvy ulic. V Praze dokonce někdo samovolně upravil název ulice Ruská, správní orgány tomu zatím nevěnují pozornost. Něco jiného ale je, když někdo takzvaně vylepší dopravní značky. Jeden takový „umělec“ řádí na Plzeňsku. A v případě, že ho policisté dopadnou, mu hrozí tučná pokuta.

Hon na Lišky dopadl výtečně, začíná lov hráčů Slavie. Trpišovský chce vysoké částky

26. února 2021 12:38

Zástupci skalních fanoušků Slavie Praha před prvním utkáním s Leicesterem ozdobili podélnou tribunu v Edenu choreem s nápisem „Fox Hunting“, v překladu hon na lišky. Někdo si mohl říct, jestli to nebude spíš hvězdný anglický tým, který bude v play-off Evropské ligy nahánět „sešívané“. Ale opravdu, nakonec to byli myslivci z Vršovic, kteří po venkovní výhře 2:0 slavili postup do osmifinále. A zvláště někteří si dost pravděpodobně řekli o to, aby v létě zamířili do lepšího revíru.

Za ubodání bezdomovce dostal pět let vězení. Oběť ho podle soudu vylekala

9. září 2020 11:21

Za to, že loni v říjnu ubodal v pražských Vršovicích bezdomovce, půjde dvacetiletý Ondřej Kos na pět let do vězení. Odvolací senát mladíkovi o deset let snížil trest uložený v červenci pražským městským soudem. Jeho skutek z vraždy překvalifikoval na zabití. Kos totiž podle něj jednal v úleku a ve strachu. Muž se k činu přiznal.