CNN Prima News Vysoké Tatry

Vysoké Tatry

Výpis příspěvků ke štítku „Vysoké Tatry“

Nehoda se zázračným koncem. Česká turistka přežila 80metrový pád ve Vysokých Tatrách

Štěstí v neštěstí měla česká turistka ve Vysokých Tatrách na Slovensku, která přežila pád z osmdesáti metrů přes skalní práh z Velkého Hangu v Malé Studené dolině v oblasti Jezerní stěny. Horská záchranná služba transportovala sedmačtyřicetiletou ženu do popradské nemocnice kvůli podezření na zranění páteře. Na svých internetových stránkách o tom informovala slovenská horská služba.

Záchrana Češek v Tatrách. Horolezkyně uvízly mimo značené trasy, zasahovat musel vrtulník

Dvojici českých horolezkyň museli v pátek letecky evakuovat slovenští horští záchranáři poté, co se ženy dostaly do problémů při pohybu mimo značené trasy ve Vysokých Tatrách. Oznámila to Horská záchranná služba (HZS), která se zásahu účastnila. Češky po transportu vrtulníkem skončily v nemocnici, podrobnosti o jejich zdravotním stavu tisková zpráva neuvádí.

Drama v Tatrách. Manžela slovenské herečky trefil uvolněný kámen, zasahovali záchranáři

Horským záchranářům z Vysokých Tater se v pondělí podařilo vyprostit hned několik lidí. Do akce se totiž vypravili dvakrát. Nejprve pomáhali uvízlým horolezcům ze Slovenska a následně vyrazili na pomoc i českému dobrodruhovi Janu Poláčkovi, který se svou ženou, slovenskou herečkou a moderátorkou Lenkou Poláčkovou, zdolával pohraniční štít Vysokých Tater nesoucí název Volia veža. Poláčka po zásahu padajícího kamene převezli záchranáři do nemocnice s podezřením na zlomená žebra. Informoval o tom slovenský web Topky.sk.

Sněhová kalamita na Slovensku. Skiareály v Tatrách zavřely, na dálnici bouraly desítky aut

Aktualizováno

Sever Slovenska i jih Polska se potýkají s přívaly nového sněhu, situaci komplikuje silný vítr. Ve Vysokých Tatrách zastavila provoz lyžařská střediska v Tatranské Lomnici, ve Starém Smokovci a na Štrbském plesu. Úřady v okrese Žilina vyzvaly lidi, aby zůstali doma a pokud to není nutné, nejezdili o víkendu autem na severní Slovensko. Nepříznivé počasí se očekává i v neděli. Polský Tatranský národní park je kvůli nebezpečí pádu lavin celý uzavřený pro turisty.

Hledá se český turista. Zvěčnil nejúžasnější zážitek mého života, říká Lucia a chystá odměnu

Když se Slovenka Lucia vydala loni v červnu na výšlap na Jahňací štít, ještě netušila, že ji čeká nezapomenutelný zážitek. Její přítel ji na jednom z vrcholů Vysokých Tater požádal o ruku. Romantickou chvíli zachytil na mobil český turista, který se v daný okamžik nacházel poblíž. Nyní ho slovenský pár hledá, aby se mu za krásnou momentku odměnil.