reklama
CNN Prima News Vysoké Tatry

Vysoké Tatry

Výpis příspěvků ke štítku „Vysoké Tatry“

Tamara Kotvalová: Peníze pro mě nikdy nebyly skutečnou motivací

28. listopadu 2021 15:16

V nitru stále vzpomíná na těžké začátky v Tatrách, které jí poskytly cennou životní lekci, z níž do určité míry čerpá dodnes. Ráda by ji také předala dál svým dětem, zejména staršímu synovi Martinovi. Nic za to ale nežádá. Ví, že si každý z jejích potomků musí jít svou vlastní cestou, stejně jako kdysi ona sama. Ta její ji dovedla až k založení a mohutnému rozvoji společnosti Carollinum, ze které se stal tuzemský lídr v distribuci luxusního zboží.

Medvědů se bojíme, jsou přemnožení, shodují se chataři v Tatrách. Střet nepodceňují

18. září 2021 09:03

V horách žijeme dlouhé roky, přesto se medvědů bojíme, shodli se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS chataři ze slovenských Vysokých Tater. Jana Kalinčíková a Pavol Kulanga zdůraznili, že šelmy lidem nechtějí ublížit. V horách jsou podle nich ale přemnožené a čím dál tím více si proto zvykají na kontakt s lidmi, což je problém. Střet s nimi rozhodně nepodceňují.

Chata je má žena, zůstanu tu minimálně do smrti, říká syn slavného tatranského nosiče

14. září 2021 18:58

Manželku nemám, moje žena je Skalnatá chata, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Pavol Kulanga, syn Ladislava Kulangy – jednoho z nejslavnějších vysokohorských nosičů ve Vysokých Tatrách. „Král Tater“ zemřel před rokem v 71 letech poté, co si zlomil klíční kost. Proslavil se rekordy, když se mu na Skalnatou chatu podařilo vynést náklad o hmotnosti 211 kg, na Zámkovského chatu 207,5 kg a na Téryho chatu 151 kg. Syn jde v jeho šlépějích a na otce vzpomíná zábavnými historkami.

V Tatrách zahynul horolezec. Zemřel po pádu, když se ve 200 metrech odjistil

8. srpna 2021 19:29

Na slovenské straně Vysokých Tater zahynul 37letý polský horolezec, který se zřítil ze štítu Žabí kôň (Žabí kůň), považovaného za jeden z nejhůře dostupných tatranských štítů. S odvoláním na slovenskou horskou službu to v neděli oznámila polská tisková agentura PAP. Podle slovenské televize JOJ byla příčinou smrti fatální chyba, kterou horolezec udělal při slaňování, když se ve více než 200metrové výšce odjistil.

Slovensko vyhlíží turisty, největší zájem je o Tatry. Jaké podmínky platí pro Čechy?

18. června 2021 21:03

Slovensko rozvolňuje a připravuje se na letní turistickou sezónu. Ubytovací zařízení v Bratislavě, Slovenském ráji i Tatrách evidují zvýšený zájem, stále ale mají volné kapacity. S cenami navíc zamávala pandemie koronaviru, restaurace a služby zdražily o zhruba 10 procent, řekl český velvyslanec Tomáš Tuhý v pořadu Interview na CNN Prima NEWS. Jaké konkrétní podmínky platí pro vycestování na Slovensko a na co si dát pozor?

Sáňkaře ze sjezdovek vyhání policie. Přeplněné hory hlásí i Slovensko a Německo

4. ledna 2021 10:55

Zavřené lyžařské areály lákaly k návštěvě nejen u nás, ale i na Slovensku či v Německu. Lidé vyměnili lyže za boby a sáňky a vydali se na sjezdovky. V sousedním Německu se situace vyhrotila natolik, že milovníky zimních radovánek ze svahů vyháněla policie. Ta zjistila několik desítek přestupků proti přísným hygienickým nařízením.

reklama