CNN Prima News Vysoké Tatry

Vysoké Tatry

Výpis příspěvků ke štítku „Vysoké Tatry“

Tragická nehoda v Bratislavě stála život mladého brankáře. Slova manažera týmu trhají srdce

4. října 2022 19:18

Mezi pěti zesnulými při tragické nehodě v Bratislavě byl i vysokoškolský student a fotbalový brankář Marek Vojtaššák se svou přítelkyní trenérkou gymnastiky Broňou Božoňovou. Událost tak těžce zasáhla Milana Šefce, manažera fotbalového klubu Vysoké Tatry, ve kterém mladý sportovec působil. „Nemůžu se z toho vzpamatovat,“ smutnil.

Turisty na hoře Kriváň zasáhl blesk, jeden člověk zemřel, další je v nemocnici

15. srpna 2022 17:52

Skupinu turistů z Polska zasáhl na hoře Kriváň v pondělí odpoledne blesk, informovala Zuzana Hopjaková, mluvčí společnosti Air Transport Europe, která v zemi provozuje vrtulníkovou záchranku. Na místě zemřel jeden muž. Dalšího zraněného turistu, kterého zásah bleskem odhodil a který utrpěl úraz páteře, ve stabilizovaném stavu vrtulník dopravil do nemocnice v Popradu.

Tamara Kotvalová: Peníze pro mě nikdy nebyly skutečnou motivací

28. listopadu 2021 15:16

V nitru stále vzpomíná na těžké začátky v Tatrách, které jí poskytly cennou životní lekci, z níž do určité míry čerpá dodnes. Ráda by ji také předala dál svým dětem, zejména staršímu synovi Martinovi. Nic za to ale nežádá. Ví, že si každý z jejích potomků musí jít svou vlastní cestou, stejně jako kdysi ona sama. Ta její ji dovedla až k založení a mohutnému rozvoji společnosti Carollinum, ze které se stal tuzemský lídr v distribuci luxusního zboží.

Medvědů se bojíme, jsou přemnožení, shodují se chataři v Tatrách. Střet nepodceňují

18. září 2021 09:03

V horách žijeme dlouhé roky, přesto se medvědů bojíme, shodli se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS chataři ze slovenských Vysokých Tater. Jana Kalinčíková a Pavol Kulanga zdůraznili, že šelmy lidem nechtějí ublížit. V horách jsou podle nich ale přemnožené a čím dál tím více si proto zvykají na kontakt s lidmi, což je problém. Střet s nimi rozhodně nepodceňují.

Chata je má žena, zůstanu tu minimálně do smrti, říká syn slavného tatranského nosiče

14. září 2021 18:58

Manželku nemám, moje žena je Skalnatá chata, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Pavol Kulanga, syn Ladislava Kulangy – jednoho z nejslavnějších vysokohorských nosičů ve Vysokých Tatrách. „Král Tater“ zemřel před rokem v 71 letech poté, co si zlomil klíční kost. Proslavil se rekordy, když se mu na Skalnatou chatu podařilo vynést náklad o hmotnosti 211 kg, na Zámkovského chatu 207,5 kg a na Téryho chatu 151 kg. Syn jde v jeho šlépějích a na otce vzpomíná zábavnými historkami.