reklama

vzkaz

Výpis příspěvků ke štítku „vzkaz“

Experiment japonských školáků pokračuje i po 37 letech. Na Havaji vyplaval vzkaz v lahvi

Tichý oceán vyplavil na Havaji lahev se vzkazem, kterou před 37 lety vhodili do moře studenti japonské střední školy v rámci vědeckého experimentu. Cílem pokusu bylo monitorování oceánských proudů, uvedl web The Guardian. V letech 1984 a 1985 školáci hodili do oceánu poblíž Tokia 750 lahví. Od té doby se našly na 17 místech planety. Například na japonském ostrově Okinawa, v Číně, na Filipínách nebo na západním pobřeží USA.

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl

Dánsko má v plánu zakázat vězňům, kteří jsou odsouzeni na doživotí, aby skrze dopisy a telefonáty navazovali romantické vztahy. K tomuto kroku chce vláda přistoupit zejména kvůli fanynkám, které odsouzeným zasílají desítky až stovky dopisů. Co si o návrhu dánské vlády myslí nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který si až do udělení milosti odpykával doživotní trest? Svůj názor sdělil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Neplačte pro mě. Známý herec sdílel mrazivý vzkaz, za šest dní ho našli mrtvého

Když poslední srpnový den herec Michael K. Williams sdílel příspěvek na svých sociálních sítích, nikdo netušil, že bude jeho poslední. Jen o šest dní později byl herec ze seriálu The Wire – Špína Baltimoru, nalezen mrtvý ve svém bytě ve Williamsburgu. Příčina smrti není jasná, existuje však podezření na předávkování heroinem. V příspěvku na Instagramu publikoval klip svého kolegy Tracyho Morgana „Neplačte pro mě“.

Krutý osud triatlonisty Jakuba: Vyhrál závod, pak zemřel po srážce s vozem papežovy kolony

Měl to být den plný příjemných aktivit. Když slovenský triatlonista Jakub Mészáros v sobotu ovládl závod v Poľaně, vyrazil do Budapešti. Zde se 30letý sportovec připojil ke svým kamarádům a triatlonovým kolegům k rozlučce se svobodou. Během zábavy ho však srazilo auto. To mělo patřit do papežovy kolony a podle svědků jelo velmi rychle. Střet s mikrobusem Mészáros nepřežil.

Zeman? Bytostně odporný pseudonadčlověk, reagoval Babiš mladší na vzkaz prezidenta

Údajně náhodné setkání premiéra Andreje Babiše (ANO) se synem při zahájení kampaně hnutí ANO v Ústí nad Labem dalo vzniknout řadě spekulací. Podle mnohých bylo rodinné setkání a slova Babiše mladšího zinscenované režisérem Vítem Klusákem. Prezident Zeman jeho možné aktivity odsoudil a vyjádřil podporu premiérovi. To si ale Andrej Babiš mladší nenechal líbit.

Dojemné vzpomínky na zesnulého běžce z Mont Blancu: Dělal mě lepším, teď je pryč

Tragický pád běžce Ondry při závodě Ultra Trail du Mont Blanc z noci na středu zasáhl Česko. Oblíbený 35letý muž byl pro mnohé vzorem a blízkým přítelem. Kolegové z běžecké komunity nyní nešetří vzpomínkami a připomínají, jakou oporou pro ně byl. Na sociálních sítích jsou zveřejněny emotivní vzkazy, které oslavují nadaného běžce a člověka „se srdcem na správném místě“.

Očkovaní s rouškou, neočkovaní bez, visí na ordinaci praktika u Brna. Hořejší zuří

Názory lékařů v otázce očkování lidí proti koronaviru se různí. Svůj nesouhlas s vakcinací dětí vyjádřila například praktická lékařka z Přeštic Anna Urbanová, když na dveře své ordinace vylepila vzkaz, že jim vakcínu aplikovat nebude. Odmítavé sdělení si pak měl vylepit i praktický lékař Radan Dolíhal na okna své ordinace v Rosicích. Lidi, kteří jsou očkovaní, ve vzkazech vyzývá, aby si při příchodu nasadili roušky. „Pacienti neočkovaní na covid mohou do ordinace bez nich,“ upřesňuje.

reklama