vzkaz

Výpis příspěvků ke štítku „vzkaz“

Přání vám splním a z politiky neodejdu, vzkázal Zeman z nemocnice

Exprezident Miloš Zeman v úterý večer na svém Facebooku poděkoval za přání brzkého uzdravení a zároveň prohlásil, že se nechystá z politiky odejít. Bývalý prezident je po čtvrteční operaci ve stabilizovaném, avšak vážném stavu. Musel být operován kvůli kritickému nedokrvení nohy, které způsobila krevní sraženina. Jak dlouho zůstane v nemocnici v pražském Motole, nelze nyní určit.

O kapitulaci Německa věděl dřív než zbytek světa. 50 let musel o dešifrovaném vzkazu mlčet

Bernard Morgan slavil 18. narozeniny v den, kdy se přihlásil do armády. O dva roky později se jako nejmladší seržant Royal Air Force (RAF) vylodil se svou jednotkou na Den D v Normandii. A byl to právě mladý dešifrant kódů, který o zhruba 48 hodin dříve než zbytek světa věděl, že 2. světová válka končí. Rozluštěnou německou zprávu, o níž 50 let nesměl promluvit, má dodnes v držení. Nabídky muzeí odmítá, chce, aby si tuto část historie po jeho smrti uchovala rodina. Veterán – který za skutečné hrdiny považuje padlé vojáky, letce, námořníky a civilisty – 7. února oslavil 100. narozeniny.

Vlhová emotivním vzkazem dojala fanoušky. Záběry jejího hrůzného pádu obletěly svět

Udělám vše pro to, abych se vrátila co nejdřív zpět a ještě silnější, vzkázala všem svým příznivcům prostřednictvím Instagramu slovenská lyžařka Petra Vlhová, která si při pádu během sobotního obřího slalomu Světového poháru v Jasné poranila vazy v koleni. Její trenér Mauro Pini následně potvrdil, že sezóna pro naději slovenského sjezdového lyžování skončila. Záběry jejího děsivého pádu zatím obletěly celý sportovní svět.

Cílová adresa? Nebe. Nápad 10leté Matildy pomáhá pozůstalým najít klid, kopírují ho i v cizině

V devíti letech přišla Matilda Handyová s jedinečným nápadem: postavit u hřbitova vzpomínkovou poštovní schránku, do níž mohou pozůstalí vhazovat dopisy adresované do nebe. Myšlenka, která vznikla po ztrátě jejích prarodičů, se dnes – rok po vložení prvního vzkazu – těší takové oblibě, že napříč zeměmi vznikají další taková místa. Jak vzkazují ti, kteří tuto službu využívají, psaní vzkazů jim přináší útěchu.

Byl součástí naší DNA. Díky tobě se z nás stala rodina, vzkázali Perrymu Rachel a Ross

Seriáloví kolegové z Přátel vzpomínali na zesnulého Matthewa Perryho, který ztvárnil legendárního Chandlera Binga. „Díky tvému srdci jsme ze šesti cizích lidí vytvořili rodinu,“ napsal herec David Schwimmer alias Ross. Poprvé se veřejně vyjádřila také Jennifer Anistonová. Přiznala, že loučení s Matthewem Perrym pro ni bylo nesmírně bolestné, protože „byl součástí našich DNA".

Nejmilejší film, polibky v trávě i závislost. Na Perryho vzpomínají Hayeková i Paltrowová

Nikdy na tebe nezapomeneme, sladký Matthewe, vzkázala zesnulému Perrymu herečka Salma Hayeková na Instagramu. Zavzpomínala na jejich společný film Jen blázni spěchají, který měl být zřejmě Perryho nejoblíbenějším vlastním počinem. Zdrcená herečka Gwyneth Paltrowová se na sociální síti veřejnosti svěřila s detaily romantického léta, jež s hercem prožila. Promluvila i o jeho pocitech těsně před odvysíláním Přátel. Josh Radnor alias Ted Mosby ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku ocenil Perryho sílu v boji se závislostí.