reklama
CNN Prima News zahrada

zahrada

Výpis příspěvků ke štítku „zahrada“

Kurýra si spletl s milencem své ženy. Po zahradě v Praze ho naháněl s mačetou

Majitel domu na Zbraslavi si pracovníka kurýrní služby, který mu dovezl novou pračku, spletl s milencem své ženy. A aniž by si počkal na jakékoliv vysvětlení, chopil se mačety a vystartoval po něm s křikem, že ho zabije. Kurýrovi se naštěstí podařilo utéct a přivolat policii. Hlídka, která na místo dorazila během několika minut, nepříčetnému muži naměřila více než tři promile alkoholu.

Vypátrejte příčinu, proč se nedaří vašim trvalkám

Trvalky mají pověst nenáročných rostlin. Rostou skoro samy, kvetou a daří se jim i na chalupě, kam jezdíme pouze na víkendy. To všechno je pravda. Jenže vždycky se může stát – a zejména tehdy, když to nejméně čekáme – že se rostlinám přestane z nějakého důvodu dařit. To se může stát najednou – i v případě, že trvalky krásně prosperovaly a byly zdravé. Pak si lámeme hlavu a nemůžeme přijít věci na kloub. Odhadnout příčinu je mnohdy těžší a vyžaduje to už nějakou tu pěstitelskou zkušenost.

Chlapce uštkla zmije přímo do krku, matka ránu vysála. V krátké době jde o druhý případ

Chlapce na zahradě uštkla zmije do krku. Díky duchapřítomnému zásahu matky a pomoci záchranářů chlapec přežil. Nyní je v nemocnici. O případu informoval Olomoucký deník. V posledních několika dnech jde už o druhý případ, kdy na dítě zaútočila zmije. Malému chlapci z Náchodska museli minulý čtvrtek dovézt sérum vrtulníkem z pražské nemocnice.

Třicet let dřela v Rakousku, aby zvelebila dům. Teď tornádo vše zničilo

Do Vídně vyrazila už krátce po sametové revoluci a třicet let pracovala v rakouských špitálech. Když letos konečně odešla do důchodu, těšila se na poklidnou penzi v rekonstruovaném domku, u kterého vybudovala téměř botanickou zahradu. I s jezírkem s okrasnými rybičkami. „Teď je to jedna velká spoušť,“ ukazuje 60letá Marie Kovaříková z Lužic pobořený dům a džungli, kterou tornádo stvořilo na zahradě.

Poznejte jedovaté rostliny, které mohou být i na vaší zahradě – 3. část

Pokud se jedovaté rostliny pěstují, tak nejčastěji jako okrasné a léčivé, některé i jako polní a pokojové. Při zálivce, okopávání, přesazování nebo hnojení rostlin, odpočinku na zahradě a ochutnávce zralých plodů nás ani nenapadne přemýšlet o jedovatosti a škodlivém vlivu některých druhů na naše zdraví. Těchto rostlin je ale velké množství a občas způsobí nepříjemné otravy, mnohdy s vážnými následky. Nějakou tu jedovatou letničku, trvalku nebo strom najdeme skoro v každé zahradě, v parku či na volném prostranství jako součást veřejné zeleně.

Nejčastější škůdci a choroby rostlin v zahradě

Škůdci a choroby nám v zahradě umějí pěkně zkomplikovat život. Nejen, že oslabují rostliny, které při silném napadení mohou až uhynout, ale mnohokrát dochází i k přenosu některých škůdců a chorob z jednoho druhu rostliny na jiný. Přínášíme přehled těch nejčastějších, které napadají rostliny na zahradě nejvíce.

Dřeviny s barevnou kůrou mohou zastoupit kvetoucí rostliny

Oživení zahradě bezesporu přinášejí hlavně kvetoucí rostliny, které představují velmi výrazný prvek. Zejména v létě hrají květy dřevin a květin na zahradě prim. V jiných obdobích roku, kdy je o květy větší nouze, a hlavně v zimě, kdy na opadavých stromech není ani listí, je potřeba sázet na jiný efekt, než jsou květy. Velkou službu nám udělají dřeviny s barevnou kůrou. Zajímavá kůra se samozřejmě nejvíce odhalí v době, kdy dřeviny nemají listy, ale pěkný kmen a větve můžeme obdivovat kdykoliv v roce.

reklama