CNN Prima News zahrada

zahrada

Výpis příspěvků ke štítku „zahrada“

Našel se mobil, který vypadl z letadla. Expert nastínil příčiny nehody, pomůže i učitelův objev

Během pátečního incidentu, kdy letadlu společnosti Alaska Airlines krátce po startu odpadlo okno a malá část trupu, vypadl jednomu z pasažérů iPhone. Ačkoliv zařízení spadlo z výšky 16 tisíc stop (téměř 5 kilometrů), na zemi ho našli v perfektním stavu. Podařilo se také najít odpadnutý díl – na své zahradě ho objevil učitel z Portlandu. Vyšetřovatelům to pomůže určit příčinu incidentu. Bývalý pilot pro CNN Prima NEWS prozradil, co mohlo drama ve vzduchu způsobit.

Mládě rysa se utkalo se psem: Teď o něj pečují v záchranné stanici

Do péče Záchranné stanice v Bartošovicích na Novojičínsku se dostalo asi půlroční mládě rysa ostrovida. Na své zahradě ho našli lidé v Dobré u Frýdku-Místku. Po souboji s jejich psem mládě rysa uvízlo na stromě, odkud jej pomohli sundat hasiči. Mládě utrpělo drobná zranění, bylo ve špatné kondici, vyhladovělé, zřejmě přišlo o matku. V péči stanice zůstane do jara, pak se jej ochranáři pokusí vrátit do přírody. Záchranná stanice to ve čtvrtek zveřejnila na Facebooku.

Kdyby si Češi mohli vybrat, žijí na vesnici na jihu republiky. Klidně by oželeli klid, zahradu ale k životu potřebují

Raiffeisen stavební spořitelna v letošním roce nechala vyhotovit průzkum preferencí v bydlení. Z něj vyplynulo, že kdyby měli Češi volnou ruku při výběru, na plné čáře u nich vítězí bydlení v domě nad bydlením v bytě. Rovněž vesnice je u Čechů oblíbenější než město, 46 % by preferovalo první variantu nad tou druhou. Stěhovat se ze současného bydliště sice většinou nechtějí, kdyby ale z nějakého důvodu museli, vyberou si spíše jih než sever republiky.

Pachatel zabil puškou psa v sousední zahradě. Reportéři mluvili s hlavním podezřelým

Policisté na Pardubicku stále vyšetřují srpnovou střelbu neznámého pachatele. Ten zřejmě zpoza přilehlého pozemku pálil na sousední dvůr, přičemž usmrtil jednoho psa a dalšího postřelil. Majitelé brzy zjistili, že incident natočil kamerový systém. Na záznamu je zachycena postava muže s puškou. Podle poškozených jde přímo o jejich souseda, policie proti ozbrojenému muži ještě nezasáhla. „Mám právo nebýt otravovaný, tak mě neotravujte,“ vzkázal podezřelý reportérovi CNN Prima NEWS.