CNN Prima News zápas

zápas

Výpis příspěvků ke štítku „zápas“

Vydřené vítězství. Čeští hokejisté se s podceňovanými Nory trápili, rozhodla třetí třetina

Čeští hokejisté v druhém zápase domácího mistrovství světa porazili Norsko 6:3. Potvrdili tak roli favorita a navázali na úspěch z prvního duelu, kdy vyhráli 1:0 po nájezdech nad silným Finskem. Norský outsider však svěřence kouče Radima Rulíka hodně potrápil a podstatnou část duelu vedl. Češi mají nyní v tabulce pět bodů a míří za povinným postupem ze skupiny.

Břeclav se loučila s Jakubem. Památku chlapce, zabitého fotbalovou brankou, uctily tisíce lidí

Rodina, kamarádi i spoluhráči se v sobotu loučili se školákem, kterého zabila nepřipevněná fotbalová branka. Tragédie se stala na začátku května v Břeclavi. Zemřelého sportovce si během utkání krajského přeboru mladších žáků připomnělo více než dva tisíce lidí. Na pietním místě, které u hřiště vzniklo, hořely svíčky.

Smrt mladých sportovců: Proč kolabují a jak tomu předejít? Případy ze Slovenska varují

Náhlá úmrtí mladých sportovců přímo během utkání nebo výkonu vyvolávají stále mnoho otazníků. Například minulý týden zemřela na Slovensku teprve 17letá dívka přímo při fotbalovém zápase. U východních sousedů mají v živé paměti i skon čtyřiadvacetiletého hokejisty Borise Sádeckého. O tom, co za nečekanými skony mladých lidí může stát, píše web tvnoviny.sk.

Bitka hokejových hvězd: Pastrňák čelil debaklu a shodil rukavice. Pro kluky vše, dodal

Hokejoví diváci se v závěru zápasu mezi Bostonem Bruins a Floridou Panthers dočkali ostré bitky mezi českým útočníkem Davidem Pastrňákem a Matthewem Tkachukem. „Pro kluky v týmu bych udělal vše,“ okomentoval rodák z Havířova, ačkoliv na ledě plní všechny možné role, jen ne úlohu rváče. Podle toho boxerská vložka na ledě i vypadala, ale podle trenéra i samotného Pastrňáka splnila svůj účel. Přesto Medvědi museli skousnout prohru 1:6, přičemž se série čtvrtfinále play off NHL za stavu 1:1 na zápasy stěhuje do Bostonu.

O finalistech Ligy mistrů je jasno. Real zachránil dvěma góly hrdina z lavičky Joselu

Fotbalisté Realu Madrid v domácí odvetě semifinále Ligy mistrů porazili 2:1 Bayern Mnichov a v součtu s úvodní remízou 2:2 postoupili do finále. Skóre otevřel v 68. minutě Alphonso Davies, dvěma góly v 88. minutě a na začátku nastavení ale zařídil obrat jiný střídající hráč Joselu. Čerství španělští šampioni se v souboji o „ušatý“ pohár utkají 1. června v londýnském Wembley s Dortmundem, který v úterý vyřadil Paris St. Germain.

Proč riskovat kvůli pár minutám? Česko oslaví Národní den bez spěchu, připojí se i FAČR

Zpomal, dokud není opravdu pozdě. S tímto heslem představila Česká asociace pojišťoven (ČAP) iniciativu Národní den bez spěchu, který se bude konat 3. dubna. Jeho cílem je dát lidem na jeden den trochu více času na obvyklé aktivity tím, že je o pár minut odloží. Mimo jiné bude několik o symbolických minut posunut fotbalový zápas mezi Opavou a Spartou, uvedla ve vysílání CNN Prima NEWS vedoucí oddělení komunikace a vzdělávání ČAP Milada Veselá.