Zemřela plzeňská hokejová legenda. Táflík zářil v útoku, v lize odehrál stovky zápasů


Ve věku 67 let zemřela plzeňská hokejová legenda Josef Táflík. Během své kariéry odehrál v nejvyšší československé soutěži 367 zápasů a nastřílel 122 gólů. Zprávu o jeho smrti zveřejnil na svých stránkách klub HC Škoda Plzeň.

„S hlubokým zármutkem musíme oznámit všem plzeňským fanouškům, že nás navždy opustil pan Josef Táflík, jedna z největších postav plzeňského hokeje osmdesátých let,“ uvedl klub HC Škoda Plzeň.

S hlubokým zármutkem musíme oznámit všem plzeňským fanouškům, že nás navždy opustil pan Josef Táflík, jedna z největších...

Posted by HC Škoda Plzeň on Monday, May 5, 2025

Josef Táflík se narodil 11. ledna 1958 a k hokeji ho přivedl jeho otec, který sám dlouhá léta hájil plzeňské barvy a také dvakrát oblékl reprezentační dres.

ČTĚTE TAKÉ: Českým týmem pro MS jsem nadšený, říká Gudas. Místo obhajoby se těší na Pastrňáka s Crosbym

V Plzni Josef Táflík prošel všemi mládežnickými kategoriemi, největší vliv na něj však měl trenér Jaroslav Hraběta. „Svůj první zápas za muže sehrál na jaře roku 1977 v Berlíně proti reprezentačnímu výběru Německé demokratické republiky. V utkání se uvedl brankou,“ připomněl klub.

Ještě téhož roku narukoval na vojnu do Písku, kde v dresu VTJ Písek odehrál dvě sezóny po boku hokejistů jako byli Jaroslav Stuchlík, Antonín Micka, Oldřich Válka či Miloš Říha.

Kariéru ukončil v Německu

Nejúspěšnější sezónou Josefa Táflíka byla sezóna 1985/86, v té nastřílel ve 44 zápasech 20 branek a spolu s dalšími šesti spoluhráči byl povolán na zájezd reprezentačního B-týmu do Finska.

Po tomto úspěchu odešel Táflík do celku německé regionální ligy HC Wernau, a následně do Balingenu. „Tam strávil další dvě sezóny a poté kvůli pracovnímu zaneprázdnění ukončil kariéru,“ poznamenal web Qap.cz.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Potvrzeno, hokejisty na šampionátu posílí kanonýr Pastrňák. Už se těším, vzkázal fanouškům