CNN Prima News zbraň

zbraň

Výpis příspěvků ke štítku „zbraň“

PŘEHLEDNĚ: Ukrajinci jako mistři obrany, Rusové ztratili punc velmoci. Co ukázala válka?

25. listopadu 2022 07:54

Válka na Ukrajině trvá již tři čtvrtě roku a její konec se nejspíš neblíží. Rusové a Ukrajinci však během ní dokázali věci, kterým zahraniční analytici a politici dříve nevěřili. Ukrajincům se predikoval možná statečný, ale zbytečný odpor. Místo toho však dokázali proti agresorovi předvést úspěšnou obranu a na některých místech následný přechod do protiútoku. Rusové pak do konfliktu vstupovali jako vojenská velmoc. Ukázalo se však, že ruská armáda je v tragickém stavu.

Zbraně dodávané na Ukrajinu mohou získat zločinci, varoval šéf britského kriminálního úřadu

21. listopadu 2022 08:26

Zbraně, které západní země dodávají Ukrajině čelící ruské agresi, mohou skončit v rukou zločineckých skupin nebo teroristů operujících v Británii. V rozhovoru s listem The Sunday Times na to upozornil šéf Národního kriminálního úřadu (NCA) Graeme Biggar. Bezpečnostní činitelé v Evropě sledují, zda se na černém trhu neobjevily kulomety, pistole nebo granáty.

Dvojí tvář italské vlády. Chce masivně podpořit Ukrajinu, dohání ji ale fašistická minulost

15. listopadu 2022 06:28

Čerstvě jmenovaná italská premiérka Giorgia Meloniová vyjádřila výraznou podporu Ukrajině, které chce i přes námitky vládních kolegů v čele s bývalým předsedou vlády Silviem Berlusconim poslat ještě více vojenského materiálu. Její stranu – Bratři Itálie – však i nadále stíhají problémy s fašistickou minulostí. Politička naposledy schytala kritiku za jmenování jednoho ze svých spolustraníků na nižší vládní pozici, přestože do médií unikla jeho fotografie s páskou, na které má nacistický hákový kříž.

Pytel na hlavě a mrtvý divák. Ruská propaganda panuje i mezi herci, „zastřelili“ návštěvníka

12. listopadu 2022 16:58

Hosté divadla v ruském městě Kaluga byli svědky těžko uvěřitelné scénky. Vešli mezi ně ozbrojenci v ukrajinských uniformách a několik osob vytáhli na pódium, některým dali pytel přes hlavu. Jednoho přítomného pak naoko zastřelili. Šlo o výstup herců, kteří údajně chtěli „ukázat, jak Ukrajinci zacházejí s ruskojazyčným obyvatelstvem ve své zemi“.

Další krvavé běsnění na Šumpersku. Muž útočil sečnou zbraní, dva lidé skončili v nemocnici

3. listopadu 2022 08:54

V Postřelmově na Šumpersku napadl muž ve středu večer dva lidi, jednoho z nich vážně zranil. Podle krajského policejního mluvčího Libora Hejtmana útočil mladý muž, jeho oběťmi byli dva senioři. Policie útočníka dopadla, případ vyšetřuje pro dvojnásobný pokus vraždy. Podle informací ČTK jeden z napadených utrpěl závažná bodnořezná poranění, pachatel podle dosavadních informací použil sečnou zbraň. Kriminalisté případ na místě stále prošetřují, řekl Hejtman. Na Šumpersku jde za poslední týden o třetí násilný čin tohoto druhu.

Ničivý kolos, který se ubrání i dronům. USA se chlubí nástupcem legendárního tanku Abrams

2. listopadu 2022 06:56

Bezosádková věž s automatickým nabíjením, ničivý kanón ráže 120mm i ochrana proti dronům. Tak si američtí zbrojaři představují nástupce ikonického tanku Abrams. Na výstavě AUSA 2022 ukázali prototyp AbramsX, který nešetřil na revolučních novinkách. Podle výrobce půjde o největší technologický skok od dob studené války. Co všechno dokáže budoucí páteř amerických pozemních sil?

Pomáhejme Ukrajině s výhledem na vstup do NATO. Generál Šedivý odhadl, kdy skončí válka

1. listopadu 2022 23:40

Válka na Ukrajině trvá už déle než osm měsíců. Stejnou dobu míří z Evropské unie a Spojených států na východ humanitární a vojenská pomoc. Podle bývalého náčelníka Generálního štábu Armády ČR Jiřího Šedivého je ale na čase začít myslet koncepčně a s výhledem ukrajinského vstupu do Severoatlantické aliance. Řekl to v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Ve Slaném střílel muž po družce. Policie u něj zajistila velký arzenál zbraní

1. listopadu 2022 20:34

Zásahová jednotka zadržela v pondělí ve Slaném na Kladensku čtyřiačtyřicetiletého muže, který střílel v rodinném domě. Jeho družka stihla utéct, incident se obešel bez zranění. Policisté našli v domě různé druhy nelegálně držených zbraní a munici. Za nedovolené ozbrojování a nebezpečné vyhrožování hrozí muži až tři roky vězení, uvedla v pondělí na webu policejní mluvčí Michaela Richterová.