reklama
CNN Prima News zbraň

zbraň

Výpis příspěvků ke štítku „zbraň“

Skvost mezi revolvery: Do dražby jde zbraň, která ukončila život legendárního bandity

Aukční síň Bonhams v srpnu nabídne jednu z nejlegendárnějších zbraní Divokého západu. Milovníci této drsné epochy americké historie mohou získat revolver, který zabil pistolníka Williama Henryho McCartyho, známého pod pseudonymem Billy the Kid. Informovala o tom agentura Reuters. Očekává se, že zbraň se vydraží za dva až tři miliony dolarů, tedy 43 až 65 milionů korun. Šerif Patt Garrett s ní 21letého psance po několikaměsíčním pátrání zastřelil v roce 1881.

Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude ústavně zakotveno. Změnu schválil Senát

Právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek bude v Česku ústavně zakotveno. Stane se součástí Listiny základních práv a svobod. Úprava je reakcí na odzbrojovací tendence v rámci EU. Senát dnes podle očekávání potvrdil souhlas s tím doplněním listiny, které sám navrhl. Změnu nyní dostane k podpisu prezident, který na rozdíl od běžných zákonů ústavní zákon vetovat nemůže.

Nové detaily v případu střelby v Praze. Jiří D. měl v autě brokovnici, chtěl se mstít dál

Aktualizováno

Z výslechu muže, který v úterý zastřelil ženu na úřadu práce v Praze, vyplývá, že chtěl v páchání zvlášť závažných zločinů pokračovat. Motivem byla msta za údajná příkoří. Na webu to ve středu uvedla pražská policie. Předpokládá, že muže obviní z několika trestných činů včetně vraždy, za kterou hrozí až výjimečný trest. Navrhne také jeho vzetí do vazby a požádá o vypracování posudku k jeho psychickému stavu.

Míří na vás agresor pistolí? Utečte, schovejte se, bojujte, radí odborník na sebeobranu

Utečte, schovejte se, bojujte. To jsou základní pravidla pro případ, pokud vás začne ohrožovat agresor se střelnou zbraní v ruce. Jeden takový v pražské Bělehradské ulici postřelil zaměstnankyni úřadu práce, po svém činu je na útěku. Jak se chovat v kontaktu s podobně nebezpečnými jedinci? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje právník a odborník na sebeobranu Pavel Houdek.

Pokus o vraždu na Sokolovsku: Střelec ranou z okna vážně zranil staršího muže

Policisté vyšetřují případ pokusu o vraždu, který se odehrál v pátek v Habartově na Sokolovsku. Třiatřicetiletý muž z okna svého bytu postřelil 57letého muže. Způsobil mu vážná zranění, s nimiž musel být letecky transportován do Fakultní nemocnice v Plzni, informovala v pondělí krajská policejní mluvčí Eva Valtová. Podezřelý při střelbě použil nelegálně drženou zbraň. Policisté ho krátce po činu zadrželi.

reklama