CNN Prima News zbraň

zbraň

Výpis příspěvků ke štítku „zbraň“

Vykopnul dveře ložnice, pak zazněl výstřel. Milenka expolitika z Lovosic svědčila u soudu

Soud v Ústí nad Labem pokračoval ve středu v projednávání případu bývalého místostarosty Lovosic, který podle obžaloby loni v lednu svou legálně drženou zbraní postřelil manžela své milenky. Právě ona u soudu promluvila a popsala okolnosti celého případu. Již dříve svou verzi příběhu představil soudnímu senátu i sám expolitik. Verdikt by měl zaznít příští rok v únoru.

Izraelci chtějí teroristy z tunelů v Gaze vyplavit. K plánu má posloužit pět obřích čerpadel

Izraelská armáda má připravený plán na zaplavení tunelů pod Pásmem Gazy mořskou vodou s cílem vyhnat z nich ozbrojence palestinského hnutí Hamás, informoval v pondělí deník The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na nejmenované americké činitele. Podle nich armáda zatím nerozhodla, kdy k tomuto plánu přistoupí. V tunelech mohou být také někteří ze stovky rukojmích, které Hamás od 7. října stále drží. Náčelník generálního štábu izraelské armády možné zaplavení tunelů označil za „dobrý nápad“, píše agentura DPA.

Sebevražda 15letého Romana rozpoutala drama. Jeho matka měla střílet u domu spolužačky

Smutek ze ztráty 15letého Romana ze slovenských Parchovan, který si vzal život zřejmě v souvislosti se šikanou od spolužáků, vedl k dalšímu zoufalému kroku. Tamní policie vyšetřuje střelbu z plynové pistole. V ulici, kde se nachází dům jedné ze spolužaček zesnulého mladíka, zajistila hlídka vystřelené nábojnice. Podle informací webu TV JOJ měla střílet Romanova matka.

Škrtili a do krve zbili muže bez nohy. Měl zbraň, tvrdí policisté z L.A., video vyvolalo bouři

Město Los Angeles zachvátily protesty, které vyvolal zákrok policistů při zatýkání čtyřiatřicetiletého Alejandra Hernandeze. Muže, kterému byla v minulosti amputována noha, policisté drží pod krkem a bijí ho pěstmi do obličeje. Náhodný svědek zatýkání natočil a video se šíří po sociálních sítích, uvedla televize CNN. Policisté se obvinění z nadměrné agresivity brání a tvrdí, že Hernandez je členem gangu, měl u sebe zbraň a zatčení se bránil.

Naši velitelé neumí válčit, bědují ukrajinští vojáci. Chybí jim zbraně a drony si platí sami

Totální nedostatek moderních zbraní na frontě, drony, které si musejí vojáci platit ze svého, a naprostá nekompetentnost velících důstojníků. To je jen krátký výčet z dlouhého seznamu problémů, s nimiž se potýkají podle svých slov ukrajinští vojáci, navzdory značné podpoře, kterou dostávají ze Západu. Deník Bild přinesl rozhovor s pěti vojáky z různých jednotek na frontě, kteří popisují svůj každodenní život a těžkosti, jimž musí čelit.

Fiala s Ficem obhajují pokračování formátu V4. U dodávek zbraní pro Ukrajinu se neshodnou

Vztahy České republiky a Slovenska jsou stále nadstandardní, potvrdili premiéři Robert Fico a Petr Fiala v pátek po společném jednání v Praze. Podle Fica se ale rozcházejí v pohledu na odesílání zbraní na Ukrajinu, kde probíhá konflikt s Ruskem. Fiala zmínil hned několik oblastí možné další spolupráce. Týká se to především obranného průmyslu, energetiky nebo dopravní infrastruktury.

Padesát tisíc za zbrojní průkaz. Policista dával licence za úplatu, GIBS stíhá i jeho kolegy

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhá čtyři policisty, jednoho bývalého policistu a sedm civilních osob kvůli nezákonnému udělování zbrojních průkazů. Od roku 2021 do letošního února zaznamenala inspekce alespoň 20 takových případů. Bývalý policista si od žadatelů bral peníze za úspěch u zkoušek, zatímco nad ním čtyři policisté v kontrolních skupinách mu to svým nedbalým přístupem měli umožnit, uvedla inspekce v tiskové zprávě.

Proč Ukrajinci nedobyli Krym? Přepočítali jsme se, na vině je i Západ, říká Zelenského muž

Ukrajinské předpovědi o dobytí Krymu v letošním roce zatím nevyšly. Stojí za tím nenaplnění předpokladů matematické analýzy, uvedl Mychajlo Podoljak, poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Ta měla zohlednit situaci se zdroji v Rusku i na Ukrajině, Kyjev v ní zároveň počítal s rychlejšími dodávkami zbraní ze Západu. Jenomže došlo ke zpožděním, čemuž Podoljak mimo jiné přičítá pokračující okupaci ukrajinského poloostrova.