Dvacet kilometrů na kole, pětikilometrový běh a sedm set padesát metrů plavání! Vágner se pustil do triatlonu

Čísla, ze kterých se mnohým udělá nevolno jen při čtení, čekala závodníky tradičního ICT Triatlonu v Račicích. Vedle zahraničních hvězd, jako je například profesionální cyklista Adam Hansen, se na start postavil i sportovní moderátor Petr Vágner v barvách CNN Prima NEWS.

Pot, slzy a hlavně trénink a trénink a trénink. „Vloni jsem si vůbec poprvé v životě vyzkoušel triatlonový závod. Do té doby jsem na silničním speciálu nejezdil a vůbec neplaval kraula – natož někde v rybníku nebo umělém kanálu. Tohle všechno jsem se začal učit až dva a půl měsíce před loňskými závody pod vedením trenéra Martina Dvořáka,“ říká moderátor CNN Prima NEWS a známý milovník adrenalinu Petr Vágner. Do té doby se účastnil pouze různých běhů, půlmaratonů, maratonů nebo horských ultramaratonů.

Závod v okolí veslařské dráhy Labe aréna Račice, vybudované z bývalé pískovny na Ústecku, přitom nebyl vůbec jednoduchý. Pršelo a sportovci se museli vyrovnat s náročnými podmínkami. Petr Vágner ale zvládal tvrdou dřinu s úsměvem. A to přesto, že tréninku nebylo tolik, kolik si představoval.

„Po loňské zkušenosti jsme si s trenérem řekli, že bychom letos v listopadu zkusili Ironmana v Indii. Začali jsme se tedy tréninku intenzivně věnovat už v říjnu 2019, ovšem letos v únoru jsme kvůli pandemii všechno zastavili. Navíc trénovat plavání před letošním ICT triatlonem jsem mohl zase až na začátku června. Takže vlastně jenom nějakých dvacet dní před závody. Do té doby jsem si stačil pouze zaběhnout ultramaraton na své sedmnáctimetrové zahradě v době karantény,“ směje se moderátor CNN Prima NEWS Petr Vágner.

Jak si Vágner v závodě vedl?

Výsledek ale nakonec nebyl vůbec špatný a ukázal jeho rostoucí formu. „Oproti loňsku jsem letos už věděl, do čeho jdu, takže jsem si celý závod mohl více rozvrhnout. Potěšilo mě plavání, kde jsem letos zaplaval o hodně lepší čas. Loni mě v hromadném startu někteří ve vodě dost pokopali, takže jsem si tentokrát dal pozor. Nejvíc jsem si věřil v běhu, což se mi i letos potvrdilo,“ dodává moderátor Sportu na CNN Prima NEWS Petr Vágner. Nakonec si vylepšil celkově čas závodu o třináct minut. Podle jeho slov byl letošní triatlon zase jeden velký zážitek. Zatímco vloni bylo vedro, letos se Petr i ostatní závodníci museli potýkat s deštěm, což všem dost ztěžovalo situaci hlavně na cyklistických silničních speciálech s velmi úzkými galuskami.

„Už jenom to, že jsem se zúčastnil závodu, kde byl profesionální triatlet Petr Vabroušek nebo cyklistická hvězda a rekordman v počtu dokončených Grand Tour nebo Giro dʻItália Adam Hansen, je sám o sobě velký zážitek. Velký dík patří taky CNN Prima NEWS za to, že mě při závodu podpořila, a taky naší skvělé sportovní redakci, která mi hlasitě fandila,“ dodává Petr Vágner, pro kterého to zcela jistě nebyl poslední adrenalinový sportovní zážitek...