reklama
CNN Prima News 360⁰ Pavlíny Wolfové

360⁰ Pavlíny Wolfové

Výpis příspěvků ke štítku „360⁰ Pavlíny Wolfové“

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor

4. prosince 2021 00:17

Prezident Miloš Zeman se sešel zhruba s polovinou kandidátů na členy nové vlády premiéra Petra Fialy (ODS). Tento seriál by měl ukončit 10. prosince posledním setkáním s budoucím ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09). Podle mnoha kritiků Hrad těmito schůzkami zbytečně brzdí jmenování nového kabinetu. Že jde ze strany hlavy státu o nezvyklý přístup, připustil i politický komentátor Martin Schmarcz v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Fischer: Kvůli Zemanovi může vláda nastoupit až v lednu. Nejde čekat, až se uzdraví

25. listopadu 2021 23:52

Čtvrteční náhlý převoz prezidenta Miloše Zemana zpět do Ústřední vojenské nemocnice zkomplikoval nástup nové vlády. Podle analytika týdeníku Euro Petra Fischera však nelze čekat, až se dá prezident dohromady. „Jestli chce po hospitalizaci vést prezident se všemi kandidáty pohovory, tak novou vládu můžeme mít někdy v lednu. A to nevíme, zda se jeho stav opět nezhorší. Zbytečně se jmenování vlády brzdí,“ podotkl v pořadu 360°.

Konec uhlí a miliony elektromobilů. Německo tlačí na zbytek EU, říká germanista

25. listopadu 2021 07:10

Budoucí německá vláda chce zvýšit podíl elektrické energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030 na 80 procent. Stejný rok by také chtěla definitivně skončit s uhelnými elektrárnami. „Trojkoalice sází na větrníky a solární panely. Do roku 2030 má co dělat, aby tento plán byl reálný,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS germanista Robert Schuster.

Počet pacientů roste pomaleji, do lockdownu ale stejně vlítneme, soudí Flegr

24. listopadu 2021 23:47

Počet pacientů na jednotkách intenzivní péče podle veřejných statistik roste o něco pomaleji, možná je to známka něčeho příznivého, soudí evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr. Stále to ale znamená, že v nemocnicích přibývají vážně nemocní lidé s covidem, země tak nejspíše stejně skončí v lockdownu, dodal v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Epidemiolog Jiří Beran nevěří, že by opatření prezentovaná budoucím premiérem Petrem Fialou (ODS) dokázala zastavit současnou vlnu.

Klíma: Vytváříme kult očkování. Zjednodušujete složitý problém, odporoval mu Cikrt

23. listopadu 2021 06:40

Politolog a rektor pražské Metropolitní univerzitní Michal Klíma v pořadu 360° kritizoval rozdělování společnosti. Zejména se mu příčí jednání s neočkovanými. „Část populace je označena za lidi horší kategorie a nemají přístup do veřejného prostoru. Vytváří se kult očkování,“ mínil. Šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt s tím ale zásadně nesouhlasí, podle něj to neodráží realitu a politolog si jen zjednodušuje život.

reklama