CNN Prima News 360⁰ Pavlíny Wolfové

360⁰ Pavlíny Wolfové

Výpis příspěvků ke štítku „360⁰ Pavlíny Wolfové“

Lipavský do Izraele nemusel, tvrdí opozice. Skopeček: Je mi šoufl, že z toho dělají politiku

Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) dopravil ve středu z Izraele domů 34 Čechů, kteří uvízli ve válkou zmítané zemi a žádali o pomoc. Podle opozice však tento krok učinil až pod tlakem. „To se mělo dít okamžitě,“ uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. „Dělat politiku z toho, že se lidé vracejí z Izraele domů? Je mi z toho trošičku šoufl,“ reagoval místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS).

Ekonom: Inflace je za bodem zlomu, přichází zlepšení. Mystifikujete lidi, kontruje Středula

Česko má za sebou řadu negativních událostí. Nejdřív pandemie, po ní přišla energetická krize, obří inflační epizoda a válka na Ukrajině. Teď se ale blýská na lepší časy, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ekonom Štěpán Křeček. „Přichází jednoznačné zlepšení,“ nechal se slyšet. Proti tomuto tvrzení se ohradil šéf odborářů Josef Středula, podle kterého Křeček jen mystifikuje.

Kalousek láme nad vládou hůl: Zoufalství v přímém přenosu, ztrácím naději, to nedopadne dobře

Konání vlády nemá s rozpočtovou odpovědností nic společného. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Rovněž zmínil, že pomalu ztrácí naději. „Jana Skopečka (ODS) mi bylo upřímně líto, že má hájit rozpočtovou politiku, kterou teď vláda předvádí,“ uvedl Kalousek v reakci na jednu z předcházejících politických debat vysílaných na CNN Prima NEWS.

Vláda překáží ekonomice. Žije v iluzi, že problémy převáží zahraniční politikou, míní Pilný

Vláda žije v iluzi, že zahraniční politikou převáží ekonomické problémy, lidé ale začínají být válkou unavení. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl exministr financí Ivan Pilný. Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) vedle jiného viní z nečinnosti. Návrhy, jak řešit současné problémy České republiky, však podle bývalého člena hnutí ANO nenabízí ani opozice.

Pekarová podráždila hnutí ANO. Jste jak automat, zaslepuje vás nenávist, vzkázala Schillerová

Nenávist vám zaslepuje mysl, nebo to za vás píše nějaký automat, vzkázala šéfka poslanců hnutí ANO Alena Schillerová předsedkyni dolní komory Markétě Pekarové Adamové (TOP 09). Ta si v pořadu 360° na CNN Prima NEWS pochvalovala silnou českou pozici v Evropské unii a přísný postoj vůči Rusku. Schillerová například zmínila, že za vlády Andreje Babiše (ANO) byl vyhoštěn rekordní počet ruských diplomatů. „A váš bývalý ministr Karel Havlíček dělal možné i nemožné, aby se ruský Rosatom mohl zúčastnit tendru na dostavbu Dukovan. Pravda bolí,“ ohradila se Pekarová vůči kritice na sociálních sítích.

Jelínek: Ministři hájí zbytné instituce, kde škrtat, neví. Budou muset zvýšit daně, řekl Šídlo

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) stále nemá jasnou představu o tom, kde škrtat. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl politolog Lukáš Jelínek. Jednotliví ministři si podle něj hájí řadu zbytečných institucí, kvůli čemuž dochází k paradoxům, kdy se celá koalice hlásí k úsporám, ale každý říká, že u něj v resortu ne. Komentátor Jindřich Šídlo vedle toho konstatoval, že vláda sice mluví o škrtání ve spoustě dotací, ale kromě toho bude muset zvednout i nějaké daně.