Adamczyková v Gruzii získala stříbrnou medaili. Těsně před cílem ji předčila Trespeuchová

Mistryně světa ve snowboardcrossu Eva Adamczyková skončila druhá v gruzínském Gudauri a i ve druhém závodu po návratu do Světového poháru vybojovala stupně vítězů. Ve finále nestačila po těsném finiši jen na vedoucí ženu seriálu Chloé Trespeuchovou z Francie. Jan Kubičík a Kryštof Choura vypadli v osmifinále.

Třicetiletá Adamczyková před týdnem ozdobila návrat do SP vítězstvím ve Svatém Mořici, v sobotu jí těsně unikl dvacátý pohárový triumf, kterým by se odpoutala od bývalé běžkyně na lyžích Kateřiny Neumannové. Více prvenství na sněhu z českých sportovců nasbírala jen Ester Ledecká, která ve snowboardingu a sjezdovém lyžování vyhrála 26 závodů.

ČTĚTE TAKÉ: Hokejové svátky à la Nagano se vrací. Hráči z NHL budou po dlouhé pauze zářit i na olympiádě

„Super, jsem nadšená. Na to, jak jsem ve čtvrtfinále byla vůbec ráda za postup, tak v semifinále se mi konečně povedl start. Ve velkém finále to bylo trochu horší, snažila jsem se to držet z prvního místa, ale udělala jsem trochu chybu, protože jsem nevěděla, že Chloe je za mnou, nechala jsem jí tam více místa, než bych měla,“ uvedla v nahrávce pro média Adamczyková, jež do sezony vstoupila později kvůli účasti v taneční soutěži.

Dvojnásobná světová šampionka, která dominovala páteční kvalifikaci, nerozjela závod nejlépe. Ve čtvrtfinálové jízdě nedoskočila třetí překážku a byla dlouho třetí. Až v závěru se jí podařilo získat druhé postupové místo na úkor Rakušanky Pii Zerkholdové.

Semifinálovou jízdu zahájila olympijská vítězka ze Soči 2014 lépe. Vedla, a přestože ji později předjela Švýcarka Sophie Hedigerová, česká snowboardistka uhájila druhé místo a další postup do finále.

Také v něm se Adamczyková držela dlouho ve vedení. V první části tratě odrazila útok Italky Michely Moioliové, v závěru se na ni ale ještě dotáhly Hedingerová a Trespeuchová. Francouzka nakonec po povedeném manévru Adamczykovou předjela a jako první v tomto ročníku SP vyhrála podruhé.

„Ve finále Evka dlouho vedla. Takticky velmi dobře zabraňovala děvčatům, aby ji předjela, až do předposlední zatáčky, kde ji předjela Chloe. Evku podjela a těsně na cílovém skoku se dostala před ni. Musím říct, že to dnes (v sobotu pozn. red.) od Evy byla skvělá taktická práce, skvělý úspěch,“ ocenil trenér Marek Jelínek.

Trespeuchová si cenila cenného skalpu. „Bylo to těžké. Ráno jsem se probudila s nachlazením. Trať byla dobrá a bylo to hezké finále. Úvodní sekce po startu se mi nepovedla a musela jsem do toho hodně šlapat. Nakonec se mi podařilo dotáhnout k čelu a předjet i Evu. Jsem velmi šťastná,“ řekla v televizním rozhovoru.

Choura s Kubičíkem se představili spolu v osmifinálové jízdě s Italem Omarem Visintinem a Francouzem Loanem Bozzolem. Ani jeden z českých reprezentantů se ale mezi postupovou dvojici nedostal. Choura tak nenavázal na čtvrté místo ze Svatého Mořice. Zvítězil Kanaďan Eliot Grondin a upevnil si vedení v seriálu.

Program Světového poháru v Gudauri pokračuje dalšími závody v neděli.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Vrah Roubal nebo Stodolovi na jednom tetování? Provokatér z Clashe to přehnal, říká promotér

Tagy:
snowboardcross sport Světový pohár Gruzie Eva Adamczyková Gudaur