sport

Výpis příspěvků ke štítku „sport“

Případ Fedotov: Mstil se brankáři „nejděsivější muž planety“ a čeká ho maso staré 70 let?

6. července 2022 06:39

Místo NHL angažmá za polárním kruhem. Nikoliv v hokejovém týmu, ale v armádě. Brankář Ivan Fedotov měl mít před sebou sezonu ve Philadelphii Flyers, ale ocitl se v pořádně svízelné situaci. Podle verze Ruska nejde o nic jiného než o to, že stříbrný medailista z her v Pekingu musí absolvovat zatím nesplněnou vojenskou službu. Jiné zprávy však napovídají, že se jedná o pomstu za pakt se Západem. A že za ní stojí jeden z Putinových mužů – Igor Sečin.

Fantastická cesta Bouzkové Wimbledonem končí. Ve čtvrtfinále nestačila na Džabúrovou

5. července 2022 20:47

Tenistka Marie Bouzková si semifinále Wimbledonu nezahraje. Poslední česká účastnice ve dvouhře dnes prohrála při čtvrtfinálové grandslamové premiéře na centrálním kurtu v All England Clubu se světovou dvojkou Ons Džabúrovou z Tuniska 6:3, 1:6, 1:6. Vítězka se o své první finále na turnajích velké čtyřky utká s Němkou Tatjanou Mariaovou, jež předtím zdolala krajanku Jule Niemeierovou 4:6, 6:2, 7:5.

Před rokem bojoval o život. Fotbalista Eriksen znovu nakopl kariéru a míří do velkoklubu

5. července 2022 19:02

Snad každý fotbalový fanoušek si zapamatoval okamžik z loňského posunutého šampionátu EURO 2020, kterak dánský záložník Christian Eriksen v úvodním duelu přímo na hřišti zkolaboval a musel být oživován. Většina odborníků měla za to, že kvůli zdraví bude muset ukončit kariéru. Eriksen se však dokázal do profesionálního fotbalu vrátit, a to ve velkém. Své výkony dokázal dostat na takovou úroveň, že se znovu objevil v hledáčku velkoklubů. A nyní do jednoho míří – do Manchesteru United.

Nejsou tu Rusové a my na tom tratíme. Tenistky chtějí podíl z pokuty pro Wimbledon

5. července 2022 12:50

Letošní tenisový svátek Wimbledon je jiný. Bez ruských a běloruských profesionálek a profesionálů, kvůli tomu i bez přidělování bodů do žebříčku. Ženská asociace WTA se rozhodla potrestat pořadatele travnatého grandslamu pokutou milion liber (28,7 milionu korun). Přední hráčky chtějí, aby se tyto finance rozdělily mezi ně kvůli ušlým ziskům.

Oblíbené sluníčko, bakalářka či dobrodružná duše. Kdo je na Wimbledonu zářící Bouzková?

5. července 2022 06:37

Před Wimbledonem by to chtělo sebrat hodně odvahy, abyste prohlásili, že z tradičně silné české ženské party v soutěži singlu nejdále dojde Marie Bouzková. Tenistka, která se zatím na grandslamech chovala dosti nenápadně. Těžko by se ale hledala hráčka z tenisové túry WTA, která by usměvavé „Marušce“ čtvrtfinále nepřála.

Lotyšský hokejista na pranýři po podpisu v KHL. Ruská média případ zneužívají

4. července 2022 18:03

Upsali se ďáblu. Tak se v posledních týdnech mluví o zahraničních hokejistech, kteří podepsali smlouvu s některým z klubů z ruské KHL. Seznam hříšníků rozšířil i Lotyš Miks Indrašis, přestože jeho rodná země jasně vzkázala, že angažmá ve státu Vladimira Putina znamená stopku v reprezentaci. A ruská média Indrašisovu dohodu ve Spartaku Moskva využívají k propagandě.