reklama

sport

Výpis příspěvků ke štítku „sport“

Úspěch na divoké vodě. Rohan i Minařík Kudějová úspěšně dopluli do semifinále

Kanoista Lukáš Rohan i kajakářka Kateřina Minařík Kudějová bez problémů postoupili do semifinále vodního slalomu na olympijských hrách v Tokiu. Šestadvacetiletý Rohan zajel v kvalifikaci osmý čas, za nejrychlejším Slovákem Matejem Beňušem zaostal o více než pět sekund. Minařík Kudějová byla šestá, téměř osm vteřin za favorizovanou Australankou Jessicou Foxovou.

České tenistky řádí v Tokiu. Krejčíková a Siniaková jdou vítězně do druhého kola

Český tenis si může zapsat další úspěch na olympijských hrách v Tokiu. Po vítězství Karolíny Plíškové nastoupil nejvýše nasazený pár turnaje Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Tenistky hravě porazily své tchajwanské soupeřky a postupují dál do druhého kola. Už včera byl důvod k oslavám, výhru slavila kromě Krejčíkové i Markéta Vondroušová.

Drtivé vítězství. Karolína Plíšková hladce vyřadila Cornetovou a postupuje dál

Česká tenistka Karolína Plíšková si v 1. kole olympijského turnaje v Tokiu snadno poradila s Francouzkou Alizé Cornetovou. Pátá nasazená česká hráčka zvítězila 6:1, 6:3 a navázala na Barboru Krejčíkovou a Markétu Vondroušovou, které vyhrály své první zápasy v sobotu. V nedělním line-upu se ještě objeví Petra Kvitová, jediný český zástupce v mužské dvouhře Tomáš Macháč, nejvýše nasazený pár Krejčíková–Siniaková a Plíšková s Vondroušovou.

První den olympiády: Kdo z Čechů postupuje dál a kdo se s Tokiem loučí?

První den soutěží na olympijských hrách v Tokiu dopadl dobře pro české tenistky. Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová se mohou těšit na druhé kolo. První zápas pingpongového turnaje zvládl Lubomír Jančařík, na veslařské regatě slavily postup tři ze čtyř českých posádek. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, třebaže nakonec nedosáhl na medaili.

Pláč Nausch Slukové. Když Tokio nevyjde, chci o to víc na další olympiádu, říkala loni

Jen těžko si lze představit, co v těchto dnech doopravdy prožívá beachvolejbalistka Barbora Hermannová a zejména její parťačka Markéta Nausch Sluková. Na poslední chvíli přišly o olympijské hry, které vlastně byly jediným důvodem, proč spolu ještě hrály. Ne že by si lezly na nervy, ovšem plán byl jasný. Tokio a pak v případě Nausch Slukové založení rodiny.

reklama