CNN Prima News snowboardcross

snowboardcross

Výpis příspěvků ke štítku „snowboardcross“

České snowboardcrossové prokletí. Místo medaile z dílny Samkové jen zlomeniny a izolace

9. února 2022 15:43

Smůla se českých reprezentantů ve snowboardcrossu v kontextu her v Pekingu drží jako klíště. Nejvíce známý je příběh Evy Samkové, která se do Číny ani nevydala. Jan Kubičík sice ano, ale při tréninku si rovněž zlomil kotník. Olympijský zážitek jeho náhradníka Radka Housera bude kvůli pozitivnímu testu na koronavirus čistě izolační. Aspoň Vendula Hopjáková do soutěže naskočila, ale bohužel opouštěla svah na nosítkách poté, co si zlomila ruku.

Samková o olympiádě: Když jsem ji vzdala, ulevilo se mi. Bylo by to za hranou rizika

4. února 2022 15:41

Pokud by měli na začátku prosince čeští fanoušci tipovat nejžhavější kandidáty na zisk olympijské medaile v Pekingu, snowboardcrossařka Eva Samková by ve výčtu jistě nechyběla. Jenže o pár dní později si v rakouském Montafonu při závodu Světového poháru zlomila v cíli oba kotníky, a přes veškerou snahu musela účast vzdát. Teď poprvé o zranění, které ji připravilo o možnost získat pod pěti kruhy třetí cenný kov, otevřeně promluvila.

Odhodlaná Samková překvapila novoročním přáním. Invalidní vozík vyměnila za rotoped

27. prosince 2021 10:40

Olympionička Eva Samková, která před dvěma týdny utrpěla vážné zranění na závodech v Rakousku, se dává do kupy a intenzivně rehabilituje. Na sociálních sítích sdílela také své originální novoroční přání, ze kterého sálá odhodlání. Snowboardistka na snímku cvičí na airbiku, vedle ní stojí invalidní vozík. Hodně sil jí popřály tisíce lidí, nechyběla mezi nimi ani biatlonistka Jessica Jislová nebo zpěvačka Bára Poláková.

Skokan Janda: Zranění Samkové je malá sportovní tragédie, o Pekingu rozhodne její tým

19. prosince 2021 07:24

Zlomeniny obou kotníků snowboardistky Evy Samkové jsou malou sportovní tragédií. Takto její smolný pád při závodě v Montafonu minulou sobotu komentoval bývalý skokan na lyžích Jakub Janda. Dodal, že jí sice fandí a účast na únorových olympijských hrách v čínském Pekingu by jí přál, ale má obavy, zda na nich vůbec bude startovat.

Zlomené kotníky bude Samková léčit několik týdnů. Může stihnout olympiádu?

13. prosince 2021 11:10

Olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková už má po operaci zlomených kotníků. Ke zranění přišla tragickým způsobem v samotném závěru víkendových závodů Světového poháru v Rakousku. Podle prvních odhadů zabere rekonvalescence minimálně několik týdnů, což není příliš přesná informace ohledně toho, zda může 28letá Samková stihnout olympijské hry.