CNN Prima News Aljaška

Aljaška

Výpis příspěvků ke štítku „Aljaška“

Po nákaze aljašskými neštovicemi zemřel muž. Co nové onemocnění způsobuje a jak se šíří?

Na Aljašce bylo zaznamenáno první úmrtí po nákaze aljašskými neštovicemi. O viru, který způsobuje kožní léze, zatím není známo příliš mnoho informací, od roku 2015 bylo totiž zaznamenáno pouhých sedm případů. Podle vědců ale mohlo být nákaz daleko více, jen nebyly diagnostikovány. Podívejte se, co virus způsobuje, jaké jsou jeho příznaky a jak se šíří.

Vteřiny od katastrofy: Letadla se skoro srazila nad Oregonem, nebezpečný manévr zachytil radar

Nad oregonským letištěm málem došlo ke srážce dvou letadel. Pravděpodobně vlivem bouřky se k sobě přiblížila na zhruba 76 metrů. Zabránit hrozící tragédii se podařilo pilotům Alaska Airlines, kteří přerušili přistání. Z paralelní dráhy totiž odlétal stroj společnosti SkyWest. Napjatou situaci zachytil záznam sledování letu. Incident vyšetřuje Federální letecká správa (FAA), informoval Daily Mail.

Drama na Aljašce: Medvěd se rozběhl proti skupině turistů. Průvodce si rychle poradil

Skupina turistů se na začátku června vydala společně se svým průvodcem do národního parku Lake Clark na Aljašce, aby spatřila medvědy v jejich přirozeném prostředí. Jednomu z nich se ale nezvaná společnost nelíbila a vyřítil se proti ní. Naštěstí zasáhl zkušený průvodce, který se zvířeti s křikem postavil čelem a slavil úspěch, medvěda zahnal. Celé video pak organizátoři výletu zveřejnili na svém Instagramu.

Další podivnosti kolem tragické smrti Kellnera: Trosky vrtulníku vytáhli až po roce

Aktualizováno

Vyšetřování nehody vrtulníku, při níž v roce 2021 na Aljašce zemřel i český miliardář Petr Kellner, se protáhlo, protože více než rok trvalo, než se z horské oblasti podařilo vyzvednout důležité součásti stroje. Sdělil to americký Národní úřad pro bezpečnost v dopravě, který má vyšetřování na starosti. To se nyní blíží ke konci. Závěrečnou zprávu by měl úřad dokončit a zveřejnit v létě.