CNN Prima News Aljaška

Aljaška

Výpis příspěvků ke štítku „Aljaška“

Planetu ohrožuje skrytá hrozba, varují klimatičtí experti. Výzkum brzdí válka na Ukrajině

16. listopadu 2022 06:27

Permafrost, zmrzlá vrstva půdy, která se nachází pod velkou částí Ruska, Kanady či Aljašky taje znepokojujícím tempem. Globální důsledky v nadcházejících desetiletích jsou nepředvídatelné, mohou však hrát v klimatických změnách zásadní roli. Již dnes je pociťují lidé žijící poblíž polárních regionů. Okolí jejich domovů začínají totiž pohlcovat bažiny a dochází v nich k sesuvům půdy.

Ruská Amerika. Kdyby byla Aljaška Putinova, Západ by ke Kremlu nebyl tak rázný, říká expert

18. října 2022 20:27

Představte si, že by Aljaška byla ruská. Že by Putinova říše v časech ukrajinské krize sousedila s Kanadou, patřila ke stejnému kontinentu jako USA. Není to takové sci-fi, tyhle divoké severské končiny ještě v 19. století skutečně vlastnil car. Rusko je Američanům předalo 18. října 1867, tedy přesně před 155 lety. Jaké by to dnes bylo, kdyby k „nejhoršímu obchodu historie“ nedošlo? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to rozebírá politický geograf Vladimír Baar z Ostravské univerzity.

Rusové v malé loďce prchali před mobilizací. Úřady dvojici zadržely v moři u Aljašky

7. října 2022 07:01

Ruské velvyslanectví ve Spojených státech bylo vyrozuměno o tom, že americké úřady zadržely dva Rusy, kteří podle médií připluli v malé loďce z Čukotky na Ostrov svatého Vavřince u Aljašky. Ruští diplomaté se chystají, že s krajany telefonicky pohovoří, aby jim nabídli pomoc, oznámila ruská agentura TASS. Oba Rusové mezitím podle americké agentury AP požádali ve Spojených státech o azyl.

Hrůza v Lymanu. Našli pohřebiště s 200 těly, potvrdil gubernátor

7. října 2022 06:33

Americké úřady na Ostrově svatého Vavřince, který leží u Aljašky, tento týden zadržely dva Rusy, kteří připluli v malé loďce zřejmě z Čukotky přes Beringovo moře. Muži uvedli, že uprchli před povinnou vojenskou službou. Mezitím se ruští vojáci snaží dobýt ukrajinská území. Zejména na jihu však slaví úspěch zejména Ukrajinci. Daří se jim i v Chersonské oblasti, v regionu od prchajících okupantů získali stovky kusů ruské obrněné techniky.

Podnikatel Kellner nehodu vrtulníku na Aljašce přežil. Zemřel při čekání na záchranu

4. dubna 2022 08:17

Tragickou nehodu na Aljašce český podnikatel Petr Kellner i lyžařský průvodce Gregory Harms přežili, odhalily další důkazy ve vyšetřování, které zveřejnil web Anchorage Daily News. Dlouhé čekání na záchranu se jim však stalo osudným. Jediným přeživším z celé posádky je český snowboardista David Horváth. K nehodě došlo před rokem v březnu.

Svět se zbláznil, chybíte. Přeživší pádu Kellnerova vrtulníku vzpomíná zvláštní kresbou

29. března 2022 13:07

Na smutné výročí tragické nehody, při níž zemřel miliardář a zakladatel společnosti PPF Petr Kellner, nezapomněl šampion ve snowboardu David Horváth. Na sociálních sítích sdílel kresbu, ve které na své přátele vzpomíná. Sportovec je jediným přeživším pádu vrtulníku na Aljašce. Spolu s Kellnerem zemřeli při nehodě čtyři lidé.