CNN Prima News alkohol

alkohol

Výpis příspěvků ke štítku „alkohol“

Řidiči kamionu naměřili čtyři promile. Před dechovou kontrolou zablokoval dálnici D1

Řidič kamionu v pondělí dopoledne zablokoval D1 na 185. kilometru ve směru na Prahu, vyjížděl od čerpací stanice nesprávným směrem. Policisté mu naměřili přes čtyři promile alkoholu. Třiapadesátiletý cizinec se k požití alkoholu před jízdou přiznal. Policii se mohou hlásit lidé, kteří se jeho jednáním cítili ohroženi. Na policejním webu o tom ve středu informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Alarmující zjištění: Děti snadno koupí alkohol na internetu. Může je i zabít, varuje adiktolog

Většina internetových obchodů nabízejících alkohol, tabákové, nikotinové či jiné návykové výrobky neověřuje věk, a tak je pro děti jejich nákup velmi snadný. Mirek Prosecký ze společnosti adulto.cz v pořadu Případy Josefa Klímy sdělil, že při provedeném testu – kontrolním nákup škodlivých látek – došlo k ověření plnoletosti zákazníků pouze v osmi případech ze 120, tedy pouze v necelých sedmi procentech.

Pomník na zastávce s nedopitým alkoholem. Lidé uctívají zesnulého baskytaristu Jamaronu

Je těžké tomu uvěřit, ale bohužel je to tak. Mysleli jsme si, že se upiješ kolem čtyřicítky a zažiješ, jak budeme společně vyprodávat haly, ale ty jsi odešel už ve svých 25 letech. Tímto srdceryvným vzkazem členové kapely Jamaron informovali své fanoušky a širokou veřejnost ve čtvrtek 7. září o tragické smrti svého člena, baskytaristy Filipa Karlíka. K nehodě, která stála nadaného umělce život, došlo u strašnického krematoria. Na tramvajové zastávce následně vznikl pomník, kam lidé nosí nejen svíčky, ale i nedopité láhve alkoholu, které měl Karlík velmi rád.

Točené pivo za 70 korun? Kdo a jak zdražení zlatavého moku obhajoval

Vzhledem k plánované úpravě daně z přidané hodnoty (DPH) u točeného piva by cena oblíbeného českého alkoholického nápoje v pražských restauracích mohla přesáhnout hranici 70 korun. Politický zásah obhajují představitelé vládní pětikoalice s tím, že konsolidace veřejných financí je nezbytná. Proti je naopak opozice. Podle expertů bude zdražení piva pro podniky i zákazníky nepříjemné. Trh si však poradí, myslí si ekonomka Jana Matesová.

Patrasová dostala trest za řízení v opilosti. Pár let si nesedne za volant, zaplatí tučnou pokutu

Soud uložil zpěvačce a herečce Dagmar Patrasové za autonehodu pod vlivem alkoholu dvouletý zákaz řízení a peněžitý trest 200 tisíc Kč. Trestní příkaz je pravomocný, žádný z účastníků řízení proti němu nepodal v zákonné lhůtě odpor, uvedl v pondělí místopředseda Obvodního soudu pro Prahu 10 Josef Mana. Žena, která je známá mimo jiné díky písničkám pro děti, čelila obžalobě kvůli dvěma kolizím z loňského května.

Jiří Sovák měl v opilosti srazit chodce, ukazují archivy. Svého syna za totéž vydědil

Od smrti oblíbeného herce Jiřího Sováka uplynulo už třiadvacet let, ale až nyní svazky bezpečnostních složek odhalily šokující tajemství, které nemělo spatřit světlo světa. Umělec měl podle spisu bourat, při nehodě porazit chodce a od kolize ujet, aniž by sraženému poskytl pomoc. Záznam z archivu bezpečnostních složek zveřejnil na sociální síti X Pavel Novotný. Sovák se přitom kvůli podobné tragédii rozkmotřil se svým synem.

Tragická smrt 25letého Josefa u Brezovice. Svědkyně popsala nehodu, promluvila o alkoholu

Na začátku srpna vyhasl u slovenské obce Brezovice život teprve 25letého řidiče, když se svým vozidlem nezvládl řízení, vyjel z vozovky a narazil do stromu. O deset let starší spolujezdec byl převezen k vyšetření do nemocnice v Prešově. Zdravotnické středisko opustil podle ženy, která se v tu dobu na místě pohybovala, velmi brzy a po svých. Svědkyně také uvedla, že za smrtí mladého muže mohl stát alkohol. O detailech případu informuje web Zregionu.sk.