reklama
CNN Prima News alpské lyžování

alpské lyžování

Výpis příspěvků ke štítku „alpské lyžování“

Sledujte ŽIVĚ: Ledecká se chystá na novou sezonu. Jaké má česká univerzálka cíle?

14. října 2021 12:12

Jedna z největších tuzemských sportovních celebrit už brzy opět vyrazí do akce. Obojživelnice Ester Ledecká na startu minulé sezony Světového poháru v alpském lyžování oslnila vítězstvím v super-G, ve stejné disciplíně bude obhajovat za několik měsíců zlato na olympijských hrách v Pekingu. O plánech pro našlapaný ročník bude mluvit na tiskové konferenci, kterou můžete od 12:30 sledovat na CNN Prima NEWS.

Smutný Den matek pro lyžařku Dubovskou. Miluji tě, vzkázala do nebe nejbližší osobě

10. května 2021 15:50

Poprvé nemohla popřát své mamince na Den matek. Lyžařka Martina Dubovská v únoru cestovala na mistrovství světa v italské Cortině d'Ampezzo, když se dozvěděla, že její nejbližší osoba měla vážnou autonehodu. Obratem se vydala zpět na Slovensko, aby jí dodala sílu, bohužel o pár dní později přišla tragická zpráva. Slalomová specialistka nyní na den všech maminek poslala vzkaz prostřednictvím Instagramu.

Chci další medaile a glóby, říká Ledecká. Co pro ni byl nejsilnější moment sezony?

26. března 2021 12:31

Přestože v právě skončené sezoně nezískala Ester Ledecká medaili na mistrovstvích světa či olympijských hrách, vyšperkovala ji premiérovou výhrou v super-G a druhým místem ve sjezdu ve Světovém poháru. Na šampionátu v Cortině d’Ampeezzo obsadila v obou rychlostních disciplínách shodně čtvrté místo, ke stupňům vítězů jí scházelo šest setin sekundy.

Ženy vládnou nad muži. Kolik milionů vydělaly za uplynulou sezonu nejlepší lyžařky?

22. března 2021 13:12

Rozdíly v platech mezi muži a ženami, anglicky nazývané gender pay gap, jsou palčivým tématem napříč společností. Ve sportu ale často převažuje z hlediska finanční odměny rovnoprávnost, alpské lyžování není výjimkou a ona propast je zasypávána. Paradoxně si v čerstvé uplynulé sezoně hned tři závodnice vydělaly více než nejlepší muž Alexis Pinturault. A kolik vydařený ročník na sjezdovkách „hodil“ české star Ester Ledecké?

Vlhová si jde vyzvednout křišťálový glóbus. Může kralovat lyžování opakovaně?

20. března 2021 08:55

Slovensko může pomalu slavit – vše nasvědčuje tomu, že bude mít vůbec poprvé celkovou vítězku Světového poháru v alpském lyžování. Šance na to, že Lara Gutová-Behramiová sesadí z čela celkového pořadí Petru Vlhovou, jsou už pouze teoretické. Ve švýcarském Lenzerheide rodačka z Liptovského Mikuláše jen splní povinnost. „Může získat glóbus opakovaně,“ říká pro CNN Prima NEWS expertka Lucie Hrstková-Pešánová.

Nepřála bych to ani největšímu nepříteli. Lyžařka popsala utrpení po děsivém pádu

7. března 2021 15:54

Letěla vzduchem, po dopadu jí nevypnuly lyže. A to byl největší problém. Sjezdová lyžařka Kajsa Vickhoffová Lieová skončila minulý týden při super-G v italském středisku Val di Fassa v síti a do živého vysílání závodu Světového poháru pronikal křik. Norka si ošklivě zlomila lýtkovou i holenní kost. Pro norskou stanici TV2 s odstupem popsala, jaká muka prožívala v následujících desítkách minut.

reklama