CNN Prima News alpské lyžování

alpské lyžování

Výpis příspěvků ke štítku „alpské lyžování“

Shiffrinová ovládla slalom ve Špindlerově Mlýně. Od rekordu ji dělí jediná výhra

28. ledna 2023 13:44

Favorizovaná americká lyžařka Mikaela Shiffrinová vyhrála slalom ve Špindlerově Mlýně a 85. vítězstvím ve Světovém poháru se na jedinou výhru přiblížila k rekordu Švéda Ingemara Stenmarka. Vyrovnat jej může už v nedělním slalomu na stejném místě. Martina Dubovská, která jako jediná z kvarteta domácích závodnic proklouzla do 2. kola, obsadila 21. místo.

Expert o Kitzbühelu: Hlava chce tělo zachránit. To musíte překonat, jinak jde o sebevraždu

20. ledna 2023 11:07

Už jen laický pohled na sjezdovku Streif budí hrůzu. Ale jaké je to ve skutečnosti bát se na startu legendárního sjezdu v Kitzbühelu? Moc dobře mrazivý pocit zná bývalý lyžař Jan Hudec, Čechokanaďan s olympijskou medailí ze Soči. „Musíte překonat podvědomí. To je strašně silné, chce brzdit a tělo zachránit,“ prozradil recept na obávaný závod v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Kdo dostal na pi*u? Lyžařka Petra Vlhová slavila výhru nadávkami soupeřce. Pak se omlouvala

17. ledna 2023 09:24

Slovenská lyžařka Petra Vlhová měla minulý týden ve Flachau pořádný důvod k oslavám. Vyhrála totiž závod světového poháru. Na druhém místě skončila její velká soupeřka Mikaela Shiffrinová. A právě na adresu Američanky adresoval slovenský tým sprosté nadávky. K těm se navíc připojila i sama Vlhová. Ta si teď sype popel na hlavu.

Čtyřnohá konkurence lyžařů. Pes narušil super-G v Itálii, vesele kličkoval mezi pořadateli

29. prosince 2022 19:32

Čtvrteční super-G v italském Bormiu vyhrál Švýcar Marco Odermatt. Show si ale pro sebe ukradl jiný závodník, který do rychlostní alpské disciplíny rozhodně nebyl přihlášený. Pozdvižení totiž přinesl pes, který utekl majiteli a pelášil dolů po trati. Předvedl slalomové dovednosti, když se vyhnul mnoha traťovým maršálům.

Mé tělo se změnilo, zašel jsem k lékaři. Legendární Svindal si vyslechl krutou diagnózu

24. září 2022 20:48

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Krutost rozšířeného českého rčení na vlastní kůži zažil dvojnásobný olympijský vítěz a pětinásobný mistr světa v alpském lyžování Aksel Lund Svindal. Legendární Nor, který v prosinci oslaví teprve 40. narozeniny, si vyslechl nepříjemnou diagnózu. „Už týden po operaci jsem věděl, že prognóza je dobrá,“ napsal Svindal optimisticky na svůj facebookový profil.

Zemřela česká medailistka z Vancouveru Hubačová. Kolegyně poslala bolestný vzkaz

5. září 2022 11:56

Byla nedílnou součástí posledního českého medailového úspěchu ze zimních paralympiád. Michaela Hubačová dělala dlouhé roky trasérku zrakově postižené lyžařce Anně Peškové, za svobodna Kulíškové, a z her ve Vancouveru v roce 2010 přivezlo plzeňské duo bronz. Tuzemský parasport teď zasáhla smutná zpráva – Hubačová ve 46 letech po těžké nemoci zemřela.

Královnou bílé stopy je Ledecká. Ceny, medaile a korunky sbírám ráda, smála se

20. května 2022 19:49

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká je popáté Královnou bílé stopy. Vyhrála i hodnocení obou svých sportů, tedy alpského lyžování a snowboardingu. Na trůnu vystřídala snowboardcrossařku Evu Samkovou, která o vrchol olympijské sezony přišla poté, co si v prosinci zlomila obě nohy u kotníků. Naopak Ledecká v Pekingu vyhrála paralelní obří slalom na snowboardu a přidala ke dvěma zlatým olympijským medailím z Pchjongčchangu další triumf.

Ledecká si pořídila bydlení u Vltavy za 35 milionů. Peníze putují k legendě Liverpoolu

4. dubna 2022 20:57

Většinu roku tráví na cestách po soustředěních a závodech hned ve dvou sportech a v rodné Praze se vyskytuje sporadicky. Ale když se lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká do české metropole vrátí, má perfektní zázemí. Od listopadu jí patří velmi rozlehlý byt v centru hlavního města poblíž Národního divadla a Vltavy. Zajímavé je, že předtím apartmán vlastnila jiná známá sportovní persona – Patrik Berger.

Pekingská noční můra hvězdné Shiffrinové. Nikdo nikdy neselhal tak jako já, bědovala

17. února 2022 10:46

Tak teď, musela si říct Mikaela Shiffrinová po první části kombinace, kdy si ve sjezdu vyjela luxusní pátou pozici. Slalomovou trať pro slalomovou expertku navíc stavěl její trenér Michael Day. Ale ani to nestačilo. Šestadvacetiletá Američanka opět udělala chybu a místo cenného kovu znovu jen zapsala písmena „DNF“, která znamenají diskvalifikaci.