CNN Prima News alpské lyžování

alpské lyžování

Výpis příspěvků ke štítku „alpské lyžování“

Vlhová emotivním vzkazem dojala fanoušky. Záběry jejího hrůzného pádu obletěly svět

Udělám vše pro to, abych se vrátila co nejdřív zpět a ještě silnější, vzkázala všem svým příznivcům prostřednictvím Instagramu slovenská lyžařka Petra Vlhová, která si při pádu během sobotního obřího slalomu Světového poháru v Jasné poranila vazy v koleni. Její trenér Mauro Pini následně potvrdil, že sezóna pro naději slovenského sjezdového lyžování skončila. Záběry jejího děsivého pádu zatím obletěly celý sportovní svět.

Hrůzný pád před cílem: Lyžařská hvězda utrpěla ošklivé zranění, soupeř odvracel oči

Aktualizováno

Lyžařské fanoušky při těch záběrech jímala hrůza. Dvojnásobný majitel křišťálového glóbu a vicemistr světa Aleksander Aamodt Kilde měl těsně před cílem sjezdu Světového poháru ve švýcarském Wengenu hodně ošklivý pád, po děsivém karambolu skončil v ochranných sítích. Zkrvavená hvězda musela být vrtulníkem přepravena do nemocnice. Původně se mluvilo o otevřené zlomenině bérce, v neděli ale lékař norské reprezentace uvedl, že Kilde má „pouze“ vykloubené rameno a pořezané lýtko.

Shiffrinová ovládla slalom ve Špindlerově Mlýně. Od rekordu ji dělí jediná výhra

Favorizovaná americká lyžařka Mikaela Shiffrinová vyhrála slalom ve Špindlerově Mlýně a 85. vítězstvím ve Světovém poháru se na jedinou výhru přiblížila k rekordu Švéda Ingemara Stenmarka. Vyrovnat jej může už v nedělním slalomu na stejném místě. Martina Dubovská, která jako jediná z kvarteta domácích závodnic proklouzla do 2. kola, obsadila 21. místo.

Expert o Kitzbühelu: Hlava chce tělo zachránit. To musíte překonat, jinak jde o sebevraždu

Už jen laický pohled na sjezdovku Streif budí hrůzu. Ale jaké je to ve skutečnosti bát se na startu legendárního sjezdu v Kitzbühelu? Moc dobře mrazivý pocit zná bývalý lyžař Jan Hudec, Čechokanaďan s olympijskou medailí ze Soči. „Musíte překonat podvědomí. To je strašně silné, chce brzdit a tělo zachránit,“ prozradil recept na obávaný závod v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Mé tělo se změnilo, zašel jsem k lékaři. Legendární Svindal si vyslechl krutou diagnózu

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Krutost rozšířeného českého rčení na vlastní kůži zažil dvojnásobný olympijský vítěz a pětinásobný mistr světa v alpském lyžování Aksel Lund Svindal. Legendární Nor, který v prosinci oslaví teprve 40. narozeniny, si vyslechl nepříjemnou diagnózu. „Už týden po operaci jsem věděl, že prognóza je dobrá,“ napsal Svindal optimisticky na svůj facebookový profil.

Zemřela česká medailistka z Vancouveru Hubačová. Kolegyně poslala bolestný vzkaz

Byla nedílnou součástí posledního českého medailového úspěchu ze zimních paralympiád. Michaela Hubačová dělala dlouhé roky trasérku zrakově postižené lyžařce Anně Peškové, za svobodna Kulíškové, a z her ve Vancouveru v roce 2010 přivezlo plzeňské duo bronz. Tuzemský parasport teď zasáhla smutná zpráva – Hubačová ve 46 letech po těžké nemoci zemřela.