Alpy

Výpis příspěvků ke štítku „Alpy“

Sbohem, Itálie. Alpská vesnička žádá o připojení ke Švýcarsku, důvodem je nefunkční lanovka

1. listopadu 2022 11:42

Italská horská vesnice Monteviasco žádá o připojení ke Švýcarsku, protože její jediné dopravní spojení se světem je už čtyři roky mimo provoz. Ke stovce kamenných domů a kostelu v nadmořské výšce 1 000 metrů teď místo lanovky vede jen stezka se 1 442 schody, po které se chodí s osly. Podle švýcarského rozhlasu RTS je to ovšem spíše zoufalé volání o pomoc než vážně míněná žádost.

Jaroš ke kritické noci Soukalové v Alpách: Pomáhají ruská kamna, prostě musíte přežít

26. září 2022 11:11

Celkem 20 hodin nebylo o bývalé biatlonistce a nyní moderátorce CNN Prima NEWS Gabriele Soukalové slyšet. Ztratila se při středeční vyjížďce na kole v italských Alpách a musela nevybavená strávit noc uprostřed přírody v mrazivých teplotách. Bohaté zkušenosti s drsnými podmínkami má český horolezec Radek Jaroš, který promluvil o tom, co dělat, když se někdo ztratí podobně jako trojnásobná olympijská medailistka.

Sáhl jsem si na úplné dno. Partner Soukalové popsal chvíle zoufalství při pátrání po Gábině

25. září 2022 19:55

O tom, že si bývalá biatlonistka a nynější moderátorka pořadu Showtime Gábina Soukalová prožila v italských Alpách zlý sen, když se při výletě na kole ztratila, již CNN Prima NEWS informovala. Další detaily ale nyní exkluzivně pro ShowTime popsal i její partner Miloš Kadeřábek, který ve středu v podvečer zalarmoval záchranáře poté, co se Gábině ještě stačil dovolat, než se jí vybil mobil. Tušil díky tomu, že se kus značené cesty utrhl a jeho milá hledá cestu zpět.

Karabiniér o záchraně Soukalové: Do akce vzlétl vrtulník, Gabrielu jsme vezli do nemocnice

23. září 2022 13:53

Po noci strávené v italských horách bývalá biatlonistka a moderátorka pořadu Showtime Gabriela Soukalová nabírá síly. Kvůli utrženému útesu nemohla dvojnásobná mistryně světa v biatlonu pokračovat v naplánované cestě na kole, do akce se proto zapojili záchranáři. Člen italských karabiniérů pro CNN Prima NEWS událost přiblížil.

Soukalová se ztratila v Alpách. Hledali ji celou noc, dobrá zpráva přišla až druhý den

23. září 2022 07:29

Biatlonistka a moderátorka CNN Prima NEWS Gabriela Soukalová zažila v italském Livignu krušné chvíle. Při středeční vyjížďce na kole se dle italských médií ztratila v horách. Podle informací CNN Prima NEWS však nepříjemný zážitek započal utržený útes. Sportovkyni záchranáři našli ve čtvrtek kolem poledne. Nacházela se v nadmořské výšce 2 270 metrů a byla prochladlá, jinak v pořádku, informuje web La Provincia di Sondrio.