reklama

Alpy

Výpis příspěvků ke štítku „Alpy“

Příbuzným se čtyři dny neozval. Marketingový ředitel IKEA Kroupa zahynul v horách

20. srpna 2021 15:23

Smutnou zprávu zveřejnili představitelé obchodního giganta IKEA. Ve švýcarských Alpách totiž zahynul marketingový ředitel Michal Kroupa. Ten zemřel po pádu z hory Täschhorn i se svým horolezeckým parťákem. Výstup na horu oznámili svým blízkým v pátek a od úterý, kdy po nich začali záchranáři pátrat, s nimi neměli žádný kontakt. Jejich těla našli v horách po několika hodinách.

Sociální sítě ho stály život. Při natáčení videa v Alpách zemřel oblíbený youtuber

31. července 2021 10:46

Bylo mu teprve 22 let, ale znaly ho statisíce lidí. Dánský youtuber a influencer Albert Dyrlund své práci obětoval to nejcennější: život. Při natáčení videa v italských Alpách spadl ze stovek metrů a na místě zemřel. Fanoušci truchlí a apelují, aby byli lidé při natáčení riskantních videí opatrní nebo se jim vyvarovali úplně.

Každý má místo v bunkru, v podzemí jsou nemocnice i servery. Švýcarsko je jako pevnost

27. července 2021 13:12

Politicky neutrální Švýcarsko se během historie značně obrnilo proti potenciálním výpadům nepřátel. Pod celou zemí se rozkládá systém bunkrů a pevností, které mají široké využití i v dnešní době. Obdivovatele švýcarského obranného systému to táhne především do městečka Andermatt, které je celé obklopené horami a průsmyky.

Evropu zasypal oranžový sníh, padal i v Česku. Zbarvil ho písek ze Sahary

7. února 2021 14:54
Aktualizováno

Nad Střední Evropu dorazil saharský písek, díky kterému se obloha zbarvuje do oranžova a čerstvě napadaný sníh má jeho vlivem teplé barevné tóny. První fotografie apokalyptického nebe už ráno dorazily například ze švýcarských Alp. Přes den se ale sociální sítě zaplnily fotografiemi netradiční podívané i z Česka. Kde všude napadl oranžový sníh?

reklama