CNN Prima News anestezie

anestezie

Výpis příspěvků ke štítku „anestezie“

Tragédie na zubařském křesle: Pětiletý chlapec zemřel při běžném zákroku, případ šetří policie

Nečekaná ztráta milovaného pětiletého syna zasáhla ukrajinský pár ze Lvova. Během rutinní návštěvy, při které měl zubař vytrhnout chlapci mléčné zuby, došlo při zákroku k srdeční zástavě dítěte. Chlapec byl následně převezen do nemocnice, kde o několik dní později zemřel. Policisté nyní vyšetřují, zda nejsou za smrt zodpovědní zaměstnanci dentální ordinace. O smutném případu píše web The Mirror.

Uspával Heydricha opilý anesteziolog? Na sále byl rozjařený a drze se ptal česky na zuby

Napřed se lékař Alois Honěk zeptal zraněného zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, zda má v ústech svoje zuby. A hned poté oběť atentátu uspal celkovou anestezií éterem. Psal se 27. květen 1942. „Strýc vyprávěl, že na Bulovce uměl ze všech lékařů nejlépe pracovat s anesteziologickým přístrojem. Proto byl povolán na operační sál k Heydrichovi,“ líčí 66letý synovec lékaře Oldřich Honěk.

Pracoval do roztrhání těla. Zdravotník měl 259 hodin přesčas, na WC se předávkoval léky

Coby zdravotní bratr dal své práci všechno, ve Velké Británii byl během pandemie v první linii. Nakonec se už ale pětatřicetiletý Philip Pengson za svou manželkou a dětmi nevrátí – kvůli mimořádnému pracovnímu nasazení začal spoléhat na léky proti bolesti, kterými se předávkoval. Že za úmrtím stojí silná anestetika, nyní potvrdila i soudní pitva, informoval britský deník Metro.

Vědci vymysleli lék na zlomené srdce. Injekce vám vymaže vzpomínky

Nic nebolí stejně jako zlomené srdce. Lidé po těžkém rozchodu mají psychické i fyzické příznaky jako žaludeční nevolnost, špatný spánek, deprese, a to vše kolikrát vede až k fyzické bolesti. V extrémních případech se může objevit tzv. syndrom zlomeného srdce, kdy po emocionálním šoku srdce přestane správně pumpovat krev, což může končit i smrtí. Tomu všemu by měl být konec a k uzdravení bolavého srdíčka by měla pomoci věda, konkrétně sedativa propofol, kter