CNN Prima News anestezie

anestezie

Výpis příspěvků ke štítku „anestezie“

Uspával Heydricha opilý anesteziolog? Na sále byl rozjařený a drze se ptal česky na zuby

27. května 2022 09:14

Napřed se lékař Alois Honěk zeptal zraněného zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, zda má v ústech svoje zuby. A hned poté oběť atentátu uspal celkovou anestezií éterem. Psal se 27. květen 1942. „Strýc vyprávěl, že na Bulovce uměl ze všech lékařů nejlépe pracovat s anesteziologickým přístrojem. Proto byl povolán na operační sál k Heydrichovi,“ líčí 66letý synovec lékaře Oldřich Honěk.

Sexuální násilí, hlad a kruté tresty. Dezertérka vzpomíná na chvíle hrůzy v armádě KLDR

25. prosince 2021 06:13

Sexuální násilí, potraty bez anestezie i hladovění. Tak bývalá severokorejská vojačka Jennifer Kim, která dezertovala, popsala peklo, jemuž čelí ženy v armádě Kim Čong-una. Dodnes s hrůzou vzpomíná na bolest, kterou pociťovala při krutých trestech, i smutný fakt, že kvůli otřesnému zacházení přišla o možnost stát se matkou.

Žena se probrala během operace, ta přesto pokračovala. Vysoudila milionové odškodné

19. září 2021 15:56

Odškodné ve výši 200 tisíc zlotých (asi 1,1 milionu Kč) po letech vysoudila polská pacientka, která se neplánovaně probrala uprostřed operace. O verdiktu soudu v Bydhošti informovala televize TVN 24. Předčasná probuzení z narkózy se podle odborníků stávala i dříve, ale v Polsku šlo o první soudní proces, který pacientka vyhrála, uvedla stanice.

Pracoval do roztrhání těla. Zdravotník měl 259 hodin přesčas, na WC se předávkoval léky

12. září 2021 12:54

Coby zdravotní bratr dal své práci všechno, ve Velké Británii byl během pandemie v první linii. Nakonec se už ale pětatřicetiletý Philip Pengson za svou manželkou a dětmi nevrátí – kvůli mimořádnému pracovnímu nasazení začal spoléhat na léky proti bolesti, kterými se předávkoval. Že za úmrtím stojí silná anestetika, nyní potvrdila i soudní pitva, informoval britský deník Metro.