CNN Prima News Anička Janatková

Anička Janatková

Výpis příspěvků ke štítku „Anička Janatková“

Tomáš, Míša nebo Anička. Ročně se pohřešují tisíce dětí. Které případy otřásly Českem?

27. dubna 2021 09:52

Už třináctý den se pátrá po patnáctiletém Tomáši P. z Brna. Ten se ztratil minulou středu a od té doby nemá rodina žádné zprávy, kde by se chlapec mohl nacházet. Bohužel se nejedná o jediné dítě, které policisté hledají. V Česku se ročně ztratí několik tisíc dětí, a i když má většina pátracích akcí šťastný konec, někdy se stává, že se tělo vůbec nenajde. Společností tak otřásají například příběhy Míši Muzikářové nebo Aničky Janatkové.

Případ, který otřásl Českem. Před 10 lety našli policisté ostatky zavražděné Aničky

16. března 2021 10:04

Pátrání po mladičké Aničce Janatkové zasáhlo snad celé Česko. Její případ sledovaly s napětím tisíce lidí, kteří doufali, že se dívka najde živá a zdravá. Pátrání se ale protáhlo na téměř půl roku a bohužel mělo smutný konec. 16. března 2011, tedy přesně před deseti lety, policisté našli ostatky devítileté Aničky v pražské Troji. Její pravděpodobný vrah spáchal později sebevraždu.

Deset let od největší pátrací akce po dítěti. Anička Janatková byla zavražděna

15. října 2020 13:50

Přesně před deseti lety zažila Česká republika zřejmě největší pátrací akci po pohřešovaném dítěti. Do hledání devítileté Aničky Janatkové se zapojili policisté, hasiči i dobrovolníci. Veškeré snahy ale byly marné. Holčička se stala obětí vraždy. Případy ztracených dětí přitom policisté řeší opravdu velice často. Jen za loňský rok jich bylo více než sedm a půl tisíce.