CNN Prima News Arizona

Arizona

Výpis příspěvků ke štítku „Arizona“

Podivné chování zvířat během zatmění Slunce. Experti jsou zmatení, žádají veřejnost o pomoc

Ačkoli někteří lidé v Severní Americe při pondělním úplném zatmění Slunce reagovali různými překvapivými způsoby, nebyli jedinými živočichy, kteří se během vzácné události chovali neobvykle. Kojoti vyli, sovy houkaly a gorily se odebraly ke spánku. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) proto shání pomoc veřejnosti při zkoumání podivného chování zvířat, uvedl ve středu web Sky News.

Mladíci umlátili v USA teenagera. Bili ho kladivem do hlavy, na jeho těle tančili, líčí svědci

Mělo jít o klasickou halloweenskou zábavu, skončila však smrtí šestnáctiletého Prestona Lorda z Arizony. Podle svědků měli na chlapce zaútočit jeho vrstevníci ve skupině, někteří hovoří až o patnácti lidech, kteří měli nasazené lyžařské masky. Policie dosud obvinila z vraždy prvního stupně dva středoškoláky – osmnáctiletého Trestona Billeyho a sedmnáctiletého Talana Rennera. Ten měl před kamarády prohlásit, že „omylem zabil kluka, zřejmě byl na něj příliš silný“. Nové informace k případu, včetně líčení svědků, zveřejnila americká média.

Voliči: Biden si neumí zavázat tkaničky, Trump chce být diktátor. V USA proběhly další primárky

Americký prezident Joe Biden i jeho předchůdce ve funkci Donald Trump v noci na středu zvítězili v další sérii stranických primárek. Oba uspěli v Arizoně, Illinoisu, Kansasu a Ohiu a republikán Trump také na Floridě, kde demokraté letos nehlasovali a dopředu rozhodli o tom, že všechny tamní delegáty získá Biden. Uvedla to agentura AP.

Smutné detaily ohnivé tragédie: Pět dětí uvězněných v patře uhořelo, otec jim sháněl dárky

Pětice dětí, které uvěznil požár v horním patře domu v arizonském Bullhead City, přišla o život v době, kdy byl otec čtyř z nich na vánočních nákupech. Oheň se podle kriminalistů rozšířil z přízemí, tudíž zablokoval jedinou cestu k útěku. Sousedé sice ihned přispěchali na pomoc, ale o dětech nahoře prý neměli nejmenší tušení. Podrobnosti o tragédii přinesl web BBC.

Otřesný případ týrání: Rodiče utrápili syna hlady. Vychrtlé tělo našla policie mezi výkaly

Osmiletý chlapec Navin Jones z města Peoria v Arizoně se stal obětí nelidského týrání ze strany vlastních rodičů. Policie ho našla bez známek života v pokoji plném výkalů. Vážil pouze třicet kilogramů a na těle neměl ani gram tuku. Oba rodiče nyní čekají na rozsudek. Otci hrozí doživotí, matce, která se již přiznala, může soud vyměřit s přihlédnutím k této polehčující okolnosti dvacet let za mřížemi. O případu informují zahraniční média.

Policistu odsouzeného za smrt George Floyda pobodal spoluvězeň. Chauvin skončil v nemocnici

Bývalého amerického policistu Dereka Chauvina, odsouzeného za vraždu černocha George Floyda, v pátek ve vězení v Arizoně pobodal a vážně zranil jeden ze spoluvězňů, uvedla agentura AP. Vražda Floyda, kterému Chauvin před smrtí klečel více než devět minut na krku, v roce 2020 ve Spojených státech vyvolala vlnu masivních protestů proti rasismu a policejnímu násilí.

Chaos a frustrace na letištích v USA: Sněhové bouře odřízly od světa stovky tisíc lidí

Místo pohody a sváteční nálady zažívá část Američanů frustraci a apatii. Stovky tisíc lidí včera uvízly na amerických letištích poté, co byly zrušeny téměř čtyři tisíce vnitrostátních letů. Nejvíce byli zasaženi cestující aerolinky Southwest, která v pondělí zrušila až 70 procent všech svých letů. Svůj krok zdůvodnila extrémním počasím i nedostatkem personálu.

Trumpova další prohra. Demokratka Hobbsová porazila v Arizoně jeho favoritku

Američtí demokraté mají další důvod k oslavám. Bývalá demokratická senátorka Katie Hobbsová zvítězila v guvernérských volbách Arizony nad republikánkou Kari Lakeovou. Arizona se tak vedle Marylandu a Rhode Islandu stala třetím státem, kde se letos demokratům podařilo vystřídat na guvernérské pozici republikány. Neúspěch Lakeové je zároveň další velkou porážkou bývalého prezidenta Trumpa. Jím podporovaným kandidátům se v listopadových volbách nepovedlo oslovit voliče v klíčových státech.