CNN Prima News Arizona

Arizona

Výpis příspěvků ke štítku „Arizona“

Chaos a frustrace na letištích v USA: Sněhové bouře odřízly od světa stovky tisíc lidí

27. prosince 2022 10:21

Místo pohody a sváteční nálady zažívá část Američanů frustraci a apatii. Stovky tisíc lidí včera uvízly na amerických letištích poté, co byly zrušeny téměř čtyři tisíce vnitrostátních letů. Nejvíce byli zasaženi cestující aerolinky Southwest, která v pondělí zrušila až 70 procent všech svých letů. Svůj krok zdůvodnila extrémním počasím i nedostatkem personálu.

Trumpova další prohra. Demokratka Hobbsová porazila v Arizoně jeho favoritku

15. listopadu 2022 11:29

Američtí demokraté mají další důvod k oslavám. Bývalá demokratická senátorka Katie Hobbsová zvítězila v guvernérských volbách Arizony nad republikánkou Kari Lakeovou. Arizona se tak vedle Marylandu a Rhode Islandu stala třetím státem, kde se letos demokratům podařilo vystřídat na guvernérské pozici republikány. Neúspěch Lakeové je zároveň další velkou porážkou bývalého prezidenta Trumpa. Jím podporovaným kandidátům se v listopadových volbách nepovedlo oslovit voliče v klíčových státech.

Pensylvánie pro demokraty, republikánská Florida. Volby do Kongresu USA jsou těsné

9. listopadu 2022 07:38
Aktualizováno

Po uzavření volebních místností ve většině amerických států není jasno, která strana získala většinu v obou kongresových komorách. Zatímco demokrat John Fetterman byl zvolen do Senátu za Pensylvánii, když v klíčovém souboji porazil republikána Mehmeta Oze, na Floridě dál vládnou republikáni. O tom, zda americký Senát po úterních volbách ovládnou demokraté, nebo republikáni, se zřejmě rozhodne v Georgii. Výsledek nelze odhadnout ani v Nevadě a Arizoně.

V USA se zavřely první hlasovací místnosti. Která témata jsou klíčová v bitvě o Kongres?

9. listopadu 2022 00:25

Ve Spojených státech v úterý odstartovaly volby do Kongresu, kolem půlnoci evropského času se začaly uzavírat první hlasovací místnosti, a to v Kentucky a většině státu Indiana. Mezi palčivá témata, podle nichž Američané volí nové složení Sněmovny reprezentantů, třetinu senátorů a polovinu nových guvernérů, patří stejně jako v Česku inflace či ekonomika. Najdou se však i oblasti, které americkou společnost radikálně rozdělují. V Arizoně navíc řešili problémy se stroji na sčítání hlasů. S kritikou hned přispěchal exprezident Donald Trump.

Delší jazyk než zpěvák kapely Kiss? Nejošklivějším psem na světě je nalezenec z Arizony

27. června 2022 11:03

V soutěži o titul nejošklivějšího psa na světě si letos vítězství připsal olysalý nalezenec z Arizony, sedmnáctiletý kříženec Mr. Happy Face (Pan Smíšek). Na webu o tom informovali pořadatelé. Majitelka vítěze, muzikantka Jeneda Benallyová, psího veterána z útulku adoptovala teprve před rokem a tvrdí, že do rodiny přinesl radost. Přestože mu veterinář zpočátku předpovídal jen pár týdnů života.

USA otřásají další masové střelby. Ve Filadelfii zemřeli tři lidé, v Phoenixu 14letá dívka

5. června 2022 15:36

USA řeší další masové střelby, a to rovnou ve třech městech. Ve Filadelfii několik střelců bezhlavě zaútočilo na lidi v ulici plné podniků. Zastřelili tři osoby, dalších dvanáct zranili. V Phoenixu pak neznámý člověk zavraždil teprve 14letou dívku při přestřelce v obchodním domě. Dalších osm lidí utrpělo zranění. V neděli ráno došlo ke střelbě i v Tennessee, zemřeli tři lidé a dalších čtrnáct utrpělo zranění.

Jsem čestný a vy hlupák, obul se Trump do moderátora. Vytočily ho řeči o prohře ve volbách

21. dubna 2022 10:45

Tíží stále Donalda Trumpa prohra v amerických prezidentských volbách v roce 2020? Podle nejnovějšího rozhovoru se známým moderátorem Piersem Morganem ano. Když novinář bývalé hlavě USA řekl, že volby byly spravedlivé, Trump se rozzuřil a označil Morgana za blázna. Nakonec se zvedl ze židle a pokřikl na produkci, aby vypnula kameru.

Záhada „Slečny Nikdo“ vyřešena. Vyšetřovatelé po 60 letech znají jméno zavražděné dívenky

16. března 2022 21:14

Před 62 lety vyrazil učitel do Arizonské pouště hledat horniny. Místo toho ale našel ohořelé pozůstatky mladé dívky. Vyšetřovatelům se ji nepodařilo identifikovat, a tak jí nazvali „Slečna Nikdo“. Desítky let se snažili policisté z okresu Yavapai ve spolupráci s nejrůznějšími organizacemi najít jméno oběti. Ale stopy nakonec nikam nevedly a případ zůstal nevyřešen. Průlom nastal až teď, a to díky technologii pracující s DNA.