reklama
CNN Prima News Atlanta

Atlanta

Výpis příspěvků ke štítku „Atlanta“

Čtyřnásobné doživotí nestačí. Za vraždu Asiatek požaduje prokurátorka trest smrti

Američan obviněný z březnového zastřelení osmi lidí v masážních a kosmetických salónech v okolí Atlanty ve státě Georgia se v úterý přiznal ke čtyřem vraždám. Soud mu za ně následně vyměřil čtyři doživotní tresty bez nároku na podmínečné propuštění, informovala agentura AP. Březnový útok otřásl zejména komunitou amerických Asiatů, neboť šest z osmi obětí byly ženy asijského původu

Desítky střeleb za jediný měsíc. V USA umírají lidé na večírcích i v obchodech

Američané zaznamenali za poslední měsíc pětačtyřicet masových střeleckých útoků. Zatím poslední se odehrál v noci ze čtvrtka na pátek v Indianapolis, kdy zemřelo osm lidí včetně útočníka. Ke čtyřem incidentům během jediného dne došlo 10. dubna i 26. března, nejčastěji se střílelo v Texasu, z měst poté v Chicagu. Přinášíme přehled všech útoků z USA, počínaje 16. březnem, kdy došlo k tragické události v Atlantě.

Zpřísní se držení zbraní? Mrtvých přibývá, v USA se opakují střelby do davu

Masová střelba v supermarketu ve městě Boulder v Coloradu byla v USA sedmým takovým incidentem za posledních sedm dní, informoval web CNN. Pondělní útok, při kterém zemřelo deset lidí, přišel jen necelý týden poté, co bylo zabito osm lidí během jiného útoku v kosmetických salonech u Atlanty. Letos v USA došlo už nejméně k šesti masovým střelbám se čtyřmi a více mrtvými. Podle českého novináře žijícího v USA jde o neobvyklou věc, protože za poslední dva roky k masovým střelbám prakticky nedocházelo.

Při protestech v Atlantě byli zatčeni dva mladíci pomocí elektrického paralyzéru

Násilné protesty, které probíhají v Americe kvůli smrti George Floyda, jenž zemřel poté, co mu policista klečel několik minut na krku, pokračují také v Atlantě, kde v pátek dav zaútočil na centrum stanice CNN. Vášně tu navíc vystupňovalo nové video ze zatýkání dvou mladíků, při kterém policisté kontroverzním způsobem použili elektrický paralyzér. Situaci v Atlantě sleduje kolega Martin Savidge.

reklama