CNN Prima News Auckland

Auckland

Výpis příspěvků ke štítku „Auckland“

Na zemi krvácela žena, všichni utíkali. Svědek popsal teroristický útok na Novém Zélandu

4. září 2021 19:59

Viděl jsem ženu ležet na zemi a krvácet, spousta lidí běžela proti mně a všichni mi říkali, ať utíkám, popsal svědek pátečního teroristického útoku v supermarketu v Aucklandu na Novém Zélandu. Útočníka, který pobodal sedm lidí a jehož jméno už místní úřady zveřejnily, následně policie zastřelila. Supermarket oznámil, že minimálně dočasně stahuje z regálů všechny nože a nůžky.

Teroristický útok na Novém Zélandu. Islamista pobodal v supermarketu šest lidí

3. září 2021 07:47
Aktualizováno

Policisté na Novém Zélandu v pátek zastřelili muže, který v supermarketu v jednom z obchodních center v Aucklandu pobodal šest lidí. Útočník byl inspirovaný ideologií teroristické organizace Islámský stát (IS), řekla premiérka Jacinda Ardernová, podle které šlo o teroristický čin. Extremista původem ze Srí Lanky byl novozélandským bezpečnostním úřadům znám, nepřetržitě ho sledovaly.

Lockdown kvůli jediné nákaze koronavirem. Nový Zéland vyděsil první případ po půl roce

17. srpna 2021 10:48

Nový Zéland vstoupí do několikadenního lockdownu kvůli jedinému případu nákazy koronavirem v největším městě Aucklandu. Oznámila to premiérka Jacinda Ardernová na úterní tiskové konferenci. Jde o první pozitivní případ za poslední půlrok, ostrov má doposud zavřené hranice pro turisty. Vláda podle Ardernové nechce nic podcenit, protože by se infekce v případě nové varianty mohla šířit malým ostrovem příliš rychle.